"ABLV Bank" peļņa deviņos mēnešos - 25,5 miljoni latu

ABLV Bank koncerns 2013.gada deviņos mēnešos guvis peļņu 27,7 miljonu latu apmērā, savukārt AS ABLV Bank peļņa deviņos mēnešos bija 25,5 miljoni latu, liecina NASDAQ OMX Riga biržai iesniegtais bankas finanšu pārskats.

Pērn deviņos mēnešos bankas peļņa bija 10,9 miljoni latu.

Bankas ieņēmumi no pamatdarbības 2013.gada deviņos mēnešos pirms uzkrājumu izveidošanas nedrošiem parādiem bija 61 miljons latu.

Šī gada deviņos mēnešos noguldījumu apjoms bankā auga par 4,2% līdz 1,95 miljardiem latu.

Bankas aktīvu apjoms 2013.gada 30.septembrī bija 2,35 miljardi latu.

Bankas kredītportfelis ir 515 miljoni latu, tai skaitā komerckredītu apjoms pieaudzis līdz 196,8 miljoniem latu.

Bankas kapitāls un rezerves šī gada trešā ceturkšņa beigās bija 126,3 miljoni latu. 2012.gada 31.decembrī tie bija 106,8 miljoni latu.

Bankas kapitāla pietiekamības līmenis 2013.gada 30.septembrī bija 13,77%, bet likviditātes līmenis –-79,07%. Kapitāla atdeves rādītājs ROE bija 29,67%, savukārt aktīvu atdeves rādītājs ROA - 1,50%.

Finanšu pārskatā teikts, ka trešajā ceturksnī "ABLV Bank" turpināja ilgtermiņa depozītu pakāpenisku aizstāšanu ar obligācijām, veicot kārtējās "ABLV Bank" obligāciju emisijas. Kopumā līdz šim veiktas jau 18 publiskās obligāciju emisijas, un pašreiz investoru īpašumā atrodas "ABLV Bank" obligācijas 380 miljonu eiro (266 miljonu latu) vērtībā.

30.septembrī notika "ABLV Bank" akcionāru ārkārtas pilnsapulce, kurā tika nolemts visu bankas 2013.gada pirmā pusgada peļņu atstāt nesadalītu un pilnībā iekļaut bankas pirmā līmeņa pašu kapitālā. Bankas peļņa šī gada pirmajā pusgadā bija 15,2 miljoni latu.

Septembrī aktīvu darbu uzsāka meitasbanka Luksemburgā - "ABLV Bank Luxembourg, S.A.", piedāvājot klientiem tādus pakalpojumus kā fiduciārie depozīti, konsultatīvā ieguldījumu pārvaldīšana un citi.

2013.gada jūlijā tika paplašināts "ABLV" grupas pārstāvniecību tīkls, atverot pārstāvniecību Vladivostokā. Krievijā šī ir ceturtā "ABLV" grupas pārstāvniecība - līdz šim pārstāvniecības jau strādāja Maskavā, Sanktpēterburgā un Jekaterinburgā, bet pavisam - vienpadsmitā.

Banka turpināja brīvos līdzekļus ieguldīt vērtspapīros. Kopējais vērtspapīru portfeļa apjoms 2013.gada 30.septembrī bija 997,6 miljoni latu. Gandrīz visu bankas vērtspapīru portfeli veido parāda vērtspapīri ar fiksētu ienākumu. Vērtspapīri ar kredītreitingu "AA-" vai augstāku veido 72% no visa vērtspapīru portfeļa.

Investīciju sadalījums pa valstīm ir šāds: ASV - 30,3%, Krievija - 14,5%, Vācija - 11,5%, Kanāda - 11,2%, Zviedrija - 6,4%, Latvija - 6,3%, Nīderlande - 4%, Norvēģija - 2%. Savukārt 5,7 % veido starptautisko institūciju - Eiropas Komisijas, ERAB un citu - emitētie vērtspapīri. Vērtspapīru portfeļa gada ienesīgums pārskata periodā bija 1,8%.

Līdz ar "ABLV Bank" un meitasuzņēmumu biznesa apjomu nepārtrauktu paplašināšanos un ar to saistīto darbinieku skaita palielināšanos, tika pieņemts lēmums daļu bankas struktūrvienību pārcelt uz jaunu biznesa centru "Jupiter Centre", Skanstes ielā 7. Šobrīd bankai Rīgā ir divas administratīvās ēkas - Elizabetes ielā 23 un Skanstes ielā 7.

"ABLV Bank" atvērtie ieguldījumu fondi turpina uzrādīt labus rezultātus, un to ienesīgumi ir vieni no labākajiem tirgū. Astoņu ieguldījumu pārvaldes sabiedrības "ABLV Asset Management" pārvaldīto atvērto ieguldījumu fondu kopējā aktīvu vērtība septembra beigās pārsniedza 88 miljonu eiro (61,6 miljonu latu) robežu.

Savukārt, pateicoties privāto ieguldījumu fonda "ABLV Private Equity Fund 2010" ieguldījumam, 2013.gada 9.augustā Rīgā tika atklāta "Orto klīnika" - pirmais no jauna būvētais privātais traumatoloģijas-ortopēdijas centrs Latvijā. Kopējās projekta izmaksas bija aptuveni 3,5 miljoni latu, no tām ēkas būvniecība prasīja 2,7 miljonus latu, bet medicīniskā un sadzīves aprīkojuma iegāde - 0,8 miljonus latu. Projekts tika finansēts, izmantojot privāto ieguldījumu fonda "ABLV Private Equity Fund 2010" ieguldījumu SIA "Orto klīnika" pamatkapitālā, kā arī bankas kredītu.

Izaugsme notika arī citos "ABLV" grupas uzņēmumos, teikts pārskatā. Līdz ar aktivitātes pieaugumu nekustamā īpašuma tirgū, ievērojami palielinājās nekustamā īpašuma attīstīšanas un tirdzniecības grupas "Pillar" pārdošanas apjomi. Šī gada deviņu mēnešu laikā uzņēmums realizējis īpašumus par 24,8 miljoniem eiro (17,36 miljoniem latu). Salīdzinoši visa 2012.gada laikā "Pillar" realizēja nekustamos īpašumus par 15,7 miljoniem eiro (11 miljoniem latu). Patlaban "Pillar" pārraudzībā atrodas vairāk nekā 1400 nekustamie īpašumi par kopējo summu aptuveni 84,9 miljoni eiro (58,8 miljoni latu).

"ABLV" grupā ietilpst AS "ABLV Bank", "ABLV Bank Luxembourg, S.A", IBAS "ABLV Capital Markets", IPAS "ABLV Asset Management", KS "Pillar Holding Company", AS "ABLV Consulting Services", SIA "ABLV Corporate Services", SIA "New Hanza City" un citi uzņēmumi. "ABLV" grupai ir pārstāvniecības Maskavā, Sanktpēterburgā, Jekaterinburgā, Kijevā, Odesā, Minskā, Almati, Dušanbē, Baku un Taškentā.

"ABLV Bank" lielākajiem akcionāriem Oļegam Fiļam, Ernestam Bernim un Nikai Bernei uz tiešas un netiešas līdzdalības pamata pieder 86% no bankas pamatkapitāla.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

"Vienotības" politiķis: Iespējams, no kvotām termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanā vajadzētu atteikties

19.11.2013

„YIT Celtniecība” uzsākusi dzīvojamā nama „Midtown Apartments” būvniecību

20.11.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām