Būvniecība kāpina tempus

Šā gada trešajā ceturksnī būvniecības produkcijas apjoms faktiskajās cenās bija 400,3 miljoni latu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati.

Trešajā ceturksnī, salīdzinot ar otro ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 5,6%. Tai skaitā ēku būvniecības apjoms samazinājās par 2,2%, bet inženierbūvju – palielinājās par 7,5%.
Trešajā ceturksnī, salīdzinot ar pērnā gada trešo ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 11,6%.

Ēku būvniecības apjoms samazinājās par 2,5%, tai skaitā ārstniecības vai veselības aprūpes iestāžu ēku būvniecība – par 50,9% , izglītības iestāžu – par 13,4%, rūpniecības ražošanas ēku un noliktavu – par 7,4%. Kopējo produkcijas apjoma kritumu ēku būvniecībā nespēja kompensēt pieaugums dzīvojamo māju un administratīvo ēku būvniecībā attiecīgi par 82,5 un 78,6%. 
Inženierbūvju produkcija, salīdzinot ar pagājušā gada 3.ceturksni, savukārt pieauga par 20,6%, un tam par iemeslu bija būtisks produkcijas apjoma palielinājums tiltu un tuneļu būvniecībā par 99,1%, kā arī ievērojams produkcijas palielinājums ostu būvniecībā – 2,3 reizes.

Šā gada deviņos mēnešos, salīdzinot ar pagājušā gada deviņiem mēnešiem, būvniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 8,5% tai skaitā ēku būvniecības apjoms – par 4,9%, inženierbūvju būvniecības – par 11,3%. 

Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Hamburgā šokā par jaunās koncertzāles greznību: 300 eiro par tualetes birsti

13.12.2013

Šīns: runas, ka nauda termiņuzturēšanās atļauju iegūšanai krīt tikai Krievijas uzņēmēju kabatās, ir «absolūtas muļķības»

13.12.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

"Magdelēnas kvartālā" pārdots jau katrs ceturtais dzīvoklis

2

Dārzciema pērle – elegants dzīvoklis ar septiņām istabām

3

Privātmāja Amatniekos, kurā izmantoti oriģināli interjera dizaina risinājumi

4

Atvērto durvju dienas - noķer "Lielo lomu" Rīgas centra jaunajos projektos

5

Imanta - strauji augošā Pārdaugavas pērle

6

No īpašnieka: četri moderni dzīvokļi, kuros baudīt galvaspilsētas šarmu

City24 redaktora izvēle

alt

Rudens mājīgums uz tava balkona

alt

Mārupe – iecienītais Pierīgas ciemats, kur harmoniska vide satiek mūsdienu komfortu

alt

No īpašnieka: četri moderni dzīvokļi, kuros baudīt galvaspilsētas šarmu