Klienti no vakardienas var pieteikties izlīdzinātajiem maksājumiem par apkuri

Pašvaldības SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" no šodienas piedāvā rīdziniekiem apkures rēķinu segšanai sistēmu, kas līdzinās izlīdzinātajiem maksājumiem, proti, četru mēnešu apkures rēķinus daļēji varēs segt vasaras laikā.

Jaunais princips paredz, ka iedzīvotāji 50% no rēķina varēs segt kārtējā mēnesī, bet atlikušos 50% maksāt vasaras mēnešos. Visi, kam radušās problēmas samaksāt rēķinus, no šodienas var "Rīgas namu pārvaldnieka" klientu apkalpošanas centros noslēgt līgumu par izlīdzinātajiem maksājumiem, un par šiem rēķiniem soda nauda netiks piemērota.

Jāņem vērā, ka šī iespēja būs pieejama vienīgi tiem iedzīvotājiem, kuru kopējais parāds ir ne lielāks kā 200 latu, vai arī iedzīvotāji būs noslēguši mierizlīgumu ar "Rīgas namu pārvaldnieku".

Kā ziņots, iespēja vienoties par parāda atmaksu un atbrīvoties no soda naudas rīdziniekiem tika piedāvāta līdz 31.decembrim. Šo iespēju kopumā izmantojuši 12 000 cilvēku par kopējo parādu summu 12 miljoni latu. Taču vairāk nekā puse ar "Rīgas namu pārvaldnieku" mierizlīgumu nav noslēgusi, un ilgstošo parādnieku rēķini pieauguši no 14 līdz 15 miljoniem latu.

Jaunā kārtība ar izlīdzinātajiem maksājumiem nodrošinās rīdziniekiem iespēju legāli atlikt lielo rēķinu apmaksu līdz vasarai, kad izdevumi par mājokli ir mazāki.

Rīgas mērs Nils Ušakovs iepriekš norādīja, ka "pēc būtības tas būs kā bezprocenta kredīts iedzīvotājiem". Ušakovs norādīja, ka šāda kārtība neoficiāli pastāv tagad - liela daļa iedzīvotāju atliek apkures rēķinus uz vēlāku laiku, taču par to no viņiem tiek iekasēta soda nauda. Ieviešot izlīdzināto maksājumu, iedzīvotājiem tiks radīta iespēja maksājumus atlikt pavisam legāli, par to nemaksājot soda procentus.

Jautāts, vai par šādiem izlīdzinātajiem maksājumiem panākta vienošanās arī ar siltuma ražotājiem un kurināmā piegādātājiem, kuriem ar saviem partneriem jānorēķinās laikus, Ušakovs atkārtoti uzsvēra, ka iedzīvotāji arī līdz šim bieži ziemas apkures rēķinus ir maksājuši vasarā. Šajā gadījumā satraukumam par to, ka kādam no siltuma ražošanas ķēdē iesaistītajiem uzņēmumiem izlīdzināto maksājumu dēļ radīsies grūtības segt savus aktuālos maksājumus, neesot pamata, jo tiem pieejami overdrafti un nekādi līgumsodi un zaudējumi tiem neradīšoties, stāstīja Ušakovs.

Vienlaikus "Rīgas namu pārvaldnieks" norāda, ka šā gada janvārī uzlabojusies maksājumu disciplīna un rīdzinieki rēķinus apmaksā apmēram 86% apmērā, salīdzinot ar 70% apmēru 2012.gadā. Situācija gan varētu mainīties, jo februārī apkures rēķini, visticamāk, būs vēl lielāki.

"Ober-Haus": Jauno projektu segmentā pircējus interesē pilnīgi jauni projekti

18.02.2013

Baltijas nekustamā īpašuma tirgū gaidāms pieaugums; arī Skandināvu investoru uzticība pieaug

19.02.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Teika – zaļas vides ieskautais radošuma un tehnoloģiju epicentrs, kas uzplaukst ar jaunu sparu

2

Viens no arhitekta Modra Ģelža pēdējiem veikumiem – privātmāja Mežaparkā

3

Atvērto durvju dienas - noķer "Lielo lomu" Rīgas centra jaunajos projektos

4

Dārzciema pērle – elegants dzīvoklis ar septiņām istabām

5

Maskavas forštate – no rīdzinieku bieda līdz unikālai dzīvesvietai ar milzīgu potenciālu

6

Ķīpsala – likteņupes Daugavas un Vecrīgas ainavu ieskautā sala, kur sadzīvo pretstati

City24 redaktora izvēle

alt

Jūrmala – pašmāju "Ziemeļu Rivjēra", kur dziedē daba un priecē kultūra

alt

Radoši padomi mājokļa sienu "atdzīvināšanai"

alt

Dārzciema pērle – elegants dzīvoklis ar septiņām istabām