Pašvaldība nolemj pirkt pilskalnu; kaļ tūrisma plānus

Aizkraukles novada dome nolēmusi no īpašnieces Ritas Krēsliņas nopirkt pilskalnu, kas ir netālu no muzeja Kalna Ziedos — zemesgabalu 6,9 hektāru platībā, vēsta reģionālais medijs Staburags.

Pilskalnu pirks par kadastrālo vērtību — 6808 latiem, lai gan īpašniece vēlējās lielāku samaksu. Viņa pašvaldībai piedāvājusi pilskalnu iegādāties. Tā kā tas ir valsts aizsardzības arheoloģisks objekts, tam noteikto apgrūtinājumu dēļ saimniecisko darbību veikt nedrīkst, līdz ar to uzņēmējiem tas nav iekārojams objekts, skaidro Staburags.

Muzeja direktore Dzin­tra Cepure deputātiem sacījusi, ka valstī ir 2492 arheoloģiskie pieminekļi. Kādreiz tika izveidots kultūrvēsturisks Kalna Ziedu komplekss, kurā ietilpa pilskalns, muzejs, svēt­ozols. «Būtu liela izšķērdī­ba mūsu vienīgo arheoloģisko pieminekli palaist vējā,» viņa sacījusi.

Pilskalnā 1963., 1964., 1981. un 1982. gadā notika arheoloģiskie izrakumi, un arheologi secināja, ka tas bijis apdzīvots no pirmā gadu tūkstoša pirms mūsu ēras līdz mūsu ēras 9.—10. gadsimtam. Tā ļaudis kādreiz apbedīti netālajā Lejasbitēnu kapulaukā, kurš Pļaviņu HES celtniecības laikā tika applūdināts.

Muzeja direktore domā, ka pilskalns būtu laba vieta, kur svinēt Jāņus, attīstīt tūrismu, bet tas ir jāsakopj, jāizcērt krūmi, jānolīdzina zeme, jo tas kādreiz ir arts, tādēļ nelīdzens. Pašlaik tur viss ir aizaudzis, pilskalna apkaimē saimnieko bebri, viņi izpostījuši kādreiz būvētā gājēju tiltiņa balstus, un tiltiņš būtu jābūvē no jauna. Pašlaik tā nav pievilcīga vieta tūristiem, jo, turp dodoties, jāvelk gumijas zābaki, bet varētu izveidot skaistu ainavu, takas, sakopt arī avota vietu. Taču pašvaldība nedrīkst ieguldīt līdzekļus privātīpašuma sakopšanā.

Pašvaldībai gan pašlaik neesot lieku līdzekļu pilskalna ātrai sakopšanai, lai turp varētu vest tūristus. Šo darbu nolemts veikt pakāpeniski.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Euromoney nominējis SEB par labāko nekustamā īpašuma banku Lietuvā un Latvijā

05.11.2013

Ar 55 tūkstošus vērtu veloceliņu savienos Spīķerus un Ķengaragu

05.11.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā