Dzintars: Nav pamata uzskatīt, ka koalīcijas partneri varētu pārkāpt vienošanos termiņuzturēšanās atļauju jautājumā

Nav pamata uzskatīt, ka koalīcijas partneri varētu pārkāpt vienošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā, šodien žurnālistiem sacīja nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Tā viņš atbildēja uz jautājumu, vai nerodas risks, ka gadījumā, ja Valsts prezidents Andris Bērziņš grozījumus Imigrācijas likumā nodotu otrreizējai caurlūkošanai Saeimā, koalīcijas partneri varētu atkāpties no panāktās vienošanās.

Politiķis uzsvēra, ka likumus valstī pieņem parlaments, un jāņem vērā, ka vienošanās attiecas arī uz iespējamo kopdarbību nākamajā Saeimā, ja saglabājas pašreizējais koalīcijas modelis. Tā kā kopā būs jāstrādā pietiekoši ilgi, Dzintars nedomā, ka koalīcijas partneriem pareizākā izvēle būtu pārkāpt tās vienošanās, par kurām ir noslēgti līgumi.

Viņš atzina, ka ir bažas par iespēju, ka Bērziņš varētu izlemt grozījumus Imigrācijas likumā nodot otrreizējai caurlūkošanai parlamentā. Taču šo jautājumu nacionālā apvienība nesaista ar kultūras nozarei svarīgiem jautājumiem.

VL-TB/LNNK deputāts Imants Parādnieks pēc koalīcijas padomes sēdes žurnālistiem uzsvēra, ka ar koalīcijas partneriem ir vienošanās par konkrētām izmaiņām termiņuzturēšanās atļauju jautājumā. Ja prezidents, izmantojot savas tiesības, nodos šo likumu otrreizējai caurlūkošanai Saeimā, tad deputātu vairākums, izmantojot parlamenta tiesības, šo likumu apstiprinās vēlreiz, - prognozēja politiķis. Viņš gan pieļāva, ka likumā varētu veikt kādus tehniskus grozījumus, ja tas būs nepieciešams.

Parādnieks arī akcentēja, ka bažas par iespējamo likuma nodošanu Saeimai nav iemesls, kāpēc nacionālā apvienība vēl nav oficiāli izvirzījusi kultūras ministra kandidātu.

Tikmēr Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V), lūgts komentēt iespējamo koalīcijas rīcību, atbildēja, ka sākumā jāļauj paust savu viedokli prezidentam, bet pagaidām tie visi ir pieņēmumi. "Manuprāt, jāļauj lietām attīstīties tādā secībā, kādā paredzēts," rezumēja valdības vadītājs.

Pašlaik nacionālā apvienība gatavojas oficiāli kultūras ministres amatam izvirzīt Daces Melbārdes kandidatūru.

Kā ziņots, koalīcija fiksējusi panākto vienošanos termiņuzturēšanās atļauju jautājumā un vienojusies par valsts 2014.gada budžeta pieņemšanu, iepriekš žurnālistiem pēc koalīcijas sadarbības padomes ārkārtas sēdes sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

Vienošanās, kuru atbalsta koalīcijas partneri, paredz veikt Imigrācijas likuma grozījumus, nosakot, ka nākamgad apmaiņā pret termiņuzturēšanās atļaujām var veikt ne vairāk par 700 darījumu par nekustamā īpašuma iegādi ar vērtību virs 150 000 eiro un vēl 100 darījumus gadā virs 0,5 miljoniem eiro. Ja darījumu skaits virs 0,5 miljoniem eiro pārsniegs 100, tad to varēs papildināt uz tās kvotas rēķina, kas paredzēta darījumiem no 150 000 eiro.

Savukārt 2015. un 2016.gadā šādu darījumu skaits samazinātos attiecīgi līdz 525 un 350, kā arī katru gadu vēl uzturēšanās atļaujas varētu piešķirt par 100 darījumiem virs 0,5 miljoniem eiro.

Tāpat paredzēts noteikt, ka valdība pēc Tieslietu ministrijas, Iekšlietu ministrijas un Ekonomikas ministrijas izvērtējuma šo kvotu var arī samazināt. Savukārt 2017.gadā šo programmu varētu atcelt vai arī noteikt kvotu, kas nepārsniedz 2016.gada līmeni.

Ekonomikas attīstības fondā par katru darījumu tiks iemaksāti 25 000 eiro, un šie līdzekļi tiks izmantoti reemigrācijas plāna īstenošanai un pirmā mājokļa programmai.

Tāpat uzturēšanās atļaujas netiks piešķirtas par neapbūvētu zemesgabalu iegādi.

Grozījumu projektu otrajā, galīgajā, lasījumā Saeimā plānots skatīt 31.oktobrī.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Novembrī izsolīs Čiekurkalna tirgu

21.10.2013

KNAB: Kvotu ieviešana uzturēšanās atļauju piešķiršanā rada korupcijas risku

23.10.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām

3

VESTABALT uzsāk dzīvokļu iepriekšpārdošanu elitārajā dzīvojamā namā Ausekļa ielā 14

4

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

5

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

6

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām