Latvijas iespējas un riski starptautisko investīciju piesaistē nekustamā īpašuma tirgū

Latvija šobrīd ieņem vadošo pozīciju starp Baltijas valstīm komercnekustamā īpašuma  investīciju apjoma ziņā ar ieguldījumiem vairāk kā 176 miljonu eiro apjomā. Latvijai seko Lietuva ar 150 miljoniem eiro un Igaunija ar 146 miljoniem eiro.

Salīdzinājumā ar 2012. gada pirmā pusgada 210 miljonu eiro kopējo investīciju apjomu Baltijas nekustamā īpašuma tirgū, investīciju apjoms komercnekustamajā īpašumā šajā pusgadā visā Baltijā ir dubultojies.

«Lai gan pēdējos trīs gados investoru galvenā uzmanība tika vērsta uz Igauniju, šis pusgads pierāda, ka interese sāk paplašināties arī Lietuvas un Latvijas virzienā. To ietekmē tādi faktori, kā reģiona ekonomiskā atveseļošanās kopumā, jau drīzā Latvijas pievienošanās eirozonai 2014. gada 1. janvārī., kā arī investoru interese diversificēt savus īpašumu portfeļus,» norāda nekustamo īpašumu kompānijas Colliers International eksperti.

Lai detalizēti un vispusīgi izvērtētu Latvijas nekustamā īpašuma tirgus iespējas piesaistīt ārvalstu investīcijas, kā arī veicinātu atklātu un visaptverošu diskusiju un domapmaiņu par Latvijas un Baltijas nekustamā īpašuma tirgus sagaidāmajām attīstības tendencēm, starptautiska līmeņa investoru plāniem un interesēm, tajā skaitā arī par ieguldījumiem Baltijas nekustamajā īpašumā, izdevniecība Dienas Bizness sadarbībā ar starptautisko nekustamā īpašuma kompāniju Colliers International šā gada 31. oktobrī, viesnīcas Maritim Park Hotel Riga konferenču zālē rīko konferenci „ Starptautiskās investīcijas Latvijas nekustamā īpašuma tirgū 2013”.  Jau otro gadu pēc kārtas konferencē pulcēsies esošie un potenciālie investori, kuri apspriedīs iespējamos Latvijas nekustamā īpašuma tirgus attīstības scenārijus, dalīsies pieredzē un ieskicēs Latvijas un arī pasaules nekustamā īpašuma tirgus tendences nākotnē.

Konferences dalībnieki apspriedīs Eiropas un pasaules ekonomiskās situācijas ietekmi uz nekustamā īpašuma tirgu, pārrunās perspektīvas Rīgai piesaistīt jaunas apjomīgas investīcijas nekustamā īpašuma jomā, kā arī savā pieredzē dalīsies investori, kuri Latvijā jau darbojas un šeit realizējuši nekustamā īpašuma projektus, ieguldot starptautisku investoru finanšu līdzekļus. Tāpat tiks meklētas atbildes uz vienu no svarīgākajiem jautājumiem - kāda ir situācija nekustamā īpašuma tirgus segmentos, kritums, stagnācija vai attīstības tendences?

Savu dalību konferencē apstiprinājuši un ar referātiem uzstāsies Mortens Hansens (Morten Hansen) Stokholmas Ekonomikas Augstskolas Ekonomikas fakultātes vadītājs,  (Latvija), Andris Kovaļčuks, Ektornet Management Latvia izpilddirektors (Latvija), Margus Tinno, MRICS, Colliers International Advisors OÜ partneris, Vērtēšanas un investīciju konsultāciju nodaļas direktors (Igaunija), Neils Balgalis, detālplānojumu un teritorijas plānojumu izstrādes uzņēmuma Grupa 93 vadītājs (Latvija), Jūlija Carana (Yulia Tsaran), CEO/MD  R.Evolution City Russia&CIS, Jans Brinks (Jan Brink), nekustamo īpašumu projektu attīstīšanas uzņēmuma Bauplan Nord rīkotājdirektors (Vācija), Frode Gronvolds (Frode Gronvold), tirdzniecības centru apsaimniekošanas uzņēmuma Linstow Center Management valdes priekšsēdētājs (Norvēģija), Arvīds Avulis (Arvydas Avulis), nekustamo īpašumu projektu uzņēmuma AB Hanner vadītājs (Lietuva), Elita Moiseja, industriālo parku attīstīšanas un apsaimniekošanas uzņēmuma NP Properties vadītāja (Latvija).

Papildu informācija par pasākumu, kā arī pieteikuma forma atrodama Dienas Bizness konferenču mājas lapā: http://konferences.db.lv/events/nekustama-ipasuma-konference-2013/  

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Vietējie pircēji dod priekšroku īpašumiem attālākos Rīgas rajonos

10.10.2013

Jauns projekts Rīgas vēsturiskajā centrā - Šarlotes rezidence

11.10.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām