"Baltic Sotheby's" lūdz Valsts prezidentu noraidīt sasteigtus lēmumus par uzturēšanās atļaujām

Paredzamie grozījumi Imigrācijas likumā, nosakot uzturēšanās atļauju kvotas, negatīvi ietekmēs ne tikai nekustamo īpašumu nozari, bet arī citas saistītās nozares un Latvijas tautsaimniecību kopumā, teikts nekustamā īpašuma kompānijas "Baltic Sotheby's International Realty" atklātajā vēstulē Valsts prezidentam Andrim Bērziņam.

Uzņēmums vēstulē norāda, ka kvotu ieviešana ir uzskatāma par nepārdomātu un neefektīvu valsts iejaukšanās veidu tirgus ekonomikā.

"Veicot plānotos grozījumus Imigrācijas likumā, nosakot jebkādas kvotas, valsts klaji demonstrē nespēju konsekventi realizēt pieņemtos likumus un ekonomiska rakstura programmas, strauji mainot noteikumus vienā no biznesa nozarēm, tādējādi starptautiskajā investoru vidē dodot nopietnu signālu par Latviju kā investīcijām nepiemērotu vidi, kas savukārt negatīvi ietekmēs Latvijas valsts reputāciju ilgtermiņā, arī mēģinot ieviest cita veida investīcijas veicinošus pasākumus," teikts vēstulē prezidentam.

"Baltic Sotheby's" uzsver, ka kvotu noteikšana un nekustamo īpašumu nozares ierobežošana samazinās investīciju ienākšanu Latvijā, negatīvi ietekmēs virkni dažādu biznesu attīstību, samazinās darbavietu skaitu un pakalpojumu pieprasījumu arhitektiem, attīstītājiem, apsaimniekotājiem, celtniekiem, mēbeļu ražotājiem, dizaineriem, ainavistiem, dārzniekiem, kā arī citās apkalpojošās sfērās - viesnīcu un restorānu nozarē.

"Investīciju ierobežošana apstādinās uzsākto atveseļošanās procesu nekustamo īpašumu segmentā, apstādinās jaunu projektu būvniecību un veco vēsturisko ēku atjaunošanu. Vērtējot plānotās izmaiņas, nav saprotams kvotu administrēšanas princips, kādā veidā kvotu sistēmas izveidošanā tiks ievērots labas pārvaldības princips, nodrošināts caurspīdīgums un godīgums lēmumu pieņemšanā, cik valstij izmaksās šīs kvotu sistēmas ieviešana un uzturēšana, no kādām budžeta ieņēmumu pozīcijām šie izdevumi tiks segti?" teikts vēstulē.

"Baltic Sotheby's" aicina Valsts prezidentu izrādīt savu iniciatīvu un izmantot savu autoritāti, pieprasot valsts amatpersonu un politiķu atbildīgus, pārdomātus un ekonomiski pamatotus lēmumus, noraidot sasteigtus un populistiskus pasākumus, kas nodara kaitējumu valsts tautsaimniecības turpmākajai attīstībai.

Kā ziņots, Saeima šodien nodeva izskatīšanai komisijās koalīcijas panākto kompromisu termiņuzturēšanās atļauju jautājumā, kas iestrādāts Imigrācijas likuma grozījumu projektā.

Paredzams, ka Saeima šodien arī balsos par likumprojekta konceptuālu atbalstīšanu pirmajā lasījumā, nosakot tam steidzamību.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vairākums iepriekš vienojās, ka priekšlikumu iesniegšanas termiņš otrajam lasījuma tiks piedāvāts 21.oktobris. Likumprojektu otrajā, galīgajā, lasījumā Saeimā plānots skatīt 31.oktobrī.

Kā ziņots, koalīcija fiksējusi panākto vienošanos termiņuzturēšanās atļauju jautājumā un vienojusies par valsts 2014.gada budžeta pieņemšanu, iepriekš žurnālistiem pēc koalīcijas sadarbības padomes ārkārtas sēdes sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

Vienošanās, kuru atbalsta koalīcijas partneri, paredz veikt Imigrācijas likuma grozījumus, nosakot, ka nākamgad apmaiņā pret termiņuzturēšanās atļaujām var veikt ne vairāk par 700 darījumu par nekustamā īpašuma iegādi ar vērtību virs 150 000 eiro un vēl 100 darījumus gadā virs 0,5 miljoniem eiro. Ja darījumu skaits virs 0,5 miljoniem eiro pārsniegs 100, tad to varēs papildināt uz tās kvotas rēķina, kas paredzēta darījumiem no 150 000 eiro.

Savukārt 2015. un 2016.gadā šādu darījumu skaits samazinātos attiecīgi līdz 525 un 350, kā arī katru gadu vēl uzturēšanās atļaujas varētu piešķirt par 100 darījumiem virs 0,5 miljoniem eiro.

Tāpat paredzēts noteikt, ka valdība pēc Tieslietu ministrijas, Iekšlietu ministrijas un Ekonomikas ministrijas izvērtējuma šo kvotu var arī samazināt. Savukārt 2017.gadā šo programmu varētu atcelt vai arī noteikt kvotu, kas nepārsniedz 2016.gada līmeni.

Ekonomikas attīstības fondā par katru darījumu tiks iemaksāti 25 000 eiro, un šie līdzekļi tiks izmantoti reemigrācijas plāna īstenošanai un pirmā mājokļa programmai.

Tāpat uzturēšanās atļaujas netiks piešķirtas par neapbūvētu zemesgabalu iegādi.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Bērziņš vēl atturīgs par Imigrācijas likuma grozījumu izsludināšanu

17.10.2013

Saeima konceptuāli atbalsta panākto kompromisu termiņuzturēšanās atļauju jautājumā

18.10.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

5

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

6

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām