Eksperts: Nerezidentu aktivitāte īpašuma tirgū pārsniegs visoptimistiskākās prognozes

Sākoties rudenim, aktivitāte nekustamo īpašumu luksusa klases segmentā nav mazinājusies, pateicoties nozares pārstāvju un politiķu aktivitātēm, stāsta Trasta komercbankas Nekustamo īpašumu kreditēšanas un investīciju nodaļas vadītāja vietnieks Konstantīns Kučerjavcevs.

Viņš uzsver, ka diskusijas par iespējamām korekcijām uzturēšanās atļauju programmā, piesaistot investīcijas nekustamo īpašumu segmentam, veicinājušas, ka potenciālie investori sākuši vēl aktīvāk interesēties par nekustamo īpašumu pirkšanas iespējām.

Nekustamā īpašuma tirgus pastāvēšana un pašregulācija balstīta noteikumos, kas raksturīgi jebkurai citai nozarei, tādēļ, parādoties baumām par uzturēšanās atļauju izsniegšanas ierobežošanu, investoru interese ievērojami pieauga, saka eksperts.

Tieši dārgāko nekustamo īpašumu (sākot no 100 tūkstošiem latu) potenciālie ārvalstu pircēji sākuši aktīvāk meklēt piemērotus objektus. Pagaidām vēl pāragri spriest par to, cik īpašumu tiks pārdots pēc šī intereses uzplaiksnījuma, taču jau tagad var droši teikt, ka nerezidentu aktivitāte 2013.gada beigās un 2014.gada sākumā pārsniegs visoptimistiskākās prognozes, neskatoties uz to, ka šā gada pirmajos deviņos mēnešos Jūrmalas zemesgrāmatā reģistrēto darījumu skaits saglabājies pērnā gada līmeni (1308 darījumu 2013.gada pirmajos deviņos mēnešos, 1354 darījumu – 2012.gada attiecīgajā laika posmā, skaidro bankas pārstāvis.

Tam, kādēļ turīgie nerezidenti, it īpaši Krievijas un NVS valstu pilsoņi, joprojām aktīvi interesējas par nekustamo īpašumu iegādi Latvijā, iemesli ir dažādi: ģeogrāfiskās priekšrocības attiecībā pret pastāvīgās mītnes zemi, vecākās paaudzes nostalģija, iespēja brīvi sazināties bez valodas barjerām u.c.

Parasti nerezidenti Latviju izvēlas atpūtai vai naudas ieguldīšanai, jo nekustamo īpašumu cenām šeit ir izaugsmes potenciāls. Jūrmala un Rīga joprojām ir populārākās vietas, pateicoties augstākai kultūras dzīves un biznesa aktivitāšu koncentrācijai, uzsver bankas eksperts, piebilstot, ka šis gads nebija izņēmums - varējām vērot, kā turīgās aprindas Krievijā ziņas par kārtējās krievu slavenības dzīvokļa vai mājas pirkumu Latvijā uztver kā izaicinājumu rīkoties. Piemēram, kāds jurists no Pēterburgas un zobārsts no Maskavas piepilsētas uzskatīja, ka viņiem jāapsver investīciju iespēja nekustamajā īpašumā Latvijā, kaut arī viņiem varētu nākties ņemt kredītu kādā no Latvijas bankām, stāsta bankas pārstāvis.

Investoru intereses teritoriālās robežas līdz ar pircēju skaita pieaugumu pagaidām nepaplašinās. Joprojām populārākie pirkumi ir dzīvokļi Rīgas centrā un Jūrmalā. 

Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Eksperts: Skonto stadionam noteikta neadekvāti augsta cena; zemes gabals jāsadala sīkāk

13.12.2013

Lattelecom turpina izpārdot nekustamos īpašumus; jau pārdotas 24 ēkas

13.12.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā