Rīgas reģions – joprojām nepārspēts nekustamo īpašumu darījumu skaits

Raksturojot nekustamo īpašumu tirgus attīstību, tā cieši saistīta ar konkrētā reģiona vispārējo ekonomisko attīstību. Jo reģionam lielākas izaugsmes iespējas, jo lielāka pircēju interese par iespējām iegādāties īpašumu tieši šādā reģionā, arī īpašumu cenas ir augstākas. 

Kā liecina kompānijas „Realia” nekustamo īpašumu speciālista Arvīda Saidāna pieredze, joprojām vispieprasītākais reģions nenoliedzami ir Rīga un rajons ap to. Te īpašumiem ir visaugstākās cenas valstī un te ir plašākās iespējas atrast objektus par vērtību, kas atbilst uzturēšanās atļauju iegūšanai nepieciešamajai summai 100 000 LVL. Tādējādi Rīgā un Rīgas reģionā lielākā daļa ir tieši ārvalstu pircēji, kas izvēlas īpašumus galvaspilsētas vēsturiskajā centrā un Jūrmalā.

A.Saidāns paskaidro, ka arī Rīgas rajonā, ārpus Jūrmalas, ir atrodami objekti uzturēšanās atļauju iegūšanai vajadzīgajā cenā. Tādi ir Siguldā, Salaspilī, Olainē, Saulkrastos. Daudz retāk ārvalstu pircēji meklē iespējas tālāk Vidzemes, Kurzemes vai citos novados.

Attiecībā uz vietējo pircēju aktivitāti, vairāk darījumu notiek Ventspilī, kas ir augoša pilsēta, ar sakārtotu infrastruktūru, apkārtējo vidi un iespējām piedāvāt arvien jaunas darbavietas. „Darbs un sakārtota vide ir ļoti svarīgi faktori, lai cilvēki pārceltos uz citiem reģioniem un vēlētos tur iegādāties īpašumus. Šajā ziņā Ventspils ir ļoti izdevīgā pozīcijā,” komentē speciālists. Mazākā apjomā, bet tomēr vietējos pircējus interesē arī Liepāja. Citviet Kurzemē, lai arī piedāvājums iegādāties īpašumus ir, pirkšanas –pārdošanas darījumi praktiski nenotiek. Līdzīga situācija vērojama arī Zemgalē un Vidzemē, kur privātmājas vai dzīvokļi piedāvājumā ir plašā skaitā, taču reālo pircēju ir maz un „Realia” rīcībā nav datu par konkrēti notikušiem lielākiem darījumiem.

Visskumjākā tirgus situācija vērojama Latgalē. Ņemot vērā iedzīvotāju tendenci emigrēt no šī reģiona, arvien palielinās tukšo privātmāju un dzīvokļu skaits. Piedāvājums te ir pietiekams, turklāt cenas ir vairāk nekā izdevīgas. Piemēram, ja 2-istabu dzīvokli sērijveida mājā pirms krīzes Latgalē varēja iegādāties par aptuveni 25 000 LVL, tad tagad tā cena ir ap 6000 LVL. Labs 3-istabu dzīvoklis Daugavpils centrā ar eiroremontu tagad tiek piedāvāts par 12 000 LVL. „Piedāvājums ir un iespējas izvēlēties arī, taču nav pircēju. Neatceros nevienu klientu, kas tagad būtu pircis īpašumu Latgalē. No Rīgas uz Latgali neviens neies, savukārt vietējiem pašiem trūkst naudas, lai varētu atļauties iegādāties īpašumu,” atzīst A. Saidāns. 

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

"Būvniecības attīstības stratēģiskā partnerība" aicinās prezidentu neizsludināt likuma grozījumus, kas paredz termiņuzturēšanās atļauju kvotas

01.11.2013

Atvērto durvju dienas šajā nedēļas nogalē!

01.11.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

3

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

4

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts