Interese pieaug arī par dzīvokļiem Pierīgā, tādos rajonos kā Mārupe, Olaine un Valdlauči

Pēc Ober Haus datiem, oktobrī Rīgā ir notikušas nelielas vidējās cenas izmaiņas neremontētu sērijveida dzīvokļu segmentā un tā sastāda 604 eiro par vienu kvadrātmetru, kas salīdzinājumā ar pagājušā gada oktobri audzis par 4.3 %.

Neremontētu sērijveida dzīvokļu cenas Rīgas populārākajos mikrorajonos, tādos kā Teika, Purvciems, Pļavnieki, Ziepniekkalns, Imanta un Āgenskalns vienistabas dzīvokļiem oktobrī saglabājās vidēji no 23 000 līdz 30 000 eiro, divistabu dzīvokļiem no 32 000 līdz 40 000 eiro, trīsistabu dzīvokļiem no 36 000 līdz 47 000 eiro un četristabu dzīvokļiem no 45 000 līdz 52 000 eiro.

Pēc Zemesgrāmatas datiem Rīgas pilsētā reģistrēto dzīvokļu pārdošanas darījumu skaits šā gada oktobra mēnesī bija strauji pieaudzis un sastāda 895 darījumus, kas salīdzinot ar septembra mēnesi ir pieaudzis par 15 %.

Oktobrī ir pieaugusi vietējo iedzīvotāju aktivitāte jauna mājokļa meklējumos Rīgas populārākajos mikrorajonos, kurus interesē lielāki un plašāki dzīvokļi savai ģimenei. Vidējā cena šāda tipa dzīvokļiem sastāda cenu kategorijā no 640 eiro līdz 760 eiro par kvadrātmetru.

Interese pieaug arī par dzīvokļiem Pierīgā tādos rajonos kā Mārupe, Olaine un Valdlauči, kuru cena ir līdz 500 eiro par kvadrātmetru.

Pircēji vēl joprojām nemainīgi turpina izrādīt interesi par banku un ar tām saistīto uzņēmumu īpašumā esošajiem dzīvokļiem, kuriem iespējams saņemt izdevīgākus kreditēšanas nosacījumus.  

Kā novēroja Ober Haus speciālisti, cena sērijveida dzīvokļiem mikrorajonos sāk pamazām pieaugt, ko var izskaidrot ar gaidāmo pāreju uz EUR. Ir interese arī par trīs un četru istabu dzīvokļiem, jo ir pieaugusi vietējo iedzīvotāju aktivitāte jauna mājokļa meklējumos, kurus interesē lielāki un plašāki dzīvokļi savai ģimenei. Pircēji visaktīvāk turpina izrādīt interesi tieši par banku un ar tām saistīto uzņēmumu īpašumā esošajiem dzīvokļiem, kuriem iespējams saņemt izdevīgākus kreditēšanas nosacījumus.

Interese pieaug arī par dzīvokļiem Pierīgā tādos rajonos kā Mārupe, Olaine un Valdlauči, kuru cena ir līdz 500 eiro par kvadrātmetru.

Mazāk pieprasītākajos rajonos, tādos kā Vecmīlgrāvis, Sarkandaugava, Ķengarags un Bolderāja, cenas oktobra mēnesī ir palikušas nemainīgas un vienistabas dzīvokļiem sastāda vidēji no 17 000 – 28 000 eiro, 1,5 istabu dzīvokļiem no 22 000 - 29 000 eiro, divistabu dzīvokļiem no 21 000 - 42 000 eiro, trīsistabu no 26 000 - 55 000 eiro.

Oktobris centra segmentā bijis aktīvs mēnesis. Interesi izrādīja gan vietējie iedzīvotāji, gan nerezidenti. Daļa vietējo iedzīvotāju, apmēram 40%, izskata iespēju pirkt īpašumus par pašu līdzekļiem, savukārt daļa, apmēram 60%, izvēlās kreditēties bankās. Parasti vietējie iedzīvotāji īpašumus izvēlas ne dārgākus par 100 000 eiro. Dārgāko dzīvokļu kategorijā Rīgā joprojām dominē nerezidenti, kas izskata iespēju ne tikai iegādāties mājokli Rīgas centrā, bet arī mikrorajonos.

Lielākais pieprasījums no vietējo iedzīvotāju puses ir vēl joprojām pēc divu līdz trīs istabu dzīvokļiem, kuru cenas ir no 150 000 eiro līdz pat 200 000 eiro ar kvadratūru sākot no 60 līdz 90 kvadrātmetri. Vēl joprojām noteicošs faktors izvēloties īpašumu ir tam, vai mājai pieguļošais zemes gabals ir īpašumā kā domajamā daļa vai tiek nomāts. Uzsākoties apkures sezonai ievērojami palielinājusies interese par dzīvokļiem ar autonomo gāzes apkuri.

Īres tirgū oktobris ir bijis aktīvs mēnesis. Visaktīvākie dzīvokļu meklētāji centrā ir bijuši gan vietējie iedzīvotāji, gan arī ārvalstu kompāniju, starptaustisku kompāniju un bankas darbinieki. Ārvalstu iedzīvotāji pārsvarā interesējušies par mēbelētiem 2 – 3 istabu dzīvokļiem centrā cenu kategorijā no 500 eiro līdz 1200 eiro mēnesī, kā arī par nemēbelētiem 5 – 6 istabu dzīvokļiem cenu kategorijā no 1500 eiro līdz 2000 eiro mēnesī. Ārvalstu klienti pamazām sāk interesēties par īstermiņa īres iespējām uz gada nogali, Jaunā Gada svinībām.

Savukārt vietējie iedzīvotāji interesējas par 2 - 3 istabu dzīvokļiem gan par mēbelētiem cenā no 500 eiro līdz 1200 eiro, gan par nemēbelētiem cenu kategorijā no 360 eiro līdz 1000 eiro mēnesī.

Vēl joprojām dzīvokļu meklētāji ir arī ārvalstu studenti. Viņi izvēlas nelielus 1 – 2 istabu dzīvokļus cenu kategorijā no 300 eiro – 400 eiro mēnesī vai 4 – 6 istabu dzīvokļus cenu kategorijā no 800 eiro – 1200 eiro mēnesī, ko īrē vairāki studenti kopā. Pieprasījums no ārvalstu studentiem lielākoties ir pēc dzīvokļiem centrā.

Joprojām augsts pieprasījums ir pēc dzīvokļiem jaunajos projektos, kur vidēji cena sastāda vidēji no 13 - 14 eiro par kvadrātmetru, tālajā centrā vidēji 7 eiro par kvadrātmetru, bet klusajā centrā no 11 līdz 13 eiro par kvadrātmetru, bet diemžēl piedāvājumu skaits ir ļoti ierobežots.

No ārvalstu klientu puses vispieprasītākais joprojām ir klusais centrs, tam seko aktīvais centrs, savukārt vietējie klienti galvenokārt izvēlas dzīvokļus Rīgas tālajā centrā, jo īres cenas šiem dzīvokļiem ir salīdzinoši zemākas.

Kā novēroja Ober Haus speciālisti, īres tirgū jauni dzīvokļi renovētos namos tiek piedāvāti salīdzinoši ierobežotā skaitā, tāpēc pieprasījums ievērojami pārsniedz piedāvājumu. Cenas, salīdzinot ar septembra mēnesi nav augušas. Klientu galvenās prasības ir, lai ēka, kurā atrodas dzīvoklis, būtu renovēta, tajā būtu lifts, apsardze un vēlama auto stāvvieta pie mājas.

Mikrorajonos septembrī vēl joprojām turpinās interese par īres dzīvokļiem Teikā, Purvciemā, Āgenskalnā, Ziepniekkalnā, Imantā un Zolitūdē. Pieprasījums pēc īres dzīvokļiem jaunajos projektos šajā segmentā ir augsts.

Oktobra mēnesī vērojama liela interese jauno projektu segmentā, tajā skaitā no nerezidentu puses. Joprojām liela aktivitāte no klientu puses ir par divu – trīs istabi dzīvokļiem cenu kategorijā no 1200 līdz 1250 eiro kvadrātmetrā. Mazāka interese ir par dzīvokļiem no 1250 eiro līdz 1500 eiro par vienu kvadrātmetru.

Tāpat ir novērota interese no nerezidentu puses, kuri pārsvarā meklē dzīvokļus ar pabeigtu iekšējo apdari cenu kategorijā no 145 000 eiro līdz pat 200 000 eiro. Ļoti nopietni izvērē arī projektu tehnisko stāvokli, jo nerezidenti izvērtē iespēju to izīrēt, kā arī iespēju pārdot pēc 3-5 gadiem. Tāpat izvēloties sev jaunu mājokli, klienti lielu uzmanību pievērš arī apsaimniekošanas maksai, apkures skaitītāju esamībai, pazemes stāvvietas esamībai un tās cenai, kura vidēji sastāda no 5000 eiro līdz pat 10 000 eiro par vienu vietu. Kā arī ne mazāk svarīgs faktors ir, lai īpašumā būtu zemes domājamās daļas.

Vietējie pircēji, savukārt dod priekšroku pirkumiem summā no 50 000 eiro līdz 70 000 eiro, kur salīdzinot ar nerezidentiem, dzīvokļa apdare nav viens no noteicošiem faktoriem īpašuma izvēlē.

Cenas par jauno projektu dzīvokļiem mikrorajonos ir no 1200 līdz 1850 eiro par vienu kvadrātmetru. Cenas par jauno projektu dzīvokļiem galvaspilsētas centrā ir vidēji no 1850 līdz pat 3800 eiro par vienu kvadrātmetru, klusajā centrā sasniedzot pat 4900 eiro par kvadrātmetru.

Oktobrī interese par privātmāju sektoru ir nedaudz samazinājusies un ļoti svarīgs faktors mājokļa izvēlē ir infrastruktūra - ceļš, sabiedriskais transports, skolas, bērnudārzi, veikali.

Privātmāju potenciālie pircēji turpina interesēties par ekonomiskām, nelielām jaunbūvēm sākot no 150 kvadrātmetriem līdz 170 kvadrātmetriem cenā no 90 000 eiro līdz 120 000 eiro. Taču oktobrī novērota tendence, ka vietējie klienti meklē arī pilnībā pabeigtas privātmājas, kurās uzreiz var sākt dzīvot, ar labu atrašanās vietu un attīstītu infrastruktūru. Interese par šāda segmenta mājām Pierīgā ir cenu kategorijā no 130 000 eiro līdz 180 000 eiro. Mājas var būt nepabeigtas vai sliktā stāvoklī, ja tās maksā līdz 50 000 eiro.

Vēl joprojām vietējie pircēji turpina aktīvi izrādīt interesi par banku meitu uzņēmumu piedāvājumiem, jo tiem var saņemt izdevīgākus kreditēšanas nosacījumus, kā arī īpašumus, kas ir remontējami, bet ar labu atrašanās vietu. Taču šādu piedāvājumu nav daudz.

Oktobrī klientu interese par zemes gabalu iegādi privātmāju būvniecībai ir augsta, jo tiem neizdodas atrast savām prasībām un iespējām atbilstošus gatavu vai pat nepabeigtu privātmāju piedāvājumus. Pārsvarā klienti vēlas iegādāties labus zemes gabalus ar visām komunikācijām. Ja komunikāciju nav, tad pircējiem vairs nav intereses par īpašumu. Kā novēroja Ober Haus speciālisti, pārdot zemes gabalu bez elektrības praktiski nav iespējams arī par ļoti zemu cenu.

VL-TB/LNNK neplāno atkāpties no savas nostājas uzturēšanās atļauju jautājumā

11.11.2013

Eksperts: Cenas banku izsolēs nenosedz hipotekārā aizdevuma summu

12.11.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām

3

VESTABALT uzsāk dzīvokļu iepriekšpārdošanu elitārajā dzīvojamā namā Ausekļa ielā 14

4

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

5

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

6

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām