Nekustamo īpašumu darījumu un noliktavu pakalpojumu nozares līderis pērn - "Valsts nekustamie īpašumi"

Nekustamo īpašumu darījumu un noliktavu pakalpojumu nozares līderis ar 18,64 miljonu latu apgrozījumu pērn bija VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ), liecina Firmas.lv un aģentūras LETA biznesa portāla Nozare.lv veidotais Latvijas biznesa gada pārskats 2013.

Otra lielākā kompānija pēc apgrozījuma pērn bija SIA "Ektornet Real Estate Latvia" ar 17,38 miljonu latu apgrozījumu, bet trešā - SIA "Ektornet Commercial Latvia" ar 15,48 miljonu latu apgrozījumu.

"Top 10" iekļuvuši arī tādi uzņēmumi kā SIA "Ektornet Residential Latvia" ar 13,32 miljonu latu apgrozījumu, SIA "Tranzīta termināls" ar 12,77 miljonu latu apgrozījumu, SIA "Liepaja Bulk Terminal LTD" ar 12,31 miljona latu apgrozījumu, SIA "Plesko Real Estate" ar 9,64 miljonu latu apgrozījumu, SIA "Westbalt Housing" ar 9,1 miljona latu apgrozījumu, SIA "Tirdzniecības centrs Pleskodāle" ar 7,78 miljonu latu apgrozījumu un SIA "Marno J" ar 7,5 miljonu latu apgrozījumu.

VNĪ valdes priekšsēdētāja Baiba Strautmane izdevumā norāda, ka pieaugusi NVS investoru interese par nekustamo īpašumu iegādi. Īpaši aktualizējusies interese par liela apjoma komercobjektiem, kas tiktu attīstīti kā viesnīcas un biznesa centri. Pieprasījums pieaug arī pēc tirdzniecības telpu nomas Rīgas centrā un vecpilsētā. Šāda tendence sekmē nekustamā īpašuma cenu un nomas maksu pieaugumu. Savukārt reģionos joprojām saglabājas zema interese par nekustamajiem īpašumiem.

Strautmane arī uzsver, ka, uzlabojoties ekonomiskajai situācijai valstī, ir palielinājies būvniecības apjoms. Ņemot vērā ierobežoto darbaspēka pieejamību būvniecības jomā, tas rada bažas par esošo būvuzņēmēju veiktspēju, kas savukārt var izraisīt būvniecības sadārdzinājumu.

Strautmane piebilst, ka 2014.gadā VNĪ turpinās realizēt jau sāktos rekonstrukcijas un renovācijas projektus, kam ir piešķirts valsts finansējums. Viena no prioritātēm ir sakārtot nomas attiecības ar visām valsts iestādēm, kas izmanto VNĪ pārvaldībā esošos īpašumus. VNĪ turpinās darbu pie pārvaldības un apsaimniekošanas efektivitātes uzlabošanas un klientu orientēta pakalpojuma nodrošināšanas. Tiks izvērtēti arī VNĪ pārvaldībā esošie nekustamie īpašumi, lai izstrādātu priekšlikumus to turpmākai izmantošanai un rīcībai.

Kā ziņots, klajā nācis kārtējais "Latvijas biznesa gada pārskata 2013" izdevums, kurā apkopota informācija par nozarē strādājošām firmām, kas veido 98% no visu Latvijas uzņēmumu apgrozījuma un kurās nodarbināti 67% darba ņēmēju Latvijā.

Pārskatā apkopota informācija no uzņēmēju iesniegtajiem 2012.gada pārskatiem. Kopumā drukātajā un interneta versijā publicēta informācija par uzņēmumiem, kuru 2012.gada apgrozījums ir lielāks par 100 000 latu. Šādu uzņēmumu Latvijā ir aptuveni 20 000, un kopējais šo uzņēmumu apgrozījums 2012.gadā bija virs 35 miljardiem latu, kas veido 98% no visa 2012.gada pārskatos uzrādītā apgrozījuma. Apskatītajos uzņēmumos strādā vairāk nekā 513 000 darbinieku, kas saskaņā ar VID datiem ir 67% no kopējā darba ņēmēju skaita.

"Latvijas biznesa gada pārskatā" iekļautas veiksmīgāko uzņēmēju un nozaru ekspertu atziņas un prognozes, kā arī padziļināts biznesa vides apskats un detalizēti nozaru uzņēmumu saraksti - "Top 10" uzņēmumi 16 industrijās, "Top 25-50" uzņēmumi 64 virsnozarēs un visi uzņēmumi, kas sadalīti 476 nozarēs.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Arī "Homburg" Mežciema tirdzniecības centra jaunbūves dokumentācijā atklātas nepilnības

03.12.2013

Atvērto durvju diena jaunā daudzdzīvokļu ēku projektā Rīgā, Liepājas ielā 2

03.12.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām

3

VESTABALT uzsāk dzīvokļu iepriekšpārdošanu elitārajā dzīvojamā namā Ausekļa ielā 14

4

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

5

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

6

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām