Brick and Smiles: Ar uzturēšanās atļauju ierobežošanu tiks panākts tikai lejupejošas spirāles efekts ekonomikā

Nekustamo īpašumu kompānijas Brick and Smiles valdes locekļa Kristapa Birmaņa komentārs: LR Saeima pēc 3 gadu veiksmīgas darbības tomēr piebremzē uzturēšanās atļauju iegūšanu pret nekustamā īpašuma iegādi, apliecinot potenciālajiem investoriem to, ka jebkura uz izaugsmi vērsta darbība tomēr var tikt apturēta jebkurā brīdī, neatkarīgi no tās ienesīguma un racionāli veiksmīgās puses.

Saskaņā ar jauno likumprojektu, par katru darījumu valsts budžetā tiks iemaksāti 25 000 eiro (17 570 lati), un šie līdzekļi tiks izmantoti reemigrācijas plāna īstenošanai un pirmā mājokļa programmai. Ievietojot likumprojektā šo papildus investīciju, šķiet neviens nepadomāja, ka tas nevis ierobežos cenu kāpumu, bet cenas var tieši pretēji – kristies, kas var nenākt par labu ekonomikai. Jebkurš investors ņems vērā kopējo ieguldījumu, nevis reālo īpašuma iegādes cenu, kas nozīmē – īpašumi, kuriem tirgus cena ir 150 000 EUR, reāli izmaksās 175 000 EUR, kas ir par 16% vairāk nekā reālā cena, līdz ar to pazeminot šo īpašumu likviditāti, kas ilgtermiņā samazinās arī to cenu un viennozīmīgi paaugstinās īres cenas šiem īpašumiem. Investors, kurš iegādājies īpašumu, vēlēsies atpelnīt to noteiktā termiņā, saņemot noteiktu atdeves procentu no ieguldītā, kas pie reālajām īres cenām būs maza, tātad nāksies īres cenas celt. Novedot pie tā, ka īres cenas īrniekiem kļūs neinteresanti augstas.

Programma veicinājusi patēriņu un ekonomisko aktivitāti dažādās tautsaimniecības nozarēs, kā arī jaunu darbavietu radīšanu - attīstās nekustamo īpašumu joma, transporta/loģistikas nozare, būvniecība, mazumtirdzniecība, privāto lidmašīnu, jahtu un auto apkalpošanas serviss, medicīnas pakalpojumi, restorānu, viesnīcu uzņēmējdarbība un tūrisma industrija kopumā. Apturot šo programmu, tiks panākts tikai lejupejošas spirāles efekts ekonomikā.

TUA programma nav nekas unikāls un neparasts – analogas sistēmas darbojas Francijā, ASV, Spānija, Lielbritānijā u.c. Starp ES valstīm pēc izsniegto TUA skaita uz 1000 iedzīvotājiem Latvija šobrīd atrodas saraksta apakšā.

Bažām, ka tādējādi tirgus cenas uzskries debesīs, nav pamata, jo kopš likuma pieņemšanas brīža, pēdējo 3 gadu laikā, sērijveida dzīvokļu cenas ir palikušas  gandrīz nemainīgas. Cenas ir kāpušas jauno projektu ekskluzīvajā segmentā, kur attiecīgi tiek būvēti jauni projekti, lai apmierinātu pieprasījumu. NĪ kā aktīvs ir kļuvis likvīdāks, tādējādi ļaujot to vieglāk realizēt, ja ir radušās problēmas (kredīts u.c.).

NA pamatojums, ka milzīgs izsniegto UA skaita pieaugums veido jaunu kolonizācijas vilni, ierobežo latvisko kultūrtelpu, apdraud Latvijas ekonomikas ilgtspējīgu attīstību un Latvijas kā nacionālas valsts nostiprināšanos, kā arī mazina Latvijas pilsoņu iespējas iegādāties mājokli par saprātīgu cenu,  neiztur kritiku.

Kontaktpersona:

Kristaps Birmanis

Brick and Smiles valdes loceklis

Tel.26144839

Epasts: kristaps.birmanis@bands.lv

Atvērto durvju dienas projektā „NCC Mājas Biķernieku ielā 160, Rīgā”, Mežciemā!

31.10.2013

Dammes Liepas gatavas! Ekspluatācijā nodotas Jaunā Projekta Dammes Liepas pirmās kārtas 2 mājas.

31.10.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām

3

VESTABALT uzsāk dzīvokļu iepriekšpārdošanu elitārajā dzīvojamā namā Ausekļa ielā 14

4

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

5

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

6

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām