Rīgā iedzīvotāji pierāda, ka mājas pievadceļu var noasfaltēt divreiz lētāk nekā pašvaldības izsludinātā iepirkuma uzvarētājs

Mājas Rīgā, Lokomotīves ielā 44, iedzīvotājiem ir radušās šaubas par pašvaldības līdzekļu lietderīgu izmantošanu, jo viņiem pašu spēkiem izdevies atrast mājas pievadceļu asfaltēšanas darbu veicēju, kas darbus paveicis divreiz lētāk nekā pašvaldības izsludinātā iepirkuma uzvarētājs, raksta "Diena".

Mājas dzīvokļu īpašnieku kooperatīvā sabiedrība "Staburags" par pievadceļa noasfaltēšanu samaksājuši nepilnus 15 000 latu, kas ir apmēram divreiz mazāk par Rīgas domes piedāvāto tāmi - 29 000 latu, no kuras pašvaldība bija piedāvājusi segt pusi. Tādējādi, kaut arī samaksātā summa ir aptuveni līdzīga, kooperatīva vadītājs Ilmārs Zāģeris uzskata, ka nauda ieguldīta daudz lietderīgāk, neatbalstot nepamatotu sadārdzinājumu.

Precīza SIA "Pilsētas eko serviss" veikto darbu tāme ir 14 917,61 lati, savukārt ietves un pievadceliņu bruģēšanu veikusi SIA "Tehno A" par 9996,66 latiem. Kopējās izmaksas ir dārgākas nekā tad, ja arī ietve būtu asfaltēta, tomēr Zāģeris uzskata, ka pašreizējais risinājums ir estētiskāks. Par to, ka piebraucamais ceļš noasfaltēts, nama iedzīvotāji ar saviem parakstiem apņēmušies neizvirzīt prasības par nama kapitālo remontu tuvāko trīs gadu laikā.

Rīgas domes rīkotajā konkursā par iekšpagalmu asfaltēšanu uzvarēja AS "A.C.B.", kas piebraucamo ceļu bez ietves Lokomotīves ielā 44 bija gatava asfaltēt par 29 000 latu, bet iekšpagalmu finansēšanas programmas ietvaros Rīgas domes Austrumu izpilddirekcija bija gatava pusi summas apmaksāt. Zāģera piedāvājumu, ka apsaimniekotājs pats atrod darbu veicējus un dome apmaksā pusi no šīs tāmes, pašvaldība noraidīja.

Vēl vasarā, aplūkojot atšķirīgās tāmes, Zāģeris izteicās, ka domes konkursā uzvarējušās firmas piedāvājums ir nepamatoti dārgs, īpaši ņemot vērā, ka pērn līdzīga piebraucamā ceļa asfaltēšana pie Maskavas ielas 379.nama izmaksāja ap 15 000 latu, no kā pašvaldība finansēja pusi. Tobrīd arī Rīgas pašvaldības izpilddirektors Juris Radzevičs atzina, ka šā gada iepirkuma konkursa uzvarētāja "A.C.B." piedāvājums ir dārgāks, nekā sākumā paredzēts, tāpēc domei iekšpagalmu asfaltēšanas programmai nācies piemaksāt miljonu latu.

Tagad lūgts komentēt radušos situāciju, kad kooperatīviem piedāvātais domes līdzfinansējums nav ekonomiski izdevīgs, Radzevičs taisnojies, ka kooperatīvi varot elastīgāk izvēlēties darbu veicējus, jo viņiem nav jāveic smagnēja iepirkuma procedūra. Variantu, ka katrs kooperatīvs atsevišķi meklētu asfalta klājējus un tad dome pusi summas apmaksātu, Radzevičs apšaubījis, jo Iepirkumu uzraudzības birojs celtu iebildumus par nepamatotu iepirkuma sadalīšanu. "Mums ir slikta iepriekšējā pieredze - SIA "Tika", kas piedāvāja pievilcīgu cenu, tomēr netika ar darbiem galā, bijām spiesti lauzt līgumu. Šis gadījums lika paaugstināt kvalitātes prasības, bet tas zināmā mērā paaugstināja cenas. Mēs labi saprotam, ka šobrīd darbu cena ir augstāka nekā iepriekš, taču apiet iepirkuma procedūru mēs nevaram," taisnojies Radzevičs.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

„YIT Celtniecība” uzsākusi dzīvojamā nama „Midtown Apartments” būvniecību

20.11.2013

Biroju telpu piedāvājums strauji sarūk

21.11.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Iegādājies sapņu dzīvokli par īpaši izdevīgu cenu!

4

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

5

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

6

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

City24 redaktora izvēle

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

alt

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

alt

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā