Uzņēmēji apstrīd Gaismas pils mēbeļu iepirkumu, norādot uz pārkāpumiem konkursā

Divi pretendenti no trim atklātā konkursa par Latvijas Nacionālās bibliotēkas aprīkošanu ar mēbelēm, informācijas zīmēm, interjera elementiem un virtuves iekārtām iesnieguši sūdzību Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB).

Uzņēmēji norāda uz vairākiem pārkāpumiem, tajā skaitā nodokļu parāda pārbaudes procedūrā, kas nav tikusi ievērota un ir pretrunā ar Publisko iepirkumu likumu. Sūdzības IUB tiks skatītas 28.novembrī, informē viens no sūdzību iesniedzējiem SIA Ergolain design Korporatīvo klientu daļas vadītājs Aigars Kalvišs.

Atklāta konkursa ietvaros iepirkuma priekšmeta daļā par mēbelēm, zīmēm un interjera elementiem piedāvājumu iesniedza trīs pretendenti. Pēc konkursa rezultātu paziņošanas abi pretendenti, kuriem netika piešķiras tiesības slēgt iepirkuma līgumu, IUB iesniedza iesniegumus par iepirkuma procedūras pārkāpumiem.

Izvērtējot iepirkuma procedūras norisi, viens no pretendenta - personu grupas, kas iesniedza piedāvājumu, dalībniekiem UAB Ergolain Projektaiuzskata, ka piedāvājumu vērtēšanas procedūra nav notikusi atbilstoši likuma prasībām.

UAB Ergolain Projektai pilnvarotā persona Latvijā Aigars Kalvišs norāda, ka kompānija uzskata - personu grupas piedāvājums netika vērtēts vispār, jo piedāvājumu vērtēšanas procesa laikā iepirkuma komisija pat nav konstatējusi, kas ir piedāvājuma iesniedzējs. Otrkārt, pēc kompānijas domām, ir saskatāmi arī pārkāpumi nodokļu parāda pārbaudes procesā. Saskaņā ar Publisko iepirkumu likuma 39.pantu pasūtītājs nodokļu parāda esamības pārbaudi veic attiecībā uz pretendentu, kuram atbilstoši iepirkuma procedūras dokumentos noteiktajām prasībām būtu piešķiramas līguma slēgšanas tiesības, uzsver kompānijas pārstāvis. 
A. Kalvišs norāda, ka iepirkuma procedūras norises protokoli liecina, ka pretēji likuma regulējumam, nodokļa parāda esamības pārbaude tika veikta vēl pirms iepirkuma komisijas sēdes, kurā tika izraudzīts pretendents, kuram būtu piešķiramas līguma slēgšanas tiesības.

«Nodokļa parāda esamības pārbaudi pasūtītājs veic, iegūstot ziņas Valsts ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu (nodevu) parādnieku datubāzē. Pretēji tam iepirkuma komisija ziņas par vienu no četriem pretendenta, kuram ir piešķirtas līguma slēgšanas tiesības, - personu apvienības dalībniekiem ieguva nevis datubāzē, bet no paša dalībnieka iesniegtās Valsts ieņēmumu dienesta izziņas,» precizē A. Kalvišs.

Papildus tam iepirkuma procedūras norises protokoliem pievienotā informācija liecina, ka iepirkuma komisija lēmumu pieņēma balstoties uz ziņām, kuras uz iegūšanas brīdi nebija aktualizētas, līdz ar to nevar būt izmantojamas lēmuma pieņemšanā. Tas ir būtisks likuma pārkāpums, saka kompānijas pārstāvis, piebilstot, ka piedāvājumu vērtēšanas process nav caurskatāms un izraisa daudz jautājumu par tā tiesiskumu.

Par šo situāciju un sūdzībām tika informēta arī sabiedrība par atklātību Delna.

Db.lv jau rakstīja, ka konkursā par Latvijas Nacionālās bibliotēkas aprīkošanu ar mēbelēm, informācijas zīmēm, interjera elementiem un virtuves iekārtām uzvarējusi personu apvienība, kurā ietilpst SIA Coppa LTD, SIA Kate, SIA Daiļrade koks, SIA Pinus E. Kopējā līgumcena par bibliotēkas aprīkošanu bija 3,5 miljoni latu.

Konkursā tika saņemti trīs pretendentu pieteikumi, un paredzamā līgumcena bija 4,44 miljoni latu.

Septembrī IUB iesniegta sūdzība par iepirkuma konkursu. Sūdzību iesniedza uzņēmums UAB Ergolain Projektai.

Konkursu Kultūras ministrija (KM) izsludināja jūlija vidū, taču augusta vidū tā nolikumā tika veikti grozījumi. 23. augustā IUB sūdzību saistībā ar šo konkursu iesniedza SIA Grandus, tomēr pēc tam sūdzība atsaukta, un 28. augustā KM vēlreiz veikusi grozījumus konkursa nosacījumos.

KM pārstāvji skaidroja, ka, ņemot vērā pretendentu jautājumus un ierosinājumus, ministrija augusta beigās veikusi grozījumus konkursa nolikumā, precizējot tehniskajās specifikācijās noteiktās prasības mēbelēm un mēbeļu paraugu saskaņošanas kārtību. 

Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls db.lv

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Rāvis: Par būvniecības nozari neatbild neviens; nepieciešama Būvniecības ministrija

13.12.2013

Pauniņš cer, ka Re&Re ir nākotne būvniecības nozarē

13.12.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus