Bērziņš vēl atturīgs par Imigrācijas likuma grozījumu izsludināšanu

Valsts prezidents Andris Bērziņš pagaidām nav pieņēmis lēmumu, vai izsludināt grozījumus Imigrācijas likumā gadījumā, ja Saeima tos rīt, 17.oktobrī, pieņems, jo likuma projektu vēl nav skatījis, pēc iknedēļas tikšanās ar Ministru prezidentu žurnālistiem sacīja Bērziņš.

Jautāts, vai pastāv iespēja, ka prezidents varētu atgriezt Saeimai otrreizējai skatīšanai likuma grozījumus par termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu, Bērziņš atbildēja, ka konkrēto likumu projektu nav redzējis, tāpēc nevar izteikt komentārus.

Taču prezidents piebilda, ka Latvijai šajā lietā ir pieredze, turklāt valdības pasūtītais pētījums sniedz rekomendācijas, kas var veidot pamatu, lai Latvija no termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanas būtu ieguvēja.

"Domāju, ka process jāizskata no loģikas viedokļa, nevis pirmsvēlēšanu noskaņojumā. Labs pamats, lai šo jautājumu apspriestu pēc būtības, ir Kanādas firmas "Raymond Chabot Grant Thornton LLP" pētījums, ko šī firma iesniedza valdībai kā savas pieredzes rezumējumu. Vajag izpētīt šo pieredzi un tikai tad pieņemt galējo lēmumu," sacīja prezidents.

Savukārt Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) uz jautājumu, vai likumprojekta otrreizēja skatīšana varētu raisīt krīzi valdībā, atzina, ka likuma grozījumi vēl ir izstrādes stadijā, tāpēc nav nepieciešams prognozēt varbūtības. Dombrovskis sacīja, ka tad, kad grozījumi būs izstrādāti, "tad varēsim diskutēt".

Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijas (LANĪDA) vadītājs Edgars Šīns biznesa portālam "Nozare.lv" sacīja, ka LANĪDA vēl nav domājusi, kā rīkoties tad, ja Saeima pieņems grozījumus Imigrācijas likumā.

"Ceram, ka šis jautājums netiks sasteigts un tiks rūpīgi izsvērts. Situācijas, kad tiek skatīti jautājumi ar tik lielu ietekmi uz valsts ekonomiku, negadās bieži, tāpēc asociācija paļaujas uz deputātu saprātu un sagaida rīt patīkamu un negaidītu pārsteigumu," sacīja Šīns.

Jau ziņots, ka koalīcijas partneru vienošanās paredz veikt Imigrācijas likuma grozījumus, nosakot, ka nākamgad apmaiņā pret termiņuzturēšanās atļaujām var veikt ne vairāk par 700 darījumu par nekustamā īpašuma iegādi ar vērtību virs 150 000 eiro (105 000 latu) un vēl 100 darījumus gadā virs 0,5 miljoniem eiro (350 000 latu). Ja darījumu skaits virs 0,5 miljoniem eiro pārsniegs 100, tad to varēs papildināt uz tās kvotas rēķina, kas paredzēta darījumiem no 150 000 eiro.

Savukārt 2015. un 2016.gadā šādu darījumu skaits samazinātos attiecīgi līdz 525 un 350, kā arī katru gadu vēl uzturēšanās atļaujas varētu piešķirt par 100 darījumiem virs 0,5 miljoniem eiro.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Paredzēts izsolīt maksātnespējīgās nekustamo īpašumu kompānijas "Forburga" dzīvokļus

17.10.2013

"Baltic Sotheby's" lūdz Valsts prezidentu noraidīt sasteigtus lēmumus par uzturēšanās atļaujām

18.10.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

2

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

3

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

4

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

City24 redaktora izvēle

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

alt

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas