Kvalitatīvu nomnieku deficīts

Joprojām ir liels pieprasījums pēc labām tirdzniecības telpām uz aktīvākajām ielām Vecrīgā un Rīgas centrā, bet tajā pašā laikā trūkst kvalitatīvu nomnieku, kas šīs telpas varētu aizpildīt.

2013. gada janvāra mēnesī brīvo telpu īpatsvars Rīgas  populārākajās tirdzniecības ielās nepārsniedza 5 %. Salīdzinot ar iepriekšējiem periodiem, kopējais nomai pieejamo veikalu skaits ir palielinājies, taču ir samazinājusies nomai pieejamā kopējā platība. 

Vislielākais pieprasījums arvien saglabājas telpām līdz 100 m², kuras atrodas pilsētas centra un Vecrīgas aktīvajās vietās ar intensīvu gājēju plūsmu: Tērbatas, Kr. Barona, Kaļķu u.c. ielās. Īpaši pieprasītas ir  telpas, kurās nav jāveic lielas investīcijas, piemēram, pārbūvē, ventilācijā un citās komunikācijās, lai tās atbilstu nomnieku izvirzītajām prasībām.

Šobrīd liela daļa potenciālo nomnieku ir jauni uzņēmumi bez  pieredzes, un iznomātājiem nešķiet, ka šie uzņēmumi ar piedāvātajiem pakalpojumiem vai precēm var piedāvāt ilgtspējīgu biznesa modeli, kas spēs segt nomas maksu. Arī informācijas trūkums par pašu nomnieku bieži vien liek iznomātājam izvēlēties pieredzējušus un labi zināmus uzņēmumus.

„Telpu iznomātāji sāk arvien rūpīgāk analizēt nomniekus un viņu biznesu, saprotot, ka nomas maksa tiek saņemta nevis no nomnieka, bet gan no pircējiem ar nomnieka starpniecību”, atzīst “Kivi Real Estate” komercnodaļas vadītājs Ivars Gorbunovs.

Pieredzējušiem tirgus spēlētājiem pietiek ar vienu vai diviem veikaliem uz aktīvākajām tirdzniecības ielām, tāpēc, atbrīvojoties telpām, ir ierobežots skaits spēcīgu uzņēmumu, kas šīs telpas būtu gatavi nomāt.

„Pieredzējušie un stabilie mazumtirgotāji nav gatavi maksāt augstās nomas maksas, kuras piekrīt maksāt uzņēmumi bez iepriekšējas pieredzes, slēdzot nomas līgumu uz iznomātājam labvēlīgiem noteikumiem. Nereti tā ir vienīgā šo uzņēmumu iespēja nokļūt top tirdzniecības vietās,” piebilst Ivars Gorbunovs.

SIA „Kivi Real Estate” tika dibināts 2009. gadā, apvienojot nekustamo īpašumu nozares profesionāļus ar ilggadēju pieredzi.

2010. gadā „Kivi Real Estate" uzsāka stratēģisko sadarbību Baltijas līmenī ar lielāko komercīpašumu konsultāciju uzņēmumu Igaunijā „Seven Real Estate Advisors" un pieredzējušajiem „CREalty Advisors" Lietuvā, kopīgi izveidojot veiksmīgu platformu profesionālai klientu apkalpošanai visā Baltijā.

Šobrīd uzņēmumā strādā 14 nekustamo īpašumu konsultanti: 6 komercīpašumu segmentā, 8 dzīvojamā segmentā un 1 aktīvu pārvaldīšanas speciālists.

SIA „Kivi Real Estate” pieredze ­— vairāk kā 700 noslēgtu darījumu 3,5 gadu laikā.

Manhetenā top mikrodzīvokļi. Filadelfijas debesskrāpī dzīvos studenti. Ņujorka- ceļā uz ilgtspējīgu un zaļu dzīvi. Barselonas vēsturisko celtņu „grūtie laiki”

12.02.2013

Ektornet sāk piedāvāt iespēju iegādāties mājokli īrējot

12.02.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Dārzciema pērle – elegants dzīvoklis ar septiņām istabām

2

"Magdelēnas kvartālā" pārdots jau katrs ceturtais dzīvoklis

3

Viens no arhitekta Modra Ģelža pēdējiem veikumiem – privātmāja Mežaparkā

4

Atvērto durvju dienas - noķer "Lielo lomu" Rīgas centra jaunajos projektos

5

Maskavas forštate – no rīdzinieku bieda līdz unikālai dzīvesvietai ar milzīgu potenciālu

6

Privātmāja Amatniekos, kurā izmantoti oriģināli interjera dizaina risinājumi

City24 redaktora izvēle

alt

Rudens mājīgums uz tava balkona

alt

Mārupe – iecienītais Pierīgas ciemats, kur harmoniska vide satiek mūsdienu komfortu

alt

No īpašnieka: četri moderni dzīvokļi, kuros baudīt galvaspilsētas šarmu