Mājokļu darījumu skaits Rīgā audzis par piektdaļu

 

Mājokļu pirkuma darījumu skaits Rīgā šā gada desmit mēnešos salīdzinājumā ar pagājušā gada atbilstošo laika posmu palielinājies par 20,2%, teikts „Latio” jaunākajā mājokļu tirgus pārskatā.

Dzīvokļu darījumu apjoms desmit mēnešos galvaspilsētā audzis par 19,7%, bet savrupmāju – par 24,1%, liecina „Latio” apkopoto Zemesgrāmatas datu analīze.

Oktobrī Rīgā notikuši 865 dzīvokļu pirkuma darījumi, kas ir augstākais rādītājs kopš nekustamā īpašuma tirgus lejupslīdes sākuma 2007.gadā. Augot dzīvokļu darījumu skaitam, jauno dzīvokļu īpatsvars kopējā galvaspilsētas dzīvokļu darījumu apjomā būtiski nemainās – ik mēnesi tas ir 10–15% robežās.

„Darījumu skaita stabila palielināšanās pēdējo vairāk nekā divu gadu laikā atspoguļo pircēju aktivitātes pieaugumu visos mājokļu segmentos. Tomēr lielākajā no tiem – sērijveida dzīvokļu tirgū –, neraugoties uz pieaugošo darījumu apjomu, dzīvokļu videjās cenas līmenis saglabājas gandrīz nemainīgs. No vienas puses, tas skaidrojams ar dzīvokļu kopējā piedāvājuma pakāpenisku palielināšanos, ko galvenokārt nodrošināja ar bankām saistītie uzņēmumi, no otras puses, cenu straujāku pieaugumu ierobežo pircēju maksātspēja un joprojām zemie kreditēšanas apjomi. Kopumā straujāku hipotekārās kreditēšanas pieaugumu varētu gaidīt pēc banku īpašumā nonākušo mājokļu pilnīgas pārdošanas,” skaidro „Latio” Vērtēšanas daļas vadītāja Diāna Štāle.

Ik mēnesi nedaudz svārstoties pieauguma vai samazinājuma virzienā, Rīgas tipveida dzīvokļu cenu līmenis pie 600 eiro par kvadrātmetru atzīmes saglabājās gandrīz nemainīgs vairāk nekā divus gadus. 2013.gadā dzīvokļu kvadrātmetra vidējā cena nedaudz auga, tomēr oktobrī salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi tā šogad pirmo reizi samazinājās un bija 599 eiro.

Kopā šā gada desmit mēnešos Rīgā notikuši gandrīz 8200 mājokļu pirkšanas darījumi. Ap 90% no tiem veido darījumi ar dzīvokļiem, bet pārējie ir privātmāju darījumi.

Jaunākais mājokļu tirgus pārskats pieejams „Latio” mājas lapas sadaļā Tirgus analīze http://www.latio.lv/lv/pakalpojumi/tirgus_analize/

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

 

Ķīpsalas iedzīvotāji iebilst pret jahtu piestātnes būvniecību uz iedzīvotāju dzīves telpas rēķina

13.11.2013

Policija brīdina par nekustamo īpašumu krāpniekiem

14.11.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām