Atbalsta ieceri samazināt nekustamā īpašuma nodokli renovētām ēkām Rīgā

Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komitejas deputāti šodien atbalstīja ieceri paplašināt nekustamā īpašuma nodokļa atlaides, paredzot, ka renovētām ēkām pienākas samazināta nodokļa likme.

Daudzdzīvokļu mājām, kurām veikta fasādes siltināšana, paredzēts piešķirt nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus 90% apmērā. Tādējādi iecerēts veicināt iedzīvotāju ieinteresētību energoefektivitātes pasākumu veikšanā un samazināt iedzīvotājiem uzlikto apkures izmaksu slogu. Ņemot vērā, ka saskaņā ar Ēku energoefektivitātes likumu ēkas energosertifikāta derīguma termiņš ir desmit gadi, kā arī lai samērotu ēkas īpašnieku veiktos ieguldījumus ar nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu summu, minētos atvieglojumus plānots piemērot uz desmit gadiem.

Grozījumi nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtībā paredz piešķirt atlaides vēsturiskās apbūves ēkām un valsts aizsargājamajiem kultūras pieminekļiem, kuriem izbūvēts fasādes dekoratīvais apgaismojums un veikta fasādes pilna atjaunošana vai ēkas pilna restaurācija, renovācija vai rekonstrukcija.

Ēkām, kas atrodas valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļu aizsardzības teritorijā un kurām ir izbūvēts ēkas fasādes dekoratīvais apgaismojums, tiks piemērota 25% atlaide, ēkām, kurām veikta fasādes pilna atjaunošana un ir izbūvēts fasādes dekoratīvais apgaismojums, paredzēta 50% atlaide, savukārt, veicot ēkas pilnu restaurāciju, renovāciju vai rekonstrukciju un izbūvējot fasādes dekoratīvo apgaismojumu, nodokļa atlaide iecerēta 75% apjomā. Koka ēkām, tās restaurējot un izbūvējot dekoratīvo apgaismojumu, nekustamā īpašuma nodokļa atlaide sasniegs 90%.

Ar šiem atvieglojumiem Rīgas dome iecerējusi veicināt kultūrvēsturiski nozīmīgu ēku atjaunošanu un uzlabot galvaspilsētas kopējo vizuālo tēlu. Lai nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu summa būtu samērīga ar īpašnieka veiktajiem ieguldījumiem ēku atjaunošanā, minētos atvieglojumus plānots piemērot piecus gadus.

Atlaides paredzētas ēkām Rīgas pilsētas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonā, Mežaparkā, Ķīpsalas vēsturiskās apbūves teritorijā. Tās attieksies arī uz Kalnciema ielas koka apbūvi un Pārdaugavas apbūvi, kā arī tās aizsardzības teritoriju, kas iekļauj Āgenskalnu, Bolderāju, Dzegužkalnu-Nordeķus, Maskavas priekšpilsētu, Sarkandaugavu, Teiku, Torņakalnu, Vecāķus, Vecmīlgrāvi (Emmas ielu), Čiekurkalnu, Pleskodāli, Jaunmīlgrāvi (Ezera ielu), Vecdaugavu (Airu ielu), VEF rūpniecisko apbūvi, Ziemeļblāzmas kultūrvēsturisko kompleksu. Atlaides varēs piemērot arī ēkām ārpus šīm teritorijām, ja tās iekļautas valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā un ir sabiedrībai pieejamas no publiskās ārtelpas.

Atvieglojumi netiks piešķirti būvēm, kas klasificētas kā vidi degradējošas, sagruvušas vai cilvēku drošību apdraudošas. Jau ziņots, ka graustiem Rīgā tiek piešķirta dubulta nodokļa likme - 3% apmērā no īpašuma kadastrālās vērtības.

Vienlaikus paredzēts palielināt nekustamā īpašuma nodokļu atlaides no 50 līdz 90% personai par pašvaldībai piederošo vai piekrītošo zemi, kas iznomāta mazdārziņa vajadzībām. Tādējādi paredzēts samazināt nodokļu slogu sociāli mazaizsargātajām personām, kas nomā pašvaldības dārziņus.

Tiek plānots, ka par renovētām daudzdzīvokļu ēkām atlaides varētu tik piešķirtas kopumā 30 000 latu apjomā, par vēsturiskām ēkām - 35 000 latu, bet par mazdārziņiem - 13 000 latu apjomā.

Saistošie noteikumi tiks papildināti ar iespēju pensionāriem un invalīdiem saņemt atvieglojumus par savu nekustamo īpašumu arī gadījumā, ja viņu deklarētā dzīvesvieta ir pansionātā vai sociālās aprūpes iestādē, tādējādi nodrošinot vienlīdzības principa ievērošanu.

Saistošajos noteikumos veikti arī procesuāli uzlabojumi - personai vairs nebūs nepieciešams sagaidīt konkrētā taksācijas gada iestāšanos, lai iesniegtu pieteikumu par atvieglojumu piešķiršanu par kārtējo gadu, bet to būs iespējams izdarīt jau sešus mēnešus pirms attiecīgā taksācijas gada iestāšanās.

Saistošo noteikumu grozījumi turklāt paredz no pieciem gadiem uz vienu gadu samazināt termiņu, uz kuru persona zaudē tiesības saņemt atvieglojumus, ja atvieglojumu saņemšanai sniegusi nepatiesas ziņas vai nav ievērojusi saistošajos noteikumos noteikto paziņošanas pieteikumu.

Gala lēmums par šiem atvieglojumiem būs jāpieņem Rīgas domes sēdē.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Biroju telpu piedāvājums strauji sarūk

21.11.2013

Atvērto durvju dienas jaunā daudzdzīvokļu ēku projektā Salaspilī, Griezes ielā 19 un Nometņu 38

21.11.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā