Rīgas reģions – joprojām nepārspēts nekustamo īpašumu darījumu skaits

Raksturojot nekustamo īpašumu tirgus attīstību, tā cieši saistīta ar konkrētā reģiona vispārējo ekonomisko attīstību. Jo reģionam lielākas izaugsmes iespējas, jo lielāka pircēju interese par iespējām iegādāties īpašumu tieši šādā reģionā, arī īpašumu cenas ir augstākas. 

Kā liecina kompānijas „Realia” nekustamo īpašumu speciālista Arvīda Saidāna pieredze, joprojām vispieprasītākais reģions nenoliedzami ir Rīga un rajons ap to. Te īpašumiem ir visaugstākās cenas valstī un te ir plašākās iespējas atrast objektus par vērtību, kas atbilst uzturēšanās atļauju iegūšanai nepieciešamajai summai 100 000 LVL. Tādējādi Rīgā un Rīgas reģionā lielākā daļa ir tieši ārvalstu pircēji, kas izvēlas īpašumus galvaspilsētas vēsturiskajā centrā un Jūrmalā.

A.Saidāns paskaidro, ka arī Rīgas rajonā, ārpus Jūrmalas, ir atrodami objekti uzturēšanās atļauju iegūšanai vajadzīgajā cenā. Tādi ir Siguldā, Salaspilī, Olainē, Saulkrastos. Daudz retāk ārvalstu pircēji meklē iespējas tālāk Vidzemes, Kurzemes vai citos novados.

Attiecībā uz vietējo pircēju aktivitāti, vairāk darījumu notiek Ventspilī, kas ir augoša pilsēta, ar sakārtotu infrastruktūru, apkārtējo vidi un iespējām piedāvāt arvien jaunas darbavietas. „Darbs un sakārtota vide ir ļoti svarīgi faktori, lai cilvēki pārceltos uz citiem reģioniem un vēlētos tur iegādāties īpašumus. Šajā ziņā Ventspils ir ļoti izdevīgā pozīcijā,” komentē speciālists. Mazākā apjomā, bet tomēr vietējos pircējus interesē arī Liepāja. Citviet Kurzemē, lai arī piedāvājums iegādāties īpašumus ir, pirkšanas –pārdošanas darījumi praktiski nenotiek. Līdzīga situācija vērojama arī Zemgalē un Vidzemē, kur privātmājas vai dzīvokļi piedāvājumā ir plašā skaitā, taču reālo pircēju ir maz un „Realia” rīcībā nav datu par konkrēti notikušiem lielākiem darījumiem.

Visskumjākā tirgus situācija vērojama Latgalē. Ņemot vērā iedzīvotāju tendenci emigrēt no šī reģiona, arvien palielinās tukšo privātmāju un dzīvokļu skaits. Piedāvājums te ir pietiekams, turklāt cenas ir vairāk nekā izdevīgas. Piemēram, ja 2-istabu dzīvokli sērijveida mājā pirms krīzes Latgalē varēja iegādāties par aptuveni 25 000 LVL, tad tagad tā cena ir ap 6000 LVL. Labs 3-istabu dzīvoklis Daugavpils centrā ar eiroremontu tagad tiek piedāvāts par 12 000 LVL. „Piedāvājums ir un iespējas izvēlēties arī, taču nav pircēju. Neatceros nevienu klientu, kas tagad būtu pircis īpašumu Latgalē. No Rīgas uz Latgali neviens neies, savukārt vietējiem pašiem trūkst naudas, lai varētu atļauties iegādāties īpašumu,” atzīst A. Saidāns. 

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

"Būvniecības attīstības stratēģiskā partnerība" aicinās prezidentu neizsludināt likuma grozījumus, kas paredz termiņuzturēšanās atļauju kvotas

01.11.2013

Atvērto durvju dienas šajā nedēļas nogalē!

01.11.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

Ekspluatācijā nodotas pirmās divas Daugavas labā krasta Trebū HOME mājas

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā