„Metrum” rosina platību maksājumu aprēķiniem lietoto karšu atjaunošanu uzticēt privātajiem uzņēmumiem

Lai Latvija izvairītos no iespējamajām soda naudām par laikus neatjaunotu karšu izmantošanu platību maksājumu aprēķinos, mērniecības un teritorijas plānošanas uzņēmums „Metrum” rosina mācīties no citu valstu pieredzes un uzticēt karšu aktualizēšanu privātajiem uzņēmumiem.

Svētdien, 10.februārī, Latvijas Televīzijas raidījumā „De facto” izskanēja informācija, ka laikus neveikti karšu atjaunošanas darbi Latvijai draud ar iespējamiem uzrēķiniem jeb soda naudām, no Eiropas Savienības saņemot lauksaimniekiem paredzētos līdzekļus tiešmaksājumiem. Platību maksājumu aprēķiniem izmanto ortofotokartes, kuru izstrāde uzticēta Aizsardzības ministrijas Latvijas Ģeotelpiskās Informācijas aģentūrai. Tiešmaksājumu apjoma noteikšanai izmantotās kartes jāatjauno ik pēc pieciem gadiem, bet patlaban šis process ir iekavēts. Raidījumā izskanēja, ka Ģeotelpiskās Informācijas aģentūrai trūkst naudas un darbinieku resursu, lai nodrošinātu savlaicīgu karšu atjaunošanu, tādēļ valdībai tiks lūgts papildu finansējums jaunu darbinieku atrašanai.

„Valstij nevajadzētu nodarboties ar ražošanu, bet gan uzticēt nepieciešamo karšu sagatavošanu privātajam sektoram, kā tas notiek vairumā Eiropas valstu. Pareizākais risinājums, kas nodrošinātu Lauku atbalsta dienestam nepieciešamo ortofoto karšu sagatavošanu īsā laikā, ir nevis laikietilpīga jaunu štata vietu veidošana Ģeotelpiskās Informācijas aģentūrā, bet gan zemes reljefa modeļa izstrāde, kas karšu atjaunošanas procesu paātrinātu pat desmitkārtīgi. Tas ļautu izvairīties no jaunu darbinieku pieņemšanas valsts institūcijā un tam sekojošas galvas lauzīšanas par šo speciālistu nodarbināšanu laikā, kad kartes nav jāizgatavo,” norāda mērniecības un teritorijas plānošanas uzņēmuma „Metrum” valdes loceklis Māris Krievs.

Viņš uzsver, ka Latvijā ir vairāki uzņēmumi, kuriem ir visi vajadzīgie resursi, lai nodrošinātu savlaicīgu platību maksājumu aprēķiniem nepieciešamo karšu izstrādi un atjaunošanu.

M.Krievs uzskata, ka ar ģeodēziju saistītie jautājumi Latvijā ir atstāti novārtā, jo patlaban valstī nav atbildīgās institūcijas, kurai būtu patiesa interese par ģeodēzijas, kartogrāfijas un ģeotelpiskās informācijas jomām. Latvija ir viena no nedaudzajām valstīm, kur šīs jomas ir Aizsardzības ministrijas paspārnē, tādēļ ar tām saistīto jautājumu risināšana reti bijusi prioritāte.

Par „Metrum”

SIA „Metrum” ir lielākais privātais mērniecības, teritorijas plānošanas un fotogrammetrijas pakalpojumu sniedzējs Latvijā. Būtisku uzņēmuma apgrozījuma daļu veido eksports, piemēram, 90% fotogrammetrijas pasūtījumu „Metrum” izpilda ārvalstīs. Latvijā uzņēmuma pakalpojumi pieejami 19 birojos visos valsts novados.

2006.gadā „Metrum” iegādājās līdz šim Latvijā vienīgo specializēto lidmašīnu „Pilatus” PC-6, kas ir aprīkota ar pasaulē vadošās pozicionēšanas un ģeomātikas tehnoloģiju kompānijas „Leica Geosystems” aparatūru – liela formāta digitālo aerofotografēšanas kameru un lāzerskeneri. Kopš aktīvas darbības uzsākšanas 2005.gadā „Metrum” tehnoloģijās, attīstībā un darbinieku apmācībā investējis vairāk nekā piecus miljonus latu.

„Metrum” lielākais īpašnieks ir nekustamā īpašuma uzņēmums „Latio”.

Liepājā nojauc vienu no izcilākajiem industriālās apbūves objektiem Baltijā

13.02.2013

Sprūdžs: Rīga ēku siltināšanas virzienā nav darījusi praktiski neko

14.02.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

2

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

3

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

4

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

5

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

6

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

City24 redaktora izvēle

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

alt

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas