Manhetenā top mikrodzīvokļi. Filadelfijas debesskrāpī dzīvos studenti. Ņujorka- ceļā uz ilgtspējīgu un zaļu dzīvi. Barselonas vēsturisko celtņu „grūtie laiki”

„Drīz Manhetenā vairs nebūs brīvu dzīvokļu, kuros var uzturēties viens vai divi cilvēki. Attīstītāji intensīvi strādā pie jauniem projektiem, lai mazinātu deficītu šiem mikro- apartamentiem, taču nu atrasts jauns risinājums- ļaut tos būvēt mazākus, aizņemot mazāk platības,” vēsta Bloomberg Businessweek. Ņujorkas mērs Maikls Blumbergs janvāra beigās izziņojis jauno attīstītāju vārdus, kuri turpmāk strādās pie šo apartamentu projektiem Ņujorkā- Madanock Development kopā ar Actor Funds Housing korporāciju un nARCHITECTS. Uzņēmēji būvēs 55 vienības ar platību 23 līdz 35 m2(ar vannasistabu un virtuvi). Kopš 1987. gada dzīvokļu platībai bija jābūt vismaz 37 m2, taču no šī gada noteikumi ir mainīti. Jauno dzīvokļu īres maksa būs paredzēta cilvēkiem ar vidējiem ienākumiem- 939- 1800 dolāru/mēnesī, kas, saskaņā ar attīstītāju pausto, esot adekvāti. „Būvniecībai paredzēto platību no pilsētas nopirkām par samazinātu cenu, lai īres maksas būtu lētas.” Pēc Manhetenas standartiem, ir normāli, ja par īri nav jāizdod vairāk par 30% no mēneša algas, lai arī realitātē par dzīvokli maksā dārgāk. Taču kopumā maksa esot adekvātas, ja vien ikdienā nebrauc ar auto, tā Bloomberg. Eksperti no Iedzīvotāju Mājokļu un Plānošanas padomes min, ka jau šobrīd divu un trīs istabu dzīvokļi esot pārapdzīvoti, līdz ar to jaunais projekts būšot risinājums, lai īrniekiem piedāvātu privātos mitekļus.

Vairāk: http://goo.gl/6j8Ax

 

Filadelfijā plāno celt debesskrāpi, kurā mitināsies koledžu audzēkņi, ziņo The Wall Street Journal(WSJ). Projekts izmaksās 159milj. ASV dolāru, ēkai būs 33 stāvi un 850 gultasvietas. Tā būs daļa no Filadelfijas Universitātes pilsētiņas, apvienojot studentus no vairākām augstskolām, un to atklās 2014. gadā. Projekta pārstāvji skaidro, ka šāda celtne paver „plašas iespējas urbāno studentu pilsētu dzīvē.”

Vairāk: http://goo.gl/R7n48

 

„Rons Šifmens, izraēliešu izcelsmes ņujorkietis, pavadījis pusi gadsimta, lai Ņujorku padarītu dzīvei piemērotu,” tā par 74 gadus veco pilsētplānotāju jaunākajā intervijā raksta The New York Times(NYT). Šifmens ir viens no Ņujorkas Plānošanas komitejas pirmajiem biedriem un jau iepriekš guvis vairākus nozares apbalvojumus. Jautāts, vai zaļais dzīvesveids ir modes kaprīze jeb nepieciešamība, viņš atbild: „Līdz ar prātīgo sabiedriskā transporta tīklu un iedzīvotāju blīvumu pilsētai ir nākotnes izredzes uz ilgtspējīgu dzīvošanu. Taču tikai tad, ja mēs mācāmies no kļūdām[atsaucas uz viesuļvētru Sendija]. Mums ir jāievēro jūras līmenis un citi faktori.” Šifmens uzskata, ka Ņujorka ir viena no „zaļākajām” ASV pilsētām arī, pateicoties jauniem veloceliņiem. Ko pilsētnieki var darīt, lai ēkas kļūtu vēl „zaļākas”? Šifmens atbild: „Var lietot ekoloģiskus tīrīšanas līdzekļus un apdares krāsas uz ūdens bāzes. Tāpat arī, krāsojot melno jumtu baltu, atstarojas siltums, saglabājot telpas vēsākas.” Viņš īpaši atzīmē to, ka svarīgi ir renovēt vecās ēkas. To darot efektīvi, var ietaupīt 20-70% no komunālajiem maksājumiem(siltums, atkritumu vākšana, u.c.).

Vairāk: http://goo.gl/epJY4

 

Barselona ir viena no modernisma arhitektūras „zelta” pilsētām, piedzīvojot uzplaukumu pirms 100 gadiem, tā NYT, rakstot par to, kā arhitektūra sadzīvo ar šodienas īpašnieku vajadzībām. Tā, piemēram, dizaina speciālists Pablo Panikers pārdod savu vēsturiskajā celtnē esošo darba studiju par 2.8 milj. eiro, jo ekonomiskās krīzes laikā nav varējis to uzturēt. „Biju cerējis, ka šeit dzīvošu līdz pensijai. Būvnieki paredz vismaz 100 000 eiro izdevumos, lai to pārveidotu par dzīvokli. To es diemžēl nevaru atļauties,” stāsta Panikers. Viņš jau ir ieguldījis 1 milj. eiro, lai atjaunotu sienu gleznojumus un nomainītu logu rāmjus, kas iepriekš saturēja videi kaitīgu materiālu. Gramuntu ģimene pārdod citu, arī modernisma laika, ēku par 1.1 milj. eiro. Ģimenes „galva” advokāts Gramunts NYT stāsta, ka iepriekšējie saimnieki, ģimene ar 6 bērniem, nav rūpējušies par ēkas grīdas flīzējumu. To vairs neesot iespējams atjaunot. Kopumā tikai dažas šī laika ēkas nonāk tirgū, tomēr krīzes apstākļos arī turīgie īpašnieki ir spiesti tos pārdot, tādejādi palielinot piedāvājumu ekskluzīvo dzīvokļu segmentā. Nereti vēsturiskās celtnes nav saglabājušās pilnībā, jo Spānijas valsts ir pārcietusi ne vien Pilsoņu karu, bet arī diktatora Franko laiku, kas modernismam nebija labvēlīgs, jo prezentēja *kataloņu tradīcijas(*Katalonija „nebija draugos” ar politisko režīmu).

Vairāk: http://goo.gl/SWGaW

Rīgā ievērojami pieaudzis izsniegto būvatļauju skaits; visvairāk grib būvēt dzīvojamās mājas

12.02.2013

Kvalitatīvu nomnieku deficīts

12.02.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus