Kļūdas dēļ LNMM rekonstrukcijas gaitā radušies 309 000 latu papildu tēriņi

Kļūdainu hidroģeoloģisko datu dēļ Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) jaunā pazemes apjoma būvniecības gaitā radušies papildu tēriņi 309 000 latu apmērā, šodien žurnālistiem pastāstīja Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs (GKR).

Hidroģeoloģiskajā izpētē kļūdaini konstatēts, ka pazemes apjoma būvniecības vietā nepastāv gruntsūdeņu spiediens, tāpēc būvnieki rakšanas darbu laikā saskārušies ar neparedzētām grūtībām.

SIA Re&Re projekta vadītājs Valdis Koks pastāstīja, ka neprognozētā gruntsūdeņu spiediena dēļ projektā veiktas izmaiņas - pazemes apjoma pamatplātnes biezums palielināts no 0,7 līdz 1,20 metriem, mainīta betona recepte un bijis nepieciešams lielāks apjoms, nekā sākotnēji plānots. Tāpat nācies mainīt pamatplātnes enkurpāļu konfigurāciju - tie veidoti īsāki, bet lielākā skaitā.

Radušos grūtību dēļ pazemes apjoma būvniecības darbi ieilguši un turpināsies arī ziemas laikā, līdz brīdim, kamēr gaisa temperatūra noslīdēs zem mīnus 10 grādiem. Turpinot darbu aukstā laikā, palielinās darbu izmaksas.

Pašreiz aprēķināts, ka šīs kļūdas dēļ muzeja jaunā apjoma būvdarbi izmaksās par aptuveni 309 000 latu vairāk, nekā plānots. Domes Īpašuma departaments šodien nosūtījis vēstuli ar šo informāciju projekta autoriem, lietuviešu arhitektu SIAProcess Office. Burovs norādīja, ka departaments kā pasūtītājs neparedzētos izdevumus vēlas piedzīt no projektētājiem, kuru darbā pieļauta kļūda. Vienlaikus viņš norādīja, ka projektētājiem ir civiltiesiskā apdrošināšana, tāpēc, iespējams, neparedzētos izdevumus varētu segt apdrošinātāji.

Hidroģeoloģisko izpēti šajā gadījumā veicis apakšuzņēmējs - SIA Būve un forma. Projekta ekspertīzē nepilnības izpētē nav konstatētas, jo tad ekspertiem nāktos veikt atkārtotu hidroģeoloģisko izpēti.

Vietā, kur plānots apakšzemes apjoms, patlaban izrakta 10 metru dziļa bedre, izbūvēta gruntsūdens pazemināšanas sistēma un uzsākti pamatu plātnes, sienu hidroizolācijas un betonēšanas darbi.

Jau ziņots, ka rakšanas darbu gaitā būvnieki saskārušies ar vēl kādu problēmu - muzeja vēsturiskās ēkas sienās parka pusē parādījušās plaisas. Burovs gan uzsvēra, ka plaisu monitorings tiek veikts diennakts režīmā un patlaban novērotas svārstības 0,15 milimetru robežās, ko ietekmē arī laikapstākļu maiņa.

Muzeja vēsturiskajā ēkā demontāžas darbi pabeigti 90% apmērā, veikti pamatu nostiprināšanas darbi, izbūvēta pagaidu jumta konstrukcija virs ēkas jumta rietumu pusē, uzsākti inženierkomunikāciju izbūves darbi. Ēkā tiek veikta logu restaurācija un uzsākti centrālās ieejas fasādes un kupola jumta restaurācijas darbi.

Gan domes Īpašuma departamenta, gan Re&Re pārstāvji pagaidām atturas prognozēt, vai izdosies iekļauties sākotnēji noteiktajā termiņā un visus būvdarbus pabeigt līdz 2015.gada aprīlim - par termiņiem un papildu tēriņiem lielāka skaidrība varētu būt pēc ziemas perioda, 2014.gada maijā.

Kā ziņots, LNMM ēkā, kas kalpojusi jau 100 gadu, šā gada februārī uzsākti rekonstrukcijas un restaurācijas darbi, kuru gaitā līdzās muzejam parka pusē tiks izbūvēts divstāvu pazemes apjoms ar restaurācijas darbnīcām, noliktavām un trim jaunām izstāžu zālēm

Projektā kopumā paredzēts ieguldīt vairāk nekā 24 miljonus latu, no kuriem gandrīz 15 miljoni latu ir Rīgas domes finansējums, 9,2 miljoni latu - Eiropas Savienības līdzekļi, bet valsts piešķirtais finansējums ir 243 000 latu.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Saeimas pieņemtās izmaiņas Imigrācijas likumā prezidents vērtē kā ļoti pretrunīgas un pārsteidzošas

07.11.2013

"Pārdošanas guru 2013" titulu iegūst Cjukša no "Interbaltijas" un Ērglis no "Domeniksa"

07.11.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

2

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

3

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

4

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts