Immostate: Latvijas vietā uzturēšanās atļauju naudu saņems citas valstis

Atteikšanās no uzturēšanās atļauju izsniegšanas ārvalstniekiem apmaiņā pret nekustamā īpašuma iegādi ir Latvijas valsts labprātīga kapitulācija citu Eiropas Savienības valstu priekšā, jo līdzīgas programmas realizēs cita valsts un saņems naudu budžetā, kamēr Latvija kārtējo reizi pārspīlēta provinciālisma dēļ būs zaudētāja, uzskata nekustamo īpašumu kompānijas Immostate valdes priekšsēdētājs Vestards Rozenbergs.

Viņš uzsver, ka pirmie iedīgļi ir jau vērojami – Ungārijā ar septembri ir iespējams iegūt pastāvīgās uzturēšanās atļaujas apmaiņā pret aizdevumu valstij 250 tūkstošu eiro apmērā, kas garantēti tiek atmaksāts investoram pēc pieciem gadiem, turklāt vēl 50 tūkstoši eiro ir jāiemaksā par šīs atļaujas noformēšanu, kas netiek atmaksāti.

V.Rozenbergs uzsver, ka, atšķirībā no Latvijas, kur termiņa uzturēšanās atļaujas tiek piešķirtas tikai uz pieciem gadiem, Ungārijas varas iestāžu izsniegtās uzturēšanās atļaujas ir beztermiņa.

Eksperts atgādina, ka pašreizējā uzturēšanās atļauju programma tika radīta laikā, kad Latvijā bija krīze un patlaban ir skaidrs, ka sistēma ir jāmaina, lai, pamatojoties uz ekonomiskiem aprēķiniem, veicinātu investīciju pieplūdumu un līdz ar to arī papildinātu valsts budžetu.

Taču ierosinājums ieviest kvotu sistēmu ir nepārdomāts un sasteigts lēmums – nav skaidrs ne kvotu administrēšanas mehānisms, ne piešķiršanas kārtība, kas rada papildus korupcijas riskus, tāpat nav skaidrs, vai kvotu administrēšanas sistēma rezultātā nebūs dārgāka par pienesumu valsts ekonomikai, uzskata eksperts.

Db.lv jau rakstīja, ka valdība paredz termiņuzturēšanās atļauju ierobežojumu 700 darījumiem virs 150 000 eiro un vēl 100 darījumu gadā, kuru apmērs ir virs 0,5 miljonam eiro.

Turpmākajos gados darījumu apjoms pakāpeniski samazināsies par 175, bet 2016.gadā tiks veikta sistēmas pārskatīšana un lemts par tālāko rīcību. 

Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

51% iedzīvotāju prognozē mājokļu cenu kāpumu

13.12.2013

Eksperts: Termiņuzturēšanās atļauju kvotas radīs jaunu korupcijas vilni

13.12.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā