Uzdod piecu mēnešu laikā nojaukt graustus Jēzusbaznīcas ielā un Pērnavas ielā

Rīgas domes sēdē šodien pieņemts lēmums pa graustu Jēzusbaznīcas ielā 17 un Pērnavas ielā 22 piespiedu sakārtošanu, kas paredz, ka tie jānojauc piecu mēnešu laikā.

Īpašniekiem no domes lēmuma spēkā stāšanās dienas pie graustiem divu nedēļu laikā jāizbūvē gājēju aizsargtunelis, trīs mēnešu laikā jāizstrādā nojaukšanas projekts, bet piecu mēnešu laikā kopš domes lēmuma spēkā stāšanās dienas graustiem jābūt nojauktiem.

Ja domes lēmums par piespiedu sakārtošanu netiks izpildīts, ēku nojaukšanu paveiks Rīgas dome un iztērētos līdzekļus piedzīs no graustu īpašniekiem.

LETA jau ziņoja, ka četru stāvu dzīvojamais nams Jēzusbaznīcas ielā 17 ir avārijas stāvoklī. Nama jumta konstrukcija dažādu bojājumu ietekmē ir iebrukusi, līdz ar to nokrišņi nokļūst tieši uz būves nesošajām konstrukcijām, mazinot to nespēju. Gan ēkas pamati, gan sienas ir saplaisājušas un daļēji sadrupušas. Bīstamā ēka apdraud trešo personu veselību un dzīvību, un, pēc būvniecības ekspertu domām, namu atjaunot nav iespējams, tāpēc to ieteicams demontēt.

Rīgas Austrumu izpilddirekcija norāda, ka ēka bojā pilsētas ainavu un nav norobežota no blakus esošajiem īpašumiem, tāpat nav novērsta nepiederošu personu iekļūšana ēkā.

Savukārt grausts Pērnavas ielā 22 atrodas tieši līdzās sabiedriskā transporta pieturvietai, un saskaņā ar ekspertu vērtējumu ēka ne tikai bojā pilsētvidi, bet ir bīstama un apdraud trešo personu veselību un dzīvību, tāpēc to nepieciešams demontēt. Ēka ir avārijas stāvoklī, un tās telpiskā noturība ir apdraudēta - pamatu konstrukcija ir bojāta un erodējusi, koka ārsienas ir satrunējušas un deformējušās, apmetums ir atdalījies. Savukārt jumta segums zaudējis savas fizikāli mehāniskās īpašības, kā rezultātā nokrišņi nokļūst uz ēkas nesošajām konstrukcijām.

Abi grausti atrodas valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa "Rīgas pilsētas vēsturiskais centrs" teritorijā, turklāt nams Pērnavas ielā 22 ir arī UNESCO Pasaules kultūras mantojuma objekta "Rīgas vēsturiskais centrs" aizsardzības zonā. Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija gan norāda, ka abas ēkas ir ar nelielu kultūrvēsturisko vērtību un ir nojaucamas.

Kā ziņots, Rīgā kopumā konstatēts 471 grausts, no tiem 272 būves ir uzskatāmas par bīstamām un ir iekļautas A un B kategorijas graustu sarakstā. Graustu sarakstā 262 namiem ir kultūrvēsturisks statuss - 27 nami ir valsts un vietējas nozīmes numurētie pieminekļi, 113 būves atrodas aizsargājamas apbūves teritorijās, bet 122 ēkas ir koka nami. 92% graustu ir privātīpašums, 2% pieder valstij, 3% pašvaldībai, bet 3% graustu saimnieki nav zināmi.

Ieguldot viena uzņēmuma pamatkapitālā, termiņuzturēšanās atļauju varēs pieprasīt ne vairāk kā trīs ārzemnieki

23.10.2013

Atvērto durvju dienas projektā „NCC Mājas Biķernieku ielā 160, Rīgā”, Mežciemā!

23.10.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

2

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

3

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

4

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

TOP 10 lielākie nekustamo īpašumu darījumi laika posmā 06.08.2018-12.08.2018

City24 redaktora izvēle

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

alt

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas