Šīns: runas, ka nauda termiņuzturēšanās atļauju iegūšanai krīt tikai Krievijas uzņēmēju kabatās, ir «absolūtas muļķības»

Reklāmas kampaņu, kas aicina atcelt kvotas termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanai, finansētāju vidū ir arī Krievijas uzņēmēji, kas attīsta nekustamos īpašumus Rīgā un Jūrmalā, ko tālāk arī pārdod citiem Krievijas pilsoņiem. Viens no kampaņas pasūtītājiem Edgars Šīns sarunā ar Db.lv uzsvēra, ka tas nenozīmē visas naudas aizplūšanu uz austurmiem.

Portāls KasJauns.lv 12. novembrī rakstīja, ka Ērika Stendzenieka realizētās reklāmas kampaņas finansētājs ir nodibinājums Latvijas konkurētspējas attīstības fonds, kura vadībā ir Līga Uzkalne (nekustamo īpašumu uzņēmuma Vestabalt saimnieka Alda Plauža meita), vairāku nekustamo īpašumu uzņēmumu vadītājs Vestards Rozenbergs un nekustamo īpašumu aģentūras Latio vadītājs Edgars Šīns. Taču kampaņas atbalstītāju lokā ir arī Krievijas multimiljonāra Jurija Šeflera uzņēmums SPI Group. Tas pārstāvēts pastarpināti caur augstceltņu  Z Towers būvnieku Towers Construction Management.

Tādējādi nauda par īpašuma iegādi, piemēram, «torņos» Z Towers, kuros, kā neslēpj nekustamā īpašuma attīstītāja pārstāvji, lielākoties dzīvokļus pērk ārvalstnieki, plūdīs ārpus Latvijas, raksta medijs.

Latvijas konkurētspējas attīstības fonda valdes loceklis Edgars Šīns tikmēr Db.lv uzsvēra – teikt, ka nekustamo īpašumu nozares aktivitātes radītā nauda krīt tikai Krievijas uzņēmēju kabatās, ir «absolūtas muļķības». Viņš Db.lv pauda, ka no aktivitātes nekustamo īpašumu nozarē iegūst būvnieki, būvmateriālu piegādātāji u.c. nozarē strādājošie, tādēļ apgalvojums, ka nauda nonāk trešo valstu attīstītāju kabatās, ir ačgārns.

«Investīcijas Latvijas ekonomikā ir uzskatāmas par būtiskām. Arī pieņemot, ka nekustamā īpašuma attīstītāja kompānijas īpašnieks noteiktā brīdī ir ārvalstu iedzīvotājs, sākotnējās investīcijas ir veiktas Latvijā, piemēram, iegādājoties šo īpašumu, uzceļot to un veicot citas darbības. Vienlaikus pozitīvi tiek ietekmēta arī nekustamā īpašuma apkalpojošo nozaru attīstība,» Db.lv norādīja Ekonomikas ministrijas pārstāve Evita Urpena.

Ekonomikas ministrija uzskata, ka termiņuzturēšanās atļauju instruments ir jāfokusē no ieguldījumiem nekustamajā īpašumā uz investīcijām Latvijas uzņēmumos, kas ražo un eksportē. Termiņuzturēšanās atļauju programmas darbība nevar tikt vērsta tikai uz atsevišķām nozarēm, un ir jānodrošina, ka lielāks īpatsvars šo ieguldījumu nonāk ražojošajā sektorā, kā arī valsts no savas puses var īstenot konkrētus pasākumus, kas sniedz ieguvumus daudz plašākam Latvijas iedzīvotāju lokam, tā pauda E. Urpena.

Imigrācijas likuma grozījumu galvenais ieguvums ir iespēja Latvijai īstenot Ekonomikas attīstības programmu, kas nodrošinās nepieciešamo finansējumu vairākām visiem iedzīvotājiem un ekonomikai svarīgām aktivitātēm, kurām ikgadējā budžetā naudas nekad nepietiek, pauda ministrijas pārstāve.

Tiek plānots, ka līdztekus paaugstinātajiem sliekšņiem investīcijām nekustamajā īpašumā vai banku subordinētajā kapitālā, investoram ir jāveic arī 25 tūkst. eiro iemaksa Ekonomikas attīstības programmā.

Ministrija paredz, ka Ekonomikas attīstības programmā iemaksas nākamgad varētu veidot 10,5 miljonus eiro. Ar šī finansējuma palīdzību tiktu uzsākta pirmā mājokļa iegādes programma, sniedzot atbalstu vairākiem simtiem ģimeņu pirmā mājokļa iegādei, kā arī tiktu īstenoti citi ekonomisko aktivitāti un jaunu darbavietu izveidi reģionos veicinoši pasākumi, kas radītu jaunas iespējas Latvijas iedzīvotājiem un veicinātu aizbraukušo atgriešanos, norādīja E. Urpena.

Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Būvniecība kāpina tempus

13.12.2013

Ņujorkā Dvīņu torņu vietā atklāts jauns debesskrāpis

13.12.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

2

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

3

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"