Eiropas mājokļu tirgus salīdzinājums. TOP10 - rezidences ar visvairāk „uzskrūvētajām” cenām. TOP13- sliktākie nekustamo īpašumu sludinājumi. Cik maksā Baltais nams.

Žurnāls The Economist publicējis salīdzinošo apskatu par mājokļu tirgus izmaiņām dažādos pasaules reģionos. Saskaņā ar šo pētījumu krasākais cenu kāpums pēdējo gadu laikā vērojams Honkongā. Tā rezultātā valdība ir spiesta veikt dažādus pasākumus, lai „atvēsinātu” tirgu. Lielākais cenu kritums 9.3% piedzīvots Spānijā, toties Kanādā pēdējo gadu laikā cenas augušas pakāpeniski un adekvāti. Tā, piemēram, ASV šobrīd novēro ilgtspējīgu un progresīvu mājokļu tirgus ainu. Cenu pieaugums gada laikā bijis nepilni 5%, kā arī hipotekāro kredītu likmes ir pietiekami zemas. Žurnāls atzīmē, ka tieši Eiropas tirgus šobrīd piedzīvo „grūtos laikus”, ja salīdzina ar ASV. Vissmagāko krīzi šobrīd piedzīvo Spānija, taču draudīgi slikti tirgū klājas arī Nīderlandei. Francija, piedzīvojot nelielas pozitīvas izmaiņas mājokļu cenu pieaugumā, jau atkal ir piezemējusies. Taču, kā atzīmē The Economist, tieši Spānijas problēmas esot smagākās. Tas skaidrojams ar masīvo jaunbūvju skaitu, kas celtas „labajos laikos” 2007.- 2008. gados, turklāt spāņu bezdarbs sasniedz 26% atzīmi. Francijā tie ir vien 10%, kā arī Francijas bankas ir labākā stāvoklī kā spāņu. Vācijas mājokļu cenu kāpums ir 2.7% gadā, arī pati valsts ir labākajā stāvoklī no Eiropas vadošajām ekonomikām. Proti, mājokļu buma laikā Vācija palika ārpusē, nepiedzīvojot graujošu krīzi šodien. Lielbritānijā, salīdzinot ar citām valstīm Eiropā, nav tā saucamo „spoku māju”, tātad, lielākā daļa ir pārdotas un īrētas. Tāpat arī gada laikā valsts ir sasniegusi rekordu jauno kredītņēmēju skaita ziņā.

Vairāk: http://goo.gl/l9SuZ

Portāls The Fiscal Times apkopojis desmit mājokļus, kuri šodienas tirgū ir ar cenām, kuras krietni pārsniedz īpašuma vērtību. Tā, piemēram, pirmajā vietā nokļuvusi privātā rezidence Kalifornijā, kuru pērn par 100 miljoniem ASV dolāru iegādājies krievu investors Jurijs Milners. Uzņēmējs šobrīd ir galvenais Facebook investors. Līdz ar to ēka iekļuvusi ASV vēstures lapās kā viena no dārgākajām jebkad pārdotajām rezidencēm valstī. Tai seko Dmitrija Rubovoļeva pirktais apartaments Manhetenā(88 milj. ASV dolāru), kuru viņš uzdāvinājis savai meitai. Trešajā vietā ierindojas seriāla Beverlīhilza veidotāja Ārona Spellinga ģimenes īpašums Losandželosā, kurš, lai arī sākotnēji vērtēts 150 miljonu dolāru vērtībā, tomēr pārdots par nieka 85 miljoniem dolāru.

Vairāk: http://goo.gl/a7Mig

Līdzīga rakstura tops izveidots par tēmu „sliktākie nekustamā īpašuma sludinājumu foto”. Kāds Ziemeļkarolīnas mājas īpašnieks ievietojis foto ar iezīmētu miruša cilvēka kontūru uz grīdas. Šķiet, ka baisā fotogrāfija ir darījusi savu: māja pārdota par uz pusi zemāku cenu nekā sākotnēji paredzēts. Teju komiskas fotogrāfijas ievietojis kāds Mičiganas īpašnieks, publicējot guļamistabas foto ar gulošu īpašnieku un apkārt valdošu nekārtību. Tikpat smieklīgas ir arī trešās vietas ainas, kurās redzams vīrietis bez krekla, tukšā dzīvoklī, kur viscaur karājas vadi. Tas pārdots par 38 000 dolāru, un, šķiet, tā īpašniekam likusies adekvāta summa.

Vairāk: http://goo.gl/5W40U

Portāls Zillowblog publicējis šībrīža nekustamā īpašuma vērtību ASV Baltajam namam- tie ir 294.9 miljoni ASV dolāru. Cena, saskaņā ar portāla ziņu, kopš 2009. gada pieaugusi par 7%. Īpašums kopš 1800. gada celtniecības ir pieredzējis vairāk kā 200 renovācijas. Baltajā namā kopumā ir 135 istabas, tostarp trīs virtuves un 16 guļamistabas.

Vairāk: http://goo.gl/wzkxp

Pieprasījums pēc labiem mājokļiem liek remontēt Rīgas centra dzīvokļus

15.02.2013

Ušakovs: lai nosiltinātu visas mājas Rīgā nepieciešami 900 miljoni latu

18.02.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā