Vairums Latvijas iedzīvotāju prognozē mājokļu cenu kāpumu pēc pievienošanās eiro

Aptuveni divas trešdaļas jeb 68% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka, Latvijai pārejot uz eiro valūtu, nekustamā īpašuma cenas pieaugs, liecina nekustamā īpašuma uzņēmuma Pillar Management, SIA, sadarbībā ar pētījumu kompāniju TNS veiktā Latvijas iedzīvotāju aptauja.

Tikai piektā daļa (19%) aptaujāto domā, ka lata pāreja uz eiro nekustamā īpašuma cenas neietekmēs. Vīrieši un iedzīvotāji ar ienākumiem virs 300 latiem uz vienu ģimenes locekli salīdzinoši biežāk nekā caurmērā uzskata, ka pāreja uz eiro nekustamā īpašuma cenas neietekmēs.

Interesanti, ka arvien biežāk Latvijas iedzīvotāji kā vienu no mājokļa iegādes mērķiem min investīcijas nekustamajā īpašumā. Īpašuma iegādi tieši kā investīciju minējuši 11%, bet tiem pieskaitāmi arī 10% respondentu, kuru īpašumu iegādes mērķis būtu mājoklis saviem bērniem.

Mājokļa iegādes divas biežākās motivācijas joprojām ir dzīves apstākļu uzlabošana (50%) un patstāvīgas dzīves uzsākšana, pirmā mājokļa iegāde (45%).

Gada griezumā praktiski nav mainījies to iedzīvotāju skaits, kuri tuvāko divu gadu laikā plāno iegādāties mājokli. Šādi plāni ir aptuveni 13% no Latvijas iedzīvotājiem. Pusgada laikā gan šis rādītājs ir mazliet samazinājies, kas izskaidrojams ar sezonalitāti, bet 2012. gada nogalē veiktā aptauja uzrādīja līdzīgus datus.

Mājokļa iegādi biežāk plāno Rīgas (46%) un Pierīgas (17%) iedzīvotāji. Būtiski, ka salīdzinoši biežāk nekā caurmērā mājokļa iegādi plāno gados jaunāki aptaujātie (18 līdz 29 gadi), kas varētu liecināt par optimisma atgriešanos jauniešu vidū un vēlmi pastāvīgi dzīvot Latvijā.

Pillar Management, SIA, izpilddirektora vietnieks Raits Kite, komentējot aptaujas rezultātus, atzīmēja: „Aptaujas rezultāti apliecina arī mūsu novērotās tendences, jo šī gada nogalē ir ievērojami pieaugusi klientu aktivitāte. Tas skaidrojams ar iedzīvotāju prognozēm par cenu celšanos pēc pievienošanās eiro. Tomēr, mūsuprāt, nav ekonomiska pamata nekustamā īpašuma cenu pieaugam dēļ pārejas uz eiro. Jau tagad visas īpašuma cenas pamatā tiek noteiktas eiro un darījumi notiek šajā valūtā. Līdz ar to nekustamā īpašuma uzņēmumiem neradīsies papildu izdevumi eiro ieviešanas laikā. Aktivitātes pieaugumu izskaidro arī tas, ka iedzīvotāju noskaņojumā saglabājas optimisms gan par valsts ekonomikas izaugsmi, gan personīgo maksātspējas pieaugumu. Noteikti to veicina arī arvien pievilcīgāki kredītiestāžu hipotekārās kreditēšanas nosacījumi. Mūsu pārdoto īpašumu skaits, tuvojoties gada nogalei, ik mēnesi pieaug. Kopumā ik mēnesi mēs pārdodam ap 50 objektu un gada nogale solās būt vēl ražīgāka.”

Par pētījumu

Pillar Management, SIA, pētījumu veica sadarbībā ar pētījumu kompāniju TNS. Laikā no 2013.gada 29. līdz 31. oktobrim ar interneta starpniecību visā Latvijā tika aptaujāti 850 Latvijas ekonomiski aktīvie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

  TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 55 gadiem. Izlases kopa ir veidota, balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos. Interneta pētījumu organizēšanā TNS stingri ievēro ESOMAR rekomendācijas interneta aptauju izlašu veidošanā un veikšanā.  

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Policija brīdina par nekustamo īpašumu krāpniekiem

14.11.2013

Galvenais šķērslis mājokļa iegādei - pirmās iemaksas trūkums

15.11.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām