Realia: Hipotekārie kredīti kļūst arvien pieejamāki

Kā stāsta kompānijas „Realia” nekustamo īpašumu speciāliste Irina Dukule, bankas kļuvušas atsaucīgākas un arī cilvēki vairs nebaidās ņemt aizdevumus īpašuma iegādei. Tiesa, pie nosacījuma, ka klienta maksātspēja ir pārliecinoša un nepastāv būtiski riski, kas apdraudētu kredīta atmaksu nākotnē. Arī nekustamajam īpašumam, ko plānots iegādāt, jābūt likvīdam un noteikti jāveic pirmā iemaksa – naudas vai cita nekustamā īpašuma veidā.

Vidējā kredītu likme, kādu piešķir bankas un kas atkarīga no klienta maksātspējas, īpašumu vērtības un citiem faktoriem, ir 2.5 – 5%. Vidējais termiņš, uz kādu tiek ņems aizdevums, ir 15 – 20 gadi.

Izvēloties iegādāties nekustamo īpašumu kompānijā „Realia”, tiek piedāvāta speciālista palīdzība visos ar aizdevuma saņemšanu saistītajos jautājumos. „Mēs sadarbojamies ar praktiski visām Latvijas bankām un, izvērtējot klienta situāciju, varam piedāvāt viņam visizdevīgāko risinājumu aizdevuma saņemšanai konkrētā bankā. Cilvēkam, kas ikdienā nepārzina banku darbību, grūti orientēties to piedāvājumos, tāpat nav zināmi arī dažādi jautājumi un situācijas, kas jāņem vērā. Sadarbojoties ar „Realia”, nav jāraizējas par šīm problēmām. Mēs arī palīdzam klientam sagatavot visus dokumentus, kas nepieciešami iesniegšanai bankā,” paskaidro I.Dukule. Uz banku klientam līdzi dodas arī „Realia” pārstāvis, lai vēlreiz pārliecinātos par dokumentu atbilstību, un, kā saka Dukules kundze, atbalstītu savu klientu tik atbildīgā brīdī. „Ja mēs esam uzņēmušies saistības par klientu, mēs tās ievērojam visu laiku. Jūtamies atbildīgi par klientu un mūsu pienākums ir viņu atbalstīt,” viņa uzsver.

Hipotekāros kredītus privātpersonām šobrīd lielākoties izsniedz privātmāju vai dzīvokļu iegādei. Netiek finansēti zemes īpašumi, izņemot gadījumus, ja uz zemes ir iesākta ēkas būvniecība. Par kredītu saņemšanas iespējām interesējas arī ārvalstu klienti – tos iespējams saņemt Latvijas bankās ar nosacījumu, ka Latvijā tiek iegādāts īpašums. Tiesa, nosacījumi ir striktāki, piemēram, pirmajai iemaksai jābūt 50% no nekustamā īpašuma vērtības.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Arco Real Estate: ar laiku varētu pārdot arī dzīvokļus blakus sagruvušajai Maximai esošajā daudzstāvu mājā

26.11.2013

Tirdzniecības centra izveide Majoros piesaistīs 3,5 miljonu eiro investīcijas un radīs 150 jaunas darbavietas Jūrmalā

27.11.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

5

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

6

Atjaunotajā Lāčplēša ielas 13 namā pārdoti jau 30% dzīvokļu

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi greznā Krimuldas muiža

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu