Rīgā iedzīvotāji pierāda, ka mājas pievadceļu var noasfaltēt divreiz lētāk nekā pašvaldības izsludinātā iepirkuma uzvarētājs

Mājas Rīgā, Lokomotīves ielā 44, iedzīvotājiem ir radušās šaubas par pašvaldības līdzekļu lietderīgu izmantošanu, jo viņiem pašu spēkiem izdevies atrast mājas pievadceļu asfaltēšanas darbu veicēju, kas darbus paveicis divreiz lētāk nekā pašvaldības izsludinātā iepirkuma uzvarētājs, raksta "Diena".

Mājas dzīvokļu īpašnieku kooperatīvā sabiedrība "Staburags" par pievadceļa noasfaltēšanu samaksājuši nepilnus 15 000 latu, kas ir apmēram divreiz mazāk par Rīgas domes piedāvāto tāmi - 29 000 latu, no kuras pašvaldība bija piedāvājusi segt pusi. Tādējādi, kaut arī samaksātā summa ir aptuveni līdzīga, kooperatīva vadītājs Ilmārs Zāģeris uzskata, ka nauda ieguldīta daudz lietderīgāk, neatbalstot nepamatotu sadārdzinājumu.

Precīza SIA "Pilsētas eko serviss" veikto darbu tāme ir 14 917,61 lati, savukārt ietves un pievadceliņu bruģēšanu veikusi SIA "Tehno A" par 9996,66 latiem. Kopējās izmaksas ir dārgākas nekā tad, ja arī ietve būtu asfaltēta, tomēr Zāģeris uzskata, ka pašreizējais risinājums ir estētiskāks. Par to, ka piebraucamais ceļš noasfaltēts, nama iedzīvotāji ar saviem parakstiem apņēmušies neizvirzīt prasības par nama kapitālo remontu tuvāko trīs gadu laikā.

Rīgas domes rīkotajā konkursā par iekšpagalmu asfaltēšanu uzvarēja AS "A.C.B.", kas piebraucamo ceļu bez ietves Lokomotīves ielā 44 bija gatava asfaltēt par 29 000 latu, bet iekšpagalmu finansēšanas programmas ietvaros Rīgas domes Austrumu izpilddirekcija bija gatava pusi summas apmaksāt. Zāģera piedāvājumu, ka apsaimniekotājs pats atrod darbu veicējus un dome apmaksā pusi no šīs tāmes, pašvaldība noraidīja.

Vēl vasarā, aplūkojot atšķirīgās tāmes, Zāģeris izteicās, ka domes konkursā uzvarējušās firmas piedāvājums ir nepamatoti dārgs, īpaši ņemot vērā, ka pērn līdzīga piebraucamā ceļa asfaltēšana pie Maskavas ielas 379.nama izmaksāja ap 15 000 latu, no kā pašvaldība finansēja pusi. Tobrīd arī Rīgas pašvaldības izpilddirektors Juris Radzevičs atzina, ka šā gada iepirkuma konkursa uzvarētāja "A.C.B." piedāvājums ir dārgāks, nekā sākumā paredzēts, tāpēc domei iekšpagalmu asfaltēšanas programmai nācies piemaksāt miljonu latu.

Tagad lūgts komentēt radušos situāciju, kad kooperatīviem piedāvātais domes līdzfinansējums nav ekonomiski izdevīgs, Radzevičs taisnojies, ka kooperatīvi varot elastīgāk izvēlēties darbu veicējus, jo viņiem nav jāveic smagnēja iepirkuma procedūra. Variantu, ka katrs kooperatīvs atsevišķi meklētu asfalta klājējus un tad dome pusi summas apmaksātu, Radzevičs apšaubījis, jo Iepirkumu uzraudzības birojs celtu iebildumus par nepamatotu iepirkuma sadalīšanu. "Mums ir slikta iepriekšējā pieredze - SIA "Tika", kas piedāvāja pievilcīgu cenu, tomēr netika ar darbiem galā, bijām spiesti lauzt līgumu. Šis gadījums lika paaugstināt kvalitātes prasības, bet tas zināmā mērā paaugstināja cenas. Mēs labi saprotam, ka šobrīd darbu cena ir augstāka nekā iepriekš, taču apiet iepirkuma procedūru mēs nevaram," taisnojies Radzevičs.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

„YIT Celtniecība” uzsākusi dzīvojamā nama „Midtown Apartments” būvniecību

20.11.2013

Biroju telpu piedāvājums strauji sarūk

21.11.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

2

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

3

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

6

Viedoklis: Kas notiek Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū?

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu