Pētījums: cik par siltumu maksā Dombrovskis
?

Plašsaziņas līdzekļos nereti dzirdam ministru, tostarp arī Ministru prezidenta Valda Dombrovska aicinājumu uzņemties iniciatīvu un izmantot valsts un ES atbalstu siltuma patēriņa mazināšanai daudzdzīvokļu namos un privātmājās, raksta laikraksts Latvijas Avīze. Tas centies noskaidrot, kā siltumu taupa Ministru prezidenta ģimene, kas dzīvo daudzdzīvokļu mājā netālu no tirdzniecības centra Alfa.

Nams esot uzbūvēts 1982. gadā. Dombrovsku ģimene gan 78 kvadrātmetrus lielo trīsistabu dzīvokli ar divām lodžijām – vienu virtuvē un vienu istabā – nopirkusi un ievākusies tajā vēlāk. Kāda nama iedzīvotāja šā gada janvārī izrakstītajā rēķinā esot redzams, ka maksa par apkuri decembrī bija Ls 1,3905 par kvadrātmetru. «Tātad, reizinot šo skaitli ar Dombrovska kunga dzīvokļa platību, iegūsim Ls 108,45, bet, pieskaitot 12% lielo PVN, iegūsim Ls 121,46 – tik liels ir Ministru prezidenta rēķins par apkuri. Kopējam rēķinam par siltumenerģiju vēl jāpieskaita maksa par ūdens uzsildīšanu un karstā ūdens cirkulāciju (Ls 5,08), kas kopā varētu būt Ls 18 – 20,» rēķina medijs.

Tātad kopā par saņemto siltumenerģiju Dombrovsku ģimene maksājot aptuveni Ls 137 – 140. Šī naudas summa veidojot apmēram 12% no viņa pērn decembrī Ministru kabinetā nopelnītās algas (zem 
Ls 1300 pēc nodokļu nomaksas).

Savukārt kopējais dzīvokļa rēķins, kur iekļauta arī durvju koda sistēmas tehniskā apkalpošana, lifta uzturēšana, koplietošanas elektroenerģija, atkritumu izvešana un siltumapgādes sistēmas tehniskā apkope, varētu būt aptuveni Ls 180. Tātad maksa par dzīvokli, nerēķinot patērēto elektroenerģiju un informāciju tehnoloģiju pakalpojumus, veidoja aptuveni 14 – 15% no Ministru prezidenta algas, aprēķinājusi Latvijas Avīze.

Ministru prezidenta mājas apsaimniekotājs esot SIA Rīgas namu pārvaldnieks, kas noteicis apsaimniekošanas maksu 
Ls 0,25590 par vienu kvadrātmetru. Tātad mēnesī par šo pakalpojumu Dombrovsku ģimene maksājot aptuveni Ls 20. Par ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumiem visas nama mājsaimniecības maksājot 72 santīmus.

Nama pārzine, SIA Rīgas namu pārvaldnieks darbiniece Jolanta Karaļūne laikrakstam pastāstījusi, ka šajā namā agrāk nav veikti un arī turpmāk nav iecerēts veikt siltuma enerģiju taupības pasākumus.

Mājā, kur dzīvo Ministru prezidents, kopējais parāds par siltumu un karsto ūdeni līdz vakardienai, 7. februārim, bijis Ls 7410,29. Uz jautājumu, ko Ministru prezidents ir darījis siltuma taupīšanā, V. Dombrovskis vakar ar preses sekretāra Mārtiņa Pankes starpniecību pastāstījis, ka viņš, tāpat kā lielākā daļa nama iedzīvotāju, energoefektivitātes uzlabošanai par saviem naudas līdzekļiem ir nomainījis logus.

 

Rīgā par 1,7 miljoniem izveidos četrus jaunus bērnudārzus

08.02.2013

Nerezidenti investē Latvijā, vēloties saglabāt savu kapitālu uz ekonomikas krīzes iespējamības fona

11.02.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus