Ķīnā pēc izmaiņām nekustamā īpašuma pārdošanas nodokļa noteikumos strauji pieaudzis laulības šķiršanu skaits

Divās Ķīnas turīgākajās pilsētās - Pekinā un Šanhajā - pēc izmaiņām nekustamā īpašuma nodokļa noteikumos, kas paredz iespējas šķirtiem pāriem pārdot īpašumus bez nodokļu nomaksas, strauji pieaudzis laulības šķiršanas gadījumu skaits, liecina apkopotie dati.

Ķīnas galvaspilsētā Pekinā šā gada pirmajos deviņos mēnešos laulību šķīruši teju 40 000 pāru, kas ir par 41% vairāk nekā šajā pašā laika posmā 2012.gadā, liecina šomēnes publiskotie statistikas dati.

Savukārt Šanhajā laulības šķiršanas gadījumu skaits šajā pašā periodā pieaudzis teju par 40%.

Tikmēr Ķīnas dienvidrietumu metropolē Čuncjinā, kur jaunie nodokļu noteikumi vēl nav stājušies spēkā, laulības šķiršanas gadījumu skaits pieaudzis vien par 7%.

Martā Ķīna paziņoja, ka visā valstī tiks noteikts 20% liels nodoklis no dzīvojamā nekustamā īpašuma pārdošanā gūtajiem ieņēmumiem.

Taču jaunie noteikumi paredz, ka pāriem, kuriem ir divi šādi nekustamie īpašumi un kuri šķiroties uz sava vārda katrs patur vienu īpašumu, var noteiktos apstākļos pārdot tos bez nodokļu nomaksas. Pēcāk gan nekas netraucē šiem pārim no jauna apprecēties.

Kā otrdien vēsta valstij piederošais Pekinas laikraksts "Beijing Youth Daily", galvaspilsētā pieredzētais šķiršanās gadījumu skaita pieaugums ievērojami apsteidz iepriekšējo četru gadu rādītājus.

"Daļa no šiem pāriem šķīrās, lai izvairītos no kapitāla pieauguma nodokļa nomaksas," skaidroja Pekinas nekustamo īpašumu aģentūras "Centaline China" pētījumu direktors Džans Davei. "Viņi drīz vien no jauna apprecēsies."

Oficiāla laulības šķiršana šobrīd ir vienīgā iespēja, kā izvairīties no šī nodokļa maksāšanas, piebilda eksperts.

Tā kā pēdējos gados nekustamo īpašumu cenas Ķīnā pieaugušas ļoti strauji, kapitāla pieauguma nodokļa apmērs Ķīnas turīgākajās pilsētās var sasniegt pat desmitiem tūkstošus dolāru.

Iepriekš mājokļu īpašniekiem bija noteikts nodoklis vien 1% līdz 2% apmērā no pārdošanas cenas. No nodokļa atbrīvoti tikai tie, kuri pārdod savu vienīgo dzīvesvietu, ja tā viņu īpašumā atradusies vairāk nekā piecus gadus.

Šanhajā laika posmā no šā gada janvāra līdz septembrim savu laulību oficiāli šķīruši vairāk nekā 44 000 pāru jeb par nepilniem 40% vairāk nekā šajā posmā pērn.

Kā vēsta avīze "The Beijing Youth Daily," pie kāda Šanhajas dzimtsarakstu biroja, kurā tiek reģistrēta arī laulību šķiršana, izvietots uzraksts: "Nekustamo īpašumu tirgū pastāv risks, rūpīgi apdomājieties pirms šķiršanās."

Tikmēr Šanhajā strādājošais šķiršanās prāvu advokāts Džuns Tao atzīst, ka šogad viņam pieaudzis darba apjoms saistībā ar šķirto pāru iespējām izvairīties no kapitāla pieauguma nodokļa.

Tomēr viņš norāda, ka "patiesībā šķiršanās gadījumu skaits ik gadu pieaug un to izraisa virkne faktoru, tostarp saistītie noteikumi, piemēram 20% nodoklis kapitāla pieaugumam, taču šī ir tikai viena no epizodēm," skaidro eksperts.

Viņaprāt, šo likuma nepilnību likumdevēji, visticamāk, nevarēs novērst.

"Pastāv pelēkā zona. Valdība neko nevar pasākt, ja pāris uzstāj uz šķiršanos," piebilst Džuns.

Nekustamo īpašumu cenu pieaugums Ķīnā ir ļoti aktuāls jautājums, un varasiestādes pēdējo trīs gadu laikā centušās kontrolēt to kāpumu.

Līdzās kapitāla pieauguma nodokļa noteikšanai pieņemti arī ierobežojumi otrā un trešā mājokļa iegādei, kā arī dažās vietās noteikti īpaši nodokļi tiem, kuriem pieder daudzi mājokļi, kā arī tiem, kuri nav vietējie, bet iegādājušies mājokļus.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Noticis lielākais nomas darījums noliktavu platību segmentā

29.10.2013

Šlesers: Ir cerība, ka Valsts prezidents neizsludinās likuma grozījumus par uzturēšanās atļauju izsniegšanas ierobežojumiem

30.10.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām