Rīgā ievērojami pieaudzis izsniegto būvatļauju skaits; visvairāk grib būvēt dzīvojamās mājas

Būvniecības aktivitāte Rīgā pēdējos gados nav mainījusies atzīst Rīgas pilsētas būvvalde. Kopumā pagājušajā gadā izsniegti 1656 plānošanas un arhitektūras uzdevumi projektēšanai, akceptēti gandrīz 1700 būvprojekti, izsniegtas vairāk nekā 1100 būvatļaujas, kā arī ekspluatācijā pieņemti gandrīz 800 būvobjekti.

Būvvalde norāda, ka pagājušajā gadā ievērojami pieaudzis izsniegto būvatļauju skaits – atļaujas būvdarbu uzsākšanai saņemtas 1114 būvniecības iecerēm, kas ir par 12% vairāk kā gadu iepriekš. Salīdzinot ar 2010.gadu, kad izsniegto būvatļauju skaits bija sarucis uz pusi no 2008.gada līmeņa, 2012. gada rādītāji palielinājušies par 33%. Vismaz vienu miljonu latu paredzēts tērēt 67 objektu būvniecībai.

Kopējās plānotās izmaksas objektiem, kuru būvniecībai 2012. gadā izsniegtas būvatļaujas, ir gandrīz 380 milj. Ls. Visvairāk būvatļaujas izsniegtas viena dzīvokļa māju būvniecībai – 194. Vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības ēku būvniecībai izsniegtas 63, savukārt rūpnieciskās ražošanas ēkām un noliktavām – 46 būvatļaujas, par 35% vairāk nekā gadu iepriekš.

Savukārt saņemto būvniecības ieceru apjoms Rīgā pērn bijis līdzīgs kā gadu iepriekš – Rīgas pilsētas būvvaldē tika saņemti 1289 būvniecības iesniegumi – uzskaites kartes. Salīdzinot ar 2010.gadu, projektēšanas nosacījumu pieprasījums pieaudzis par 24%. Plānošanas un arhitektūras uzdevumi izsniegti vairāk nekā 1100 ēku, 400 inženierkomunikāciju un 45 transporta būvju projektēšanai.

Arī izstrādāto būvprojektu skaits 2012. gadā nav būtiski mainījies, salīdzinot ar 2011. gadu, – pagājušajā gadā akceptēti un saskaņoti gandrīz 1700 būvprojekti, no tiem 911 – arhitektūras projekti tehniskā projekta stadijā. Salīdzinot ar 2010.gadu, akceptēto projektu skaits palielinājies par 8%. Aktīvākais periods projektu saskaņošanai bijis no maija līdz augustam, kad ik mēnesi tika akceptēti vairāk nekā 150 projekti.

Mazāk aktīvi veikta vienkāršoto renovāciju vai rekonstrukciju saskaņošana – Rīgas pilsētas būvvaldē pagājušajā gadā akceptētas gandrīz 1700 vienkāršotās renovācijas/ rekonstrukcijas apliecinājuma kartes.

Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs aktivitāti būvniecībā vērtē pozitīvi: «Kopš 2010.gada statistikas līknes atkal liecas augšup – šobrīd saņemto būvniecības ieceru skaits ir tikai par 5% mazāks nekā 2008.gadā. Ceru, ka nelielā pauze būvniecībā būs nākusi par labu arī būvniecības kvalitātei, un pašlaik īstenotie projekti būs pārdomātāki un ilgtspējīgāki, kas reizēm pietrūka pirmskrīzes steigā.

Nerezidenti investē Latvijā, vēloties saglabāt savu kapitālu uz ekonomikas krīzes iespējamības fona

11.02.2013

Manhetenā top mikrodzīvokļi. Filadelfijas debesskrāpī dzīvos studenti. Ņujorka- ceļā uz ilgtspējīgu un zaļu dzīvi. Barselonas vēsturisko celtņu „grūtie laiki”

12.02.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām