Pirms prezidenta argumentācijas izvērtēšanas premjers neprognozē tālāko rīcību uzturēšanās atļauju jautājumā

Nacionālā apvienība Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL-TB/LNNK) nemaina savu pozīciju uzturēšanās atļauju jautājumā, savukārt koalīcijas partneri pagaidām konkrētu viedokli nepauž, norādot uz nepieciešamību izvērtēt Valsts prezidenta Andra Bērziņa iebildumus.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) žurnālistiem pēc koalīcijas padomes sēdes uzsvēra, ka pagaidām ir pāragri komentēt turpmāko rīcību saistībā ar grozījumiem Imigrācijas likumā, ko prezidents nodevis otrreizējai caurlūkošanai Saeimā.

Premjers vairākkārt uzsvēra, ka vispirms jāizvērtē prezidenta argumentācija, un tad trešdien, 13.novembrī, koalīcijas frakciju vadītāji varētu pārrunāt šo jautājumu un vienoties par termiņiem. Kamēr nav izvērtēta prezidenta argumentācija, komentēt šī jautājuma tālāko virzību ir pāragri, akcentēja valdības vadītājs.

Savukārt VL-TB/LNNK savu nostāju šajā jautājumā nav mainījusi. Nacionālās apvienības valdes loceklis Imants Parādnieks piekrīt premjeram, ka jāiepazīstas ar prezidenta norādīto. Ja likumprojektā nepieciešamas juridiskās tehnikas grozījumi vai uzlabojumi, to "esam gatavi darīt", pauda Parādnieks.

Taujāts, vai VL-TB/LNNK nav bažu, ka likumprojekta pieņemšana varētu aizkavēties, Parādnieks atbildēja: "Mums taču ir godprātīgi partneri koalīcijā."

Arī Reformu partijas valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters teica, ka sākumā šis likumprojekts jānodod komisijai un "tad redzēsim". Viņš gan pauda bažas, ka varētu aizkavēties papildu līdzekļu ienākšana valsts budžetā, jo likumprojekts paredz speciālā fonda izveidi, bet, kamēr likums nedarbosies, tajā nebūs arī papildu iemaksu.

Uzklausot Demitera teikto, Parādnieks secināja, ka ar šo jautājumu varēs virzīties uz priekšu pēc iespējas ātrāk un trešdien frakciju vadītāji varētu par to vienoties, ja jau bažas ir kopīgas.

Kā ziņots, 9.novembrī Valsts prezidents nosūtīja vēstuli Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai (V), kurā, pamatojoties uz Satversmes 71.pantu, prasa Imigrācijas likuma grozījumu otrreizēju caurlūkošanu. Bērziņš, izklāstot argumentus par labu likuma otrreizējai caurlūkošanai, akcentē atsevišķu likumā veikto grozījumu pretrunīgumu, tādējādi pēc būtības zaudējot šādu grozījumu veikšanas jēgu.

Valsts prezidents uzskata, ka nav skaidrs, kādā veidā kvotu sistēma, kas attiecināta tikai uz darījumiem ar nekustamo īpašumu, nodrošinās nekustamā īpašuma cenu kāpuma samazinājumu, ja tajā pašā laikā termiņuzturēšanās atļauju varēs saņemt neierobežots skaits ārzemnieku, veicot maksājumu valsts budžetā, un šīm personām nebūs šķēršļu iegādāties nekustamo īpašumu Latvijā.

Proti, grozījumi, kas paredz termiņuzturēšanās atļaujas piešķiršanu, ja ārzemnieks veicis maksājumu valsts budžetā, ir pretrunā minētajai kvotu sistēmai, kuras viens no mērķiem esot ierobežot personu skaitu, kuras vēlas iegūt termiņuzturēšanās atļaujas.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Grīziņkalna parka un Ziedoņdārza atjaunošanā plāno ieguldīt 2,2 miljonus latu

12.11.2013

Mājokļu kredītu tirgus lejupslīde Baltijā piebremzējas; Latvijā straujākais no jauna izsniegto kredītu apjoma pieaugums

13.11.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus