Rīgā ievērojami pieaudzis izsniegto būvatļauju skaits; visvairāk grib būvēt dzīvojamās mājas

Būvniecības aktivitāte Rīgā pēdējos gados nav mainījusies atzīst Rīgas pilsētas būvvalde. Kopumā pagājušajā gadā izsniegti 1656 plānošanas un arhitektūras uzdevumi projektēšanai, akceptēti gandrīz 1700 būvprojekti, izsniegtas vairāk nekā 1100 būvatļaujas, kā arī ekspluatācijā pieņemti gandrīz 800 būvobjekti.

Būvvalde norāda, ka pagājušajā gadā ievērojami pieaudzis izsniegto būvatļauju skaits – atļaujas būvdarbu uzsākšanai saņemtas 1114 būvniecības iecerēm, kas ir par 12% vairāk kā gadu iepriekš. Salīdzinot ar 2010.gadu, kad izsniegto būvatļauju skaits bija sarucis uz pusi no 2008.gada līmeņa, 2012. gada rādītāji palielinājušies par 33%. Vismaz vienu miljonu latu paredzēts tērēt 67 objektu būvniecībai.

Kopējās plānotās izmaksas objektiem, kuru būvniecībai 2012. gadā izsniegtas būvatļaujas, ir gandrīz 380 milj. Ls. Visvairāk būvatļaujas izsniegtas viena dzīvokļa māju būvniecībai – 194. Vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības ēku būvniecībai izsniegtas 63, savukārt rūpnieciskās ražošanas ēkām un noliktavām – 46 būvatļaujas, par 35% vairāk nekā gadu iepriekš.

Savukārt saņemto būvniecības ieceru apjoms Rīgā pērn bijis līdzīgs kā gadu iepriekš – Rīgas pilsētas būvvaldē tika saņemti 1289 būvniecības iesniegumi – uzskaites kartes. Salīdzinot ar 2010.gadu, projektēšanas nosacījumu pieprasījums pieaudzis par 24%. Plānošanas un arhitektūras uzdevumi izsniegti vairāk nekā 1100 ēku, 400 inženierkomunikāciju un 45 transporta būvju projektēšanai.

Arī izstrādāto būvprojektu skaits 2012. gadā nav būtiski mainījies, salīdzinot ar 2011. gadu, – pagājušajā gadā akceptēti un saskaņoti gandrīz 1700 būvprojekti, no tiem 911 – arhitektūras projekti tehniskā projekta stadijā. Salīdzinot ar 2010.gadu, akceptēto projektu skaits palielinājies par 8%. Aktīvākais periods projektu saskaņošanai bijis no maija līdz augustam, kad ik mēnesi tika akceptēti vairāk nekā 150 projekti.

Mazāk aktīvi veikta vienkāršoto renovāciju vai rekonstrukciju saskaņošana – Rīgas pilsētas būvvaldē pagājušajā gadā akceptētas gandrīz 1700 vienkāršotās renovācijas/ rekonstrukcijas apliecinājuma kartes.

Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs aktivitāti būvniecībā vērtē pozitīvi: «Kopš 2010.gada statistikas līknes atkal liecas augšup – šobrīd saņemto būvniecības ieceru skaits ir tikai par 5% mazāks nekā 2008.gadā. Ceru, ka nelielā pauze būvniecībā būs nākusi par labu arī būvniecības kvalitātei, un pašlaik īstenotie projekti būs pārdomātāki un ilgtspējīgāki, kas reizēm pietrūka pirmskrīzes steigā.

Nerezidenti investē Latvijā, vēloties saglabāt savu kapitālu uz ekonomikas krīzes iespējamības fona

11.02.2013

Manhetenā top mikrodzīvokļi. Filadelfijas debesskrāpī dzīvos studenti. Ņujorka- ceļā uz ilgtspējīgu un zaļu dzīvi. Barselonas vēsturisko celtņu „grūtie laiki”

12.02.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

2

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

3

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

4

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

5

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

6

Kopš gada sākuma dzīvokļu cenas Rīgā palielinājušās par 3,2%

City24 redaktora izvēle

alt

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"