Pētījums: cik par siltumu maksā Dombrovskis
?

Plašsaziņas līdzekļos nereti dzirdam ministru, tostarp arī Ministru prezidenta Valda Dombrovska aicinājumu uzņemties iniciatīvu un izmantot valsts un ES atbalstu siltuma patēriņa mazināšanai daudzdzīvokļu namos un privātmājās, raksta laikraksts Latvijas Avīze. Tas centies noskaidrot, kā siltumu taupa Ministru prezidenta ģimene, kas dzīvo daudzdzīvokļu mājā netālu no tirdzniecības centra Alfa.

Nams esot uzbūvēts 1982. gadā. Dombrovsku ģimene gan 78 kvadrātmetrus lielo trīsistabu dzīvokli ar divām lodžijām – vienu virtuvē un vienu istabā – nopirkusi un ievākusies tajā vēlāk. Kāda nama iedzīvotāja šā gada janvārī izrakstītajā rēķinā esot redzams, ka maksa par apkuri decembrī bija Ls 1,3905 par kvadrātmetru. «Tātad, reizinot šo skaitli ar Dombrovska kunga dzīvokļa platību, iegūsim Ls 108,45, bet, pieskaitot 12% lielo PVN, iegūsim Ls 121,46 – tik liels ir Ministru prezidenta rēķins par apkuri. Kopējam rēķinam par siltumenerģiju vēl jāpieskaita maksa par ūdens uzsildīšanu un karstā ūdens cirkulāciju (Ls 5,08), kas kopā varētu būt Ls 18 – 20,» rēķina medijs.

Tātad kopā par saņemto siltumenerģiju Dombrovsku ģimene maksājot aptuveni Ls 137 – 140. Šī naudas summa veidojot apmēram 12% no viņa pērn decembrī Ministru kabinetā nopelnītās algas (zem 
Ls 1300 pēc nodokļu nomaksas).

Savukārt kopējais dzīvokļa rēķins, kur iekļauta arī durvju koda sistēmas tehniskā apkalpošana, lifta uzturēšana, koplietošanas elektroenerģija, atkritumu izvešana un siltumapgādes sistēmas tehniskā apkope, varētu būt aptuveni Ls 180. Tātad maksa par dzīvokli, nerēķinot patērēto elektroenerģiju un informāciju tehnoloģiju pakalpojumus, veidoja aptuveni 14 – 15% no Ministru prezidenta algas, aprēķinājusi Latvijas Avīze.

Ministru prezidenta mājas apsaimniekotājs esot SIA Rīgas namu pārvaldnieks, kas noteicis apsaimniekošanas maksu 
Ls 0,25590 par vienu kvadrātmetru. Tātad mēnesī par šo pakalpojumu Dombrovsku ģimene maksājot aptuveni Ls 20. Par ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumiem visas nama mājsaimniecības maksājot 72 santīmus.

Nama pārzine, SIA Rīgas namu pārvaldnieks darbiniece Jolanta Karaļūne laikrakstam pastāstījusi, ka šajā namā agrāk nav veikti un arī turpmāk nav iecerēts veikt siltuma enerģiju taupības pasākumus.

Mājā, kur dzīvo Ministru prezidents, kopējais parāds par siltumu un karsto ūdeni līdz vakardienai, 7. februārim, bijis Ls 7410,29. Uz jautājumu, ko Ministru prezidents ir darījis siltuma taupīšanā, V. Dombrovskis vakar ar preses sekretāra Mārtiņa Pankes starpniecību pastāstījis, ka viņš, tāpat kā lielākā daļa nama iedzīvotāju, energoefektivitātes uzlabošanai par saviem naudas līdzekļiem ir nomainījis logus.

 

Rīgā par 1,7 miljoniem izveidos četrus jaunus bērnudārzus

08.02.2013

Nerezidenti investē Latvijā, vēloties saglabāt savu kapitālu uz ekonomikas krīzes iespējamības fona

11.02.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Viens no arhitekta Modra Ģelža pēdējiem veikumiem – privātmāja Mežaparkā

2

Dārzciema pērle – elegants dzīvoklis ar septiņām istabām

3

Atvērto durvju dienas - noķer "Lielo lomu" Rīgas centra jaunajos projektos

4

"Magdelēnas kvartālā" pārdots jau katrs ceturtais dzīvoklis

5

Maskavas forštate – no rīdzinieku bieda līdz unikālai dzīvesvietai ar milzīgu potenciālu

6

Zirņu sala - gleznainā sala, ko no trīs pusēm apskalo Daugavas ūdeņi

City24 redaktora izvēle

alt

Rudens mājīgums uz tava balkona

alt

Mārupe – iecienītais Pierīgas ciemats, kur harmoniska vide satiek mūsdienu komfortu

alt

No īpašnieka: četri moderni dzīvokļi, kuros baudīt galvaspilsētas šarmu