Pirms prezidenta argumentācijas izvērtēšanas premjers neprognozē tālāko rīcību uzturēšanās atļauju jautājumā

Nacionālā apvienība Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL-TB/LNNK) nemaina savu pozīciju uzturēšanās atļauju jautājumā, savukārt koalīcijas partneri pagaidām konkrētu viedokli nepauž, norādot uz nepieciešamību izvērtēt Valsts prezidenta Andra Bērziņa iebildumus.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) žurnālistiem pēc koalīcijas padomes sēdes uzsvēra, ka pagaidām ir pāragri komentēt turpmāko rīcību saistībā ar grozījumiem Imigrācijas likumā, ko prezidents nodevis otrreizējai caurlūkošanai Saeimā.

Premjers vairākkārt uzsvēra, ka vispirms jāizvērtē prezidenta argumentācija, un tad trešdien, 13.novembrī, koalīcijas frakciju vadītāji varētu pārrunāt šo jautājumu un vienoties par termiņiem. Kamēr nav izvērtēta prezidenta argumentācija, komentēt šī jautājuma tālāko virzību ir pāragri, akcentēja valdības vadītājs.

Savukārt VL-TB/LNNK savu nostāju šajā jautājumā nav mainījusi. Nacionālās apvienības valdes loceklis Imants Parādnieks piekrīt premjeram, ka jāiepazīstas ar prezidenta norādīto. Ja likumprojektā nepieciešamas juridiskās tehnikas grozījumi vai uzlabojumi, to "esam gatavi darīt", pauda Parādnieks.

Taujāts, vai VL-TB/LNNK nav bažu, ka likumprojekta pieņemšana varētu aizkavēties, Parādnieks atbildēja: "Mums taču ir godprātīgi partneri koalīcijā."

Arī Reformu partijas valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters teica, ka sākumā šis likumprojekts jānodod komisijai un "tad redzēsim". Viņš gan pauda bažas, ka varētu aizkavēties papildu līdzekļu ienākšana valsts budžetā, jo likumprojekts paredz speciālā fonda izveidi, bet, kamēr likums nedarbosies, tajā nebūs arī papildu iemaksu.

Uzklausot Demitera teikto, Parādnieks secināja, ka ar šo jautājumu varēs virzīties uz priekšu pēc iespējas ātrāk un trešdien frakciju vadītāji varētu par to vienoties, ja jau bažas ir kopīgas.

Kā ziņots, 9.novembrī Valsts prezidents nosūtīja vēstuli Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai (V), kurā, pamatojoties uz Satversmes 71.pantu, prasa Imigrācijas likuma grozījumu otrreizēju caurlūkošanu. Bērziņš, izklāstot argumentus par labu likuma otrreizējai caurlūkošanai, akcentē atsevišķu likumā veikto grozījumu pretrunīgumu, tādējādi pēc būtības zaudējot šādu grozījumu veikšanas jēgu.

Valsts prezidents uzskata, ka nav skaidrs, kādā veidā kvotu sistēma, kas attiecināta tikai uz darījumiem ar nekustamo īpašumu, nodrošinās nekustamā īpašuma cenu kāpuma samazinājumu, ja tajā pašā laikā termiņuzturēšanās atļauju varēs saņemt neierobežots skaits ārzemnieku, veicot maksājumu valsts budžetā, un šīm personām nebūs šķēršļu iegādāties nekustamo īpašumu Latvijā.

Proti, grozījumi, kas paredz termiņuzturēšanās atļaujas piešķiršanu, ja ārzemnieks veicis maksājumu valsts budžetā, ir pretrunā minētajai kvotu sistēmai, kuras viens no mērķiem esot ierobežot personu skaitu, kuras vēlas iegūt termiņuzturēšanās atļaujas.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Grīziņkalna parka un Ziedoņdārza atjaunošanā plāno ieguldīt 2,2 miljonus latu

12.11.2013

Mājokļu kredītu tirgus lejupslīde Baltijā piebremzējas; Latvijā straujākais no jauna izsniegto kredītu apjoma pieaugums

13.11.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā