Valsts kanceleja ar mobilo aplikāciju cīnīsies pret administratīvo slogu

Valsts kanceleja cer saņemt iedzīvotāju sūdzības un ierosinājumus, kam vajadzētu uzlabot administratīvā aparāta darbu, izmantojot mobilo aplikāciju Futbols. Šādi tikšot atslogoti gan pilsoņi, gan arī valsts iestādes, uzskata Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane.

Iniciatīvai "Mazinām slogu kopā" aizsācēji ir jauno mediju speciālisti Zigurds Zaķis un Voldemārs Dūdums, kuri pilnīgi brīvprātīgi esot piedalījušies arī aplikācijas "Futbols" izstrādē. Lai arī mobilo platformu pilnīgi bez maksas ir izstrādājusi IT kompānija "Cube Media", tomēr Dreimane biznesa portālam "Nozare.lv" atzina, ka neliela cilvēku resursu piesaiste no Valsts kancelejas puses tomēr būšot nepieciešama.

Līdz šim pilotprojekta laikā, kas ļāva arī anonīmi iesūtīt dažādus ierosinājumus administratīvā aparāta uzlabošanai, esot saņemts ap 200 ierakstu, ko katru nedēļu kopīgās sēdēs izskatot Valsts kanceleja.

Uz jautājumu par prognozēm, cik iesniegumu varētu gaidīt no mobilās aplikācijas, Valsts kancelejas vadītāja atbildēja, ka precīzi spriest būtu pāragri, jo par "Futbolu" pašlaik zina pārāk maz cilvēku.

Līdz šim esot saņemti trīs iesniegumi, ziņoja Zaķis un informēja, ka par aplikāciju iedzīvotājus informēšot sabiedriska kampaņa un jebkurā Valsts iestādē būs pieejami informācijas materiāli.

Iniciatīvas "Mazinām slogu kopā" pamata mērķis esot samazināt dažādu nejēdzību skaitu, ar ko iedzīvotāji sastopas, satiekoties ar administratīvo aparātu. Tādēļ arī mobilā aplikācija nosaukta tautā pazīstamajā žargonā "Futbols", kā dēvē parādību, kad Valsts aparāts bezjēdzīgi liek iedzīvotājam vērsties dažādās tā instancēs.

Veiksmes gadījumā projektam vajadzētu mazināt "Futbolu" ierēdņu attiecības ar pilsoņiem, kā arī ļaut iedzīvotājiem pašiem redzēt rezultātus viņu ierosinātajām iniciatīvām, norādīja Dreimane.

Aplikācija jau esot pieejama "iOS" un "Android" mobilajām platformām. Papildus mobilajai platformai pieejama arī mājaslapa "www.mazinamslogu.gov.lv", kas pilda līdzīgu funkciju.

http://www.youtube.com/watch?v=_pyNWj0-uzY

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Sākta dzīvokļu rezervācija projektā „Solitūdes parks”

05.11.2013

Nekustamā īpašuma tirgus situācijā stabilizācija pārvērtusies stabilā stagnācijā

06.11.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

2

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

3

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu