Eksperts: Skonto stadionam noteikta neadekvāti augsta cena; zemes gabals jāsadala sīkāk

Skonto stadiona izsoles neveiksme pamatojama ar piedāvājumā esošā objekta augsto cenu un grandiozo izmēru, kas kopumā ir četri hektāri, uzskata nekustamo īpašumu kompānijas Arco Real Estate valdes priekšsēdētājs Aigars Šmits.

Viņš uzsver, ka izsoles sākumcena ir 277 EUR/m², kas ir neadekvāti augsta cena zemei, kuras sastāvā ietilpst nerentabla vienība - futbola stadions. Papildus tam investoru izdevumus vairos stadiona nojaukšanas izmaksas, atzīst A. Šmits.

Ņemot vērā, ka šis ir ilgtermiņa projekts, kura piemērotākais izmantojums ir daudzdzīvokļu ēku un komercplatību būvniecība, investoriem jābūt pilnīgai pārliecībai par ieguldīto līdzekļu rentabilitāti, ko tiešā veidā nosaka uzturēšanās atļauju izsniegšana pret nekustamā īpašuma iegādi. Tomēr šobrīd konfrontējošo pušu debates par uzturēšanās atļaujām un Imigrācijas likuma grozījumu neskaidrā nākotne mazina investoru interesi, piebilst nozares eksperts.

A. Šmits investoru naudas piesaistīšanai saskata risinājumu - lai palielinātu objekta pārdošanas iespējamību, zemes gabals jāsadala sīkākās apbūves vienībās, kas neapšaubāmi vairos potenciālo investoru interesi, saka eksperts.

Tā kā banku aktivitātes kreditēšanas jomā šobrīd ir īpaši zemā līmenī, tas nestimulē pieteikšanos izsolei, jo neviens investors nav gatavs ieguldīt pirkuma summu pilnā apmērā, apgalvo A. Šmits.

Savukārt Latio Komercīpašumu tirdzniecības daļas vadītājs Jānis Šīns uzskata, ka noteiktā izsoles cena ir atbilstoša šī īpašuma vērtībai, un, ņemot vērā zemes gabalu izdevīgo atrašanās vietu Rīgas klusajā centrā, nav uzskatāma par šķērsli investoru intereses izraisīšanai. Īpašuma atrašanās vieta nosaka arī to, ka tuvāko gadu laikā stadiona šeit vairs nebūs.

Tamlīdzīgas sporta būves no pilsētu centriem aiziet, atdodot vietu ienesīgākiem īpašumiem – dzīvokļiem, biroju, tirdzniecības telpām, dažādiem izklaides objektiem, skaidro eksperts, uzsverot, ka tieši stadions ir arī viens no būtiskākajiem investoru piesaistes šķēršļiem, jo īpašuma pircējam būs jāveic ne vien tā nojaukšana, bet arī jāizskaidro sabiedrībai, kāpēc Rīgai tiek atņemts vienīgais starptautiskajām prasībām atbilstošais futbola stadions.

Investori nevēlas reputācijas risku, jo stadionu pirktu nevis, lai nodarbotos ar futbola biznesu, bet gan, lai būvētu birojus, tirdzniecības telpas un dzīvokļus. Ja stadiona uz šīs zemes nebūtu, izsole būtu notikusi. Būtu trīs, četri reāli pircēji, kas piedalītos vairāksolīšanā, domā Latio pārstāvis.

Db.lv jau rakstīja, ka piektdien plānotā Skonto stadiona izsole nenotiks, jo līdz šim brīdim neviens investors oficiāli vēl nav reģistrējies un nav iemaksājis nepieciešamo drošības naudu, lai piedalītos izsolē, tāpēc plānoto izsoli nolemts atcelt, informēja AS Reverta Komunikācijas un mārketinga direkcijas vadītāja Marita Ozoliņa.

Lai arī iepriekš bija vērojama aktīva interese par izsoli, neviens konkrēts pircējs līdz šodienas pēcpusdienai nav pieteicies. Lai to izdarītu, investoriem bija nepieciešams reģistrēties izsolei, pārskaitot tās rīkotāja SIA NIF Projekts 5 norēķinu kontā nodrošinājuma naudu jeb 10% no nekustamā īpašuma noteiktās vērtības. Skonto stadiona gadījumā tie ir 1,25 miljoni eiro. Izsoles sākumcena noteikta 12,5 miljoni eiro. 

Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Pabeigta Dienvidu tilta 3.kārtas būvniecība; atklāj satiksmei tilta pievadceļus Zemgales virzienā

13.12.2013

Eksperts: Nerezidentu aktivitāte īpašuma tirgū pārsniegs visoptimistiskākās prognozes

13.12.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Teika – zaļas vides ieskautais radošuma un tehnoloģiju epicentrs, kas uzplaukst ar jaunu sparu

2

Viens no arhitekta Modra Ģelža pēdējiem veikumiem – privātmāja Mežaparkā

3

Atvērto durvju dienas - noķer "Lielo lomu" Rīgas centra jaunajos projektos

4

Dārzciema pērle – elegants dzīvoklis ar septiņām istabām

5

Maskavas forštate – no rīdzinieku bieda līdz unikālai dzīvesvietai ar milzīgu potenciālu

6

Ķīpsala – likteņupes Daugavas un Vecrīgas ainavu ieskautā sala, kur sadzīvo pretstati

City24 redaktora izvēle

alt

Jūrmala – pašmāju "Ziemeļu Rivjēra", kur dziedē daba un priecē kultūra

alt

Radoši padomi mājokļa sienu "atdzīvināšanai"

alt

Dārzciema pērle – elegants dzīvoklis ar septiņām istabām