Nekustamo īpašumu darījumu un noliktavu pakalpojumu nozares līderis pērn - "Valsts nekustamie īpašumi"

Nekustamo īpašumu darījumu un noliktavu pakalpojumu nozares līderis ar 18,64 miljonu latu apgrozījumu pērn bija VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ), liecina Firmas.lv un aģentūras LETA biznesa portāla Nozare.lv veidotais Latvijas biznesa gada pārskats 2013.

Otra lielākā kompānija pēc apgrozījuma pērn bija SIA "Ektornet Real Estate Latvia" ar 17,38 miljonu latu apgrozījumu, bet trešā - SIA "Ektornet Commercial Latvia" ar 15,48 miljonu latu apgrozījumu.

"Top 10" iekļuvuši arī tādi uzņēmumi kā SIA "Ektornet Residential Latvia" ar 13,32 miljonu latu apgrozījumu, SIA "Tranzīta termināls" ar 12,77 miljonu latu apgrozījumu, SIA "Liepaja Bulk Terminal LTD" ar 12,31 miljona latu apgrozījumu, SIA "Plesko Real Estate" ar 9,64 miljonu latu apgrozījumu, SIA "Westbalt Housing" ar 9,1 miljona latu apgrozījumu, SIA "Tirdzniecības centrs Pleskodāle" ar 7,78 miljonu latu apgrozījumu un SIA "Marno J" ar 7,5 miljonu latu apgrozījumu.

VNĪ valdes priekšsēdētāja Baiba Strautmane izdevumā norāda, ka pieaugusi NVS investoru interese par nekustamo īpašumu iegādi. Īpaši aktualizējusies interese par liela apjoma komercobjektiem, kas tiktu attīstīti kā viesnīcas un biznesa centri. Pieprasījums pieaug arī pēc tirdzniecības telpu nomas Rīgas centrā un vecpilsētā. Šāda tendence sekmē nekustamā īpašuma cenu un nomas maksu pieaugumu. Savukārt reģionos joprojām saglabājas zema interese par nekustamajiem īpašumiem.

Strautmane arī uzsver, ka, uzlabojoties ekonomiskajai situācijai valstī, ir palielinājies būvniecības apjoms. Ņemot vērā ierobežoto darbaspēka pieejamību būvniecības jomā, tas rada bažas par esošo būvuzņēmēju veiktspēju, kas savukārt var izraisīt būvniecības sadārdzinājumu.

Strautmane piebilst, ka 2014.gadā VNĪ turpinās realizēt jau sāktos rekonstrukcijas un renovācijas projektus, kam ir piešķirts valsts finansējums. Viena no prioritātēm ir sakārtot nomas attiecības ar visām valsts iestādēm, kas izmanto VNĪ pārvaldībā esošos īpašumus. VNĪ turpinās darbu pie pārvaldības un apsaimniekošanas efektivitātes uzlabošanas un klientu orientēta pakalpojuma nodrošināšanas. Tiks izvērtēti arī VNĪ pārvaldībā esošie nekustamie īpašumi, lai izstrādātu priekšlikumus to turpmākai izmantošanai un rīcībai.

Kā ziņots, klajā nācis kārtējais "Latvijas biznesa gada pārskata 2013" izdevums, kurā apkopota informācija par nozarē strādājošām firmām, kas veido 98% no visu Latvijas uzņēmumu apgrozījuma un kurās nodarbināti 67% darba ņēmēju Latvijā.

Pārskatā apkopota informācija no uzņēmēju iesniegtajiem 2012.gada pārskatiem. Kopumā drukātajā un interneta versijā publicēta informācija par uzņēmumiem, kuru 2012.gada apgrozījums ir lielāks par 100 000 latu. Šādu uzņēmumu Latvijā ir aptuveni 20 000, un kopējais šo uzņēmumu apgrozījums 2012.gadā bija virs 35 miljardiem latu, kas veido 98% no visa 2012.gada pārskatos uzrādītā apgrozījuma. Apskatītajos uzņēmumos strādā vairāk nekā 513 000 darbinieku, kas saskaņā ar VID datiem ir 67% no kopējā darba ņēmēju skaita.

"Latvijas biznesa gada pārskatā" iekļautas veiksmīgāko uzņēmēju un nozaru ekspertu atziņas un prognozes, kā arī padziļināts biznesa vides apskats un detalizēti nozaru uzņēmumu saraksti - "Top 10" uzņēmumi 16 industrijās, "Top 25-50" uzņēmumi 64 virsnozarēs un visi uzņēmumi, kas sadalīti 476 nozarēs.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Arī "Homburg" Mežciema tirdzniecības centra jaunbūves dokumentācijā atklātas nepilnības

03.12.2013

Atvērto durvju diena jaunā daudzdzīvokļu ēku projektā Rīgā, Liepājas ielā 2

03.12.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus