Vēl aizvien daudziem noteicošais faktors ir atrast likvīdu objektu, kas atbilstu uzturēšanās atļauju iegūšanas kritērijiem, būtu izīrējams un nestu tūlītēju peļņu

2013. gada III ceturksnī vidējā cena sērijveida neremontētiem dzīvokļiem mikrorajonos ir pieaugusi par 0.72% un uz šo brīdi tā sastāda 602 eiro par vienu kvadrātmetru. Vidējās sērijveida neremontēta dzīvokļa cena mikrorajonos šā gada III ceturksnī salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn  ir pieaugusi par 1.4%.

Pēc Zemesgrāmatas datiem, 2013. gada III ceturksnī Rīgas pilsētā mēnesī vidēji tika reģistrēti 760 dzīvokļu pārdošanas darījumi.

Salīdzinot Zemesgrāmatā reģistrēto dzīvokļu pārdošanas darījumu skaitu 2013. gada III ceturksnī ar darījumu skaitu 2012. gada III ceturksnī, reģistrēto darījumu skaita pieaugums sastāda 8%.

Bankas un ar tām saistītie uzņēmumi turpina aktīvi piedāvāt pārdošanā savā īpašumā esošos objektus. Arī pircēji izrāda pastiprinātu interesi par šiem objektiem, par cik šiem īpašumiem tiek nodrošināti labāki kreditēšanas nosacījumi.

III ceturksnī centra segmentā interese no vietējo pircēju puses bijusi minimāla. Tas pārsvarā  saistīts ar atvaļinājumu laiku un jauno mācību gada sākumu. Vietējie pircēji nemainīgi izrāda interesi par divu līdz trīs istabu dzīvokļiem cenu kategorijā vidēji no 150 000 eiro līdz 200 000 eiro Būtiskākie kritēriji dzīvokļu izvēlē ir neliela kvadratūra - 60 līdz 90 kvadrātmetri, apsaimniekošanas maksa, apkures veids, bezmaksas autostāvvietas iespēja, kā arī vēl joprojām noteicošs faktors izvēloties īpašumu ir tam, vai mājai pieguļošais zemes gabals ir īpašumā kā domajamā daļa vai tiek nomāts.

Taču, kā novēroja Ober Haus speciālisti, III ceturksnis bija diezgan aktīvs laiks no nerezidentu puses, kas interesējās par dzīvokļiem cenu kategorijā vidēji no 150 000 līdz 200 000 eiro. Svarīgākie faktori ir atrašanās vieta, labi attīstīta infrastruktūra, skolu un bērnu dārzu tuvums, ja šie klienti iegādājas dzīvokli, lai pārvāktos uz dzīvi Latvijā. Tā kā pilsētas centrālajā daļā ārvalstu pircēju vajadzībām atbilstošs dzīvokļu piedāvājums jaunajos projektos vai pilnībā renovētās ēkās ir ierobežots, tad klienti izskata iespēju iegādāties īpašumu arī tālāk no centra, it īpaši Pārdaugavā dēļ tās izcilās infrastruktūras, kā arī lidostas un Jūrmalas ērtās sasniedzamības.

Vērā tiek ņemts mājokļa tehniskais stāvoklis, apdares līmenis, kā arī apsaimniekošanas un ekspluatācijas izmaksas. Vēl aizvien daudziem noteicošais faktors ir atrast likvīdu objektu, kas atbilstu uzturēšanās atļauju iegūšanas kritērijiem, būtu izīrējams un nestu tūlītēju peļņu. Cenas dzīvokļiem centra segmentā nav mainījušās. Pilsētas tālajā centrā vidējās pārdošanas cenas neremontētiem dzīvokļiem ir no 700 līdz 1300 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem nerenovētās pirmskara ēkās - no 1000 līdz 2000 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem

renovētās ēkās – no 1700 līdz 2500 eiro. Tuvajā centrā, klusajā centrā un Vecrīgā – vidējās pārdošanas cenas neremontētiem dzīvokļiem ir no 800 līdz 2200 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem nerenovētās pirmskara ēkās - no 1200 līdz 3000 eiro par vienu kvadrātmetru, remontētiem dzīvokļiem renovētās ēkās – no 2500 līdz 4500 eiro.

Jauno projektu segmentā pircēju aktivitāte III ceturksnī ir ievērojami augusi ar katru mēnesi. Jauno projektu segmentā pieprasītākie ir 2 līdz 3 istabu dzīvokļi ar vidējo cenu no 1200 līdz 1250 eiro kvadrātmetrā. Mazāka interese ir par dzīvokļiem no 1250 eiro līdz 1500 eiro par vienu kvadrātmetru.

Vietējie pircēji interesējas par dzīvokļiem cenu kategorijā no 50 000 līdz 100 000 eiro. Šī klientu kategorija izskata dzīvokļu piedāvājumus gan ar pilnu apdari, gan arī bez iekšējās apdares. Noteicošais kritērijs īpašuma izvēlē ir dzīvokļa cena, ne dzīvokļa apdare. Izvēloties īpašumu, klienti lielāko uzmanību pievērš apsaimniekošanas maksai, apkures skaitītāju esamībai, pazemes stāvvietai un tās cenai, kura šobrīd ir vidēji no 5000 līdz pat         10 000 eiro par vienu vietu.

Tāpat ir novērota interese no nerezidentu puses, kuri pārsvarā meklē dzīvokļus cenu kategorijā no 60 000 eiro līdz pat 200 000 eiro. Taču šie klienti ir prasīgāki attiecībā uz dzīvokļa apdari, priekšroku dodot īpašumiem ar pilnībā pabeigtu iekšējo apdari.

Kā novēroja Ober Haus speciālisti, jauno projektu segmentā joprojām ir klienti, kas meklē arī mazus un lētus dzīvokļus, bez apdares, lai pārceltos no sērijveida dzīvokļiem uz jaunajiem projektiem.

Cenas par jauno projektu dzīvokļiem mikrorajonos ir no 1170 līdz 1820 eiro par vienu kvadrātmetru. Cenas par jauno projektu dzīvokļiem galvaspilsētas centrā ir vidēji no 1800 līdz pat 3650 eiro par vienu kvadrātmetru, klusajā centrā dažviet sasniedzot 4800 eiro par kvadrātmetru.

Bankas finansējumu īpašuma iegādei jaunajos projektos izmanto vidēji 70% rezidenti un 20% nerezidenti, kuri 30% gadījumos izmanto bankas finansējumu un 70% iegādādājas no pašu līdzekļiem.

2013. gada III ceturksnī Rīgas mikrorajonos nemainīgi bija interese pārsvarā no vietējo pircēju puses, kuri vēlas iegādāties savu pirmo mājvietu līdz 50 kvadrātmetriem ar vidējo cenu līdz 35 000 eiro. Šie klienti īpašuma iegādē kā noteicošo faktoru atzīmēja cenu, kur to nosaka vieta, stāvoklis, dzīvojamās mājas sērija, kā arī ēkas vispārējais stāvoklis - kad mainītas mājas komunikācijas, jumts, remontēta kāpņu telpa, kā arī pie īpašuma piederošas palīgtelpas. Pieprasītākie bija dzīvokļi 103. un 602. sērijas ēkās, specprojektu mājās kā arī dzīvokļi jaunajos projektos. III ceturkšņa pēdējā mēnesī klienti aktīvi izrādīja interesi par divistabu dzīvokļiem Iļģuciemā un Imantā. Lielākais pieprasījums bija pēc 467. sērijas dzīvokļiem ar vidējo cenu 35 000 EUR platībā no 42 līdz 56 kvadrātmetriem. Savukārt, mazinājusies interese par dzīvokļiem Zolitūdē, Zipniekkalnā un Āgenskalnā.

Klienti vēl joprojām interesējas par remontētiem sērijveida dzīvokļiem, priekšroku dod īpašumiem ķieģeļu un mūra ēkās, mazāk dzīvokļiem, kas celtas no bloku paneļiem . Dzīvokļu piedāvājums, kas atbilst klientu prasībām un tirgus situācijai ir ierobežots, tāpēc pircēji ir gatavi iegādāties arī remontējamus dzīvokļus, ja īpašums atrodas labā vietā, un tā cena ir atbilstoša īpašuma kvalitātei un tirgus situācijai. Kā novēroja Ober Haus speciālisti, ceturkšņa pēdējā mēnesī cena sērijveida dzīvokļiem mikrorajonos sāk lēnām pieaugt,  ko var izskaidrot ar gaidāmo valūtas maiņu, par cik pārdevēji uzskata, ka pārejot uz Eiro valūtu, īpašumu cenas pieaugs. Pircēji tā vietā, lai iegādātos 2-istabu dzīvokli lietuviešu projektā par 53 000 eiro ar jaunām mēbelēm un labu remontu, uz doto brīdi dod priekšroku iegādāties dzīvokli jaunā projekta ēkā Pierīgā ar pelēko apdari.

Neremontētu sērijveida dzīvokļu cenas Rīgas populārākajos mikrorajonos, tādos, kā  Zolitūde, Purvciems, Teika, Pļavnieki, Ziepniekkalns, Imanta un Āgenskalns vienistabas  dzīvokļiem III ceturksnī vidēji saglabājās nemainīgas un sastādīja no 23 000 līdz 29 000, divistabu dzīvokļiem no 30 000 līdz 40 000 eiro, trīsistabu dzīvokļiem no 32 000 līdz 47 000 eiro un četristabu  dzīvokļiem no 42 000 līdz 50 000 eiro.

Mazāk pieprasītākajos rajonos, tādos kā Vecmīlgrāvis, Sarkandaugava, Ķengarags un Bolderāja, cenas ir palikušas gandrīz nemainīgas un vienistabas dzīvokļiem sastāda vidēji no 17 000 – 28 000 eiro, 1,5 istabu dzīvokļiem no 22 000 - 29 000 eiro, divistabu dzīvokļiem no 21 000 - 42 000 eiro, trīsistabu no 26 000 - 55 000 eiro.

III ceturkšņa īres tirgus ir bijis ļoti aktīvs. Lielākie dzīvokļu meklētāji ir bijuši ārvalstu studenti, kuriem ir sācies jauns mācību gads. Viņi izvēlas vai nu nelielus 1 – 2 istabu dzīvokļus cenu kategorijā no 300 eiro – 400 eiro mēnesī vai 4 – 6 istabu dzīvokļus cenu kategorijā no 800 eiro – 1200 eiro mēnesī, ko īrē vairāki studenti kopā. Pieprasījums no ārvalstu studentiem lielākoties ir pēc dzīvokļiem centrā. Tāpat aktīvi dzīvokļu meklētāji centrā ir bijuši ārvalstu kompāniju darbinieki, kuri ir interesējušies par mēbelētiem 2 – 3 istabu dzīvokļiem centrā cenu kategorijā no 500 eiro – 1200 eiro mēnesī, kā arī par nemēbelētiem 5 – 6 istabu dzīvokļiem cenu kategorijā no 1500 eiro – 1700 eiro mēnesī.

Joprojām augsts pieprasījums ir pēc dzīvokļiem jaunajos projektos, kur vidēji cena sastāda vidēji no 13 - 14 eiro par kvadrātmetru, tālajā centrā vidēji 7 eiro par kvadrātmetru, bet klusajā centrā no 11 līdz 13 eiro par kvadrātmetru, bet diemžēl piedāvājumu skaits ir ļoti ierobežots.

No ārvalstu klientu puses ir interese par divistabu dzīvokļiem cenu kategorijā no 600 eiro līdz 700 eiro mēnesī, un četristabu līdz sešistabu dzīvokļiem cenu kategorijā no 1500 eiro līdz 1700eiro mēnesī. Vispieprasītākais joprojām ir klusais centrs, tam seko aktīvais centrs, savukārt vietējie klienti galvenokārt izvēlas dzīvokļus Rīgas tālajā centrā, jo īres cenas šiem dzīvokļiem ir salīdzinoši zemākas.

Kā novēroja Ober Haus speciālisti, īres tirgū jauni dzīvokļi renovētos namos ienāk salīdzinoši ierobežotā skaitā, tāpēc pieprasījums ievērojami pārsniedz piedāvājumu. Cenas pārsvarā nav augušas. Klientu galvenās prasības ir, lai ēka kurā atrodas dzīvoklis, būtu renovēta, tajā būtu lifts, apsardze un vēlama auto stāvvieta pie mājas.

Mikrorajonos septembrī vēl joprojām turpinās interese par īres dzīvokļiem Āgenskalnā, Ziepniekkalnā, Imantā un Zolitūdē. Pieprasījums pēc īres dzīvokļiem jaunajos projektos šajā segmentā ir augsts. Īres cenas III ceturksnī mikrorajonos ir vidēji sastāda 180 eiro/mēnesī par vienistabas dzīvokļiem, 230 eiro/mēnesī par divistabu dzīvokļiem un 280 eiro/mēnesī par trīsistabu dzīvokļiem.

Privātmāju sektorā III ceturkšņa pirmajos mēnešos aktivitāte bija diezgan zema. Interese pārsvarā bija par jaunbūvēm Rīgas apkārtē cenu kategrijā no 50 000 eiro līdz 100 000 eiro, kā arī privātmājām Mārupē cenu kategorijā līdz 150 000 eiro. Kopumā vislielākā interese saglabājās par vasarnīcām un dārza mājām Rīgas rajonā.Septembra mēnesī pircēju aktivitāte nedaudz pieauga un interese pārsvarā bija par jaunbūvēm cenu kategrijā jau līdz 700 000 eiro, privātmājām Mārupē cenu kategorijā līdz 170 000 eiro, kā arī neliela interese par jau gataviem īpašumiem dzīvošanai ar vidējo cenu līdz 250 000 eiro.

Pircēji vēl joprojām ar lielu interesi meklē banku īpašumus, kuriem ir labāki kredīta nosacījumi, kā arī īpašumus, kas ir remontējami, bet ar labu atrašanās vietu, tomēr pēdējā laikā parādās arī pircēji, kas gatavi iegādāties īpašumus par skaidru naudu.

Vietējie pircēji turpina izrādīt interesi par banku un ar tām saistīto uzņēmumu īpašumā esošajiem īpašumiem, kas ir nepabeigti, remontējami vai sliktā stāvoklī, bet ar labu atrašanās vietu un  vidējo cenu līdz 50 000 eiro. Taču šādu piedāvājumu nav daudz.

III ceturksnī interese par zemes gabalu iegādi privātmāju būvniecībai bija diezgan zema. Klienti meklē nelielus zemes gabalus sākot no 1200 līdz 1500 kvadrātmetriem labās vietās ar visām komunikācijām, attīstītu infrastruktūru un ērtu sabiedriskā transporta kustību. Ļoti nozīmīga ir kadastrālā vērtība un prognozes par nekustamā īpašuma nodokli, kas būs jāmaksā turpmāk. Privātās apbūves zemes gabalus pērk ar nolūku tuvāko gadu laikā uzsākt mājas būvniecību. Pirkumi ar mērķi ieguldīt naudu zemes gabalos, tiek veikti reti. Klienti sāk izrādīt interesi par zemes gabaliem Olainē un Ikšķilē ar komunikācijām par vidējo cenu līdz 20000 eiro.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

 

Pillar grupas pārdošanas apjomi deviņos mēnešos sasniedz 24,8 miljonus eiro

15.10.2013

Atvērto durvju dienas projektā „NCC Mājas Biķernieku ielā 160, Rīgā”, Mežciemā!

16.10.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā