Mājokļu kredītu tirgus lejupslīde Baltijā piebremzējas; Latvijā straujākais no jauna izsniegto kredītu apjoma pieaugums

Mājokļu kredītu tirgus Baltijas valstīs pēc vairāku gadu krituma sāk uzrādīt stabilizācijas pazīmes un Latvija šogad uzrāda visstraujāko no jauna izsniegtā mājokļu kredīta apjoma pieauguma tempu Baltijā, secināts jaunākajā SEB Baltijas Mājsaimniecību apskatā.

Igaunijā kopējais mājokļu kredītu apjoms gada otrajā ceturksnī bija par 0,14% lielāks nekā pirms gada, savukārt Lietuvā kritums bija tikai 0,34%.

Latvijā kopējais mājokļu kredītu apjoms šogad turpina samazināties - otrā ceturkšņa beigās tas bija par 4,7% mazāks salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu, teikts apskatā.

Neraugoties uz negatīvo mājokļa kredītportfeļa dinamiku, Latvija šogad uzrāda visstraujāko no jauna izsniegtā mājokļu kredīta apjoma pieauguma tempu Baltijā. Latvijā šā gada pirmajā pusgadā mājokļu iegādei vai remontam tika izsniegti kredīti 72,6 miljonu latu apmērā, kas bija par 25% vairāk nekā 2012.gada atbilstošajā laika periodā, tomēr šie apjomi ir būtiski mazāki nekā pirmskrīzes periodā.

Gada otrajā ceturksnī no jauna izsniegto mājokļu kredītu apjomi Latvijā pieauguši par 29% salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo ceturksni, Igaunijā šā gada otrajā ceturksnī izsniegts par 20%, bet Lietuvā - par 5,7% lielāks jauno mājokļu kredītu apjoms, salīdzinot ar to 2012.gada otro ceturksni.

"Sagaidāms, ka šīs pozitīvās vēsmas kredītu izsniegšanā turpināsies, jo mājsaimniecību ienākumi pakāpeniski pieaugs un kredītu procentu likmes saglabāsies pietiekami zemas, tādējādi varētu palielināties gan izsniegto kredītu skaits, gan arī kredītu summas. Neraugoties uz lielāku pieprasījumu pēc mājokļu kredītiem, tomēr sagaidāms, ka arī nākamgad Latvijā turpināsies mājsaimniecību kredītportfeļa samazināšanās, jo no jauna izsniegto kredītu apjoma pieaugums nespēs kompensēt kredītportfeļa amortizēšanās procesu iepriekš ņemto kredītu atmaksas un arī norakstīšanas rezultātā," norāda "SEB bankas" sociālekonomikas eksperts Edmunds Rudzītis.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Pirms prezidenta argumentācijas izvērtēšanas premjers neprognozē tālāko rīcību uzturēšanās atļauju jautājumā

12.11.2013

Intereses pieaugums par Privatizācijas aģentūras dzīvokļu izsolēm veicina arī cenu pieaugumu

13.11.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Dārzciema pērle – elegants dzīvoklis ar septiņām istabām

2

"Magdelēnas kvartālā" pārdots jau katrs ceturtais dzīvoklis

3

Atvērto durvju dienas - noķer "Lielo lomu" Rīgas centra jaunajos projektos

4

Viens no arhitekta Modra Ģelža pēdējiem veikumiem – privātmāja Mežaparkā

5

Maskavas forštate – no rīdzinieku bieda līdz unikālai dzīvesvietai ar milzīgu potenciālu

6

Zirņu sala - gleznainā sala, ko no trīs pusēm apskalo Daugavas ūdeņi

City24 redaktora izvēle

alt

Rudens mājīgums uz tava balkona

alt

Mārupe – iecienītais Pierīgas ciemats, kur harmoniska vide satiek mūsdienu komfortu

alt

No īpašnieka: četri moderni dzīvokļi, kuros baudīt galvaspilsētas šarmu