Uzdod piecu mēnešu laikā nojaukt graustus Jēzusbaznīcas ielā un Pērnavas ielā

Rīgas domes sēdē šodien pieņemts lēmums pa graustu Jēzusbaznīcas ielā 17 un Pērnavas ielā 22 piespiedu sakārtošanu, kas paredz, ka tie jānojauc piecu mēnešu laikā.

Īpašniekiem no domes lēmuma spēkā stāšanās dienas pie graustiem divu nedēļu laikā jāizbūvē gājēju aizsargtunelis, trīs mēnešu laikā jāizstrādā nojaukšanas projekts, bet piecu mēnešu laikā kopš domes lēmuma spēkā stāšanās dienas graustiem jābūt nojauktiem.

Ja domes lēmums par piespiedu sakārtošanu netiks izpildīts, ēku nojaukšanu paveiks Rīgas dome un iztērētos līdzekļus piedzīs no graustu īpašniekiem.

LETA jau ziņoja, ka četru stāvu dzīvojamais nams Jēzusbaznīcas ielā 17 ir avārijas stāvoklī. Nama jumta konstrukcija dažādu bojājumu ietekmē ir iebrukusi, līdz ar to nokrišņi nokļūst tieši uz būves nesošajām konstrukcijām, mazinot to nespēju. Gan ēkas pamati, gan sienas ir saplaisājušas un daļēji sadrupušas. Bīstamā ēka apdraud trešo personu veselību un dzīvību, un, pēc būvniecības ekspertu domām, namu atjaunot nav iespējams, tāpēc to ieteicams demontēt.

Rīgas Austrumu izpilddirekcija norāda, ka ēka bojā pilsētas ainavu un nav norobežota no blakus esošajiem īpašumiem, tāpat nav novērsta nepiederošu personu iekļūšana ēkā.

Savukārt grausts Pērnavas ielā 22 atrodas tieši līdzās sabiedriskā transporta pieturvietai, un saskaņā ar ekspertu vērtējumu ēka ne tikai bojā pilsētvidi, bet ir bīstama un apdraud trešo personu veselību un dzīvību, tāpēc to nepieciešams demontēt. Ēka ir avārijas stāvoklī, un tās telpiskā noturība ir apdraudēta - pamatu konstrukcija ir bojāta un erodējusi, koka ārsienas ir satrunējušas un deformējušās, apmetums ir atdalījies. Savukārt jumta segums zaudējis savas fizikāli mehāniskās īpašības, kā rezultātā nokrišņi nokļūst uz ēkas nesošajām konstrukcijām.

Abi grausti atrodas valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa "Rīgas pilsētas vēsturiskais centrs" teritorijā, turklāt nams Pērnavas ielā 22 ir arī UNESCO Pasaules kultūras mantojuma objekta "Rīgas vēsturiskais centrs" aizsardzības zonā. Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija gan norāda, ka abas ēkas ir ar nelielu kultūrvēsturisko vērtību un ir nojaucamas.

Kā ziņots, Rīgā kopumā konstatēts 471 grausts, no tiem 272 būves ir uzskatāmas par bīstamām un ir iekļautas A un B kategorijas graustu sarakstā. Graustu sarakstā 262 namiem ir kultūrvēsturisks statuss - 27 nami ir valsts un vietējas nozīmes numurētie pieminekļi, 113 būves atrodas aizsargājamas apbūves teritorijās, bet 122 ēkas ir koka nami. 92% graustu ir privātīpašums, 2% pieder valstij, 3% pašvaldībai, bet 3% graustu saimnieki nav zināmi.

Ieguldot viena uzņēmuma pamatkapitālā, termiņuzturēšanās atļauju varēs pieprasīt ne vairāk kā trīs ārzemnieki

23.10.2013

Atvērto durvju dienas projektā „NCC Mājas Biķernieku ielā 160, Rīgā”, Mežciemā!

23.10.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām