Arī "Homburg" Mežciema tirdzniecības centra jaunbūves dokumentācijā atklātas nepilnības

Veicot pārbaudi SIA Homburg Bikernieku Properties Mežciemā attīstītā tirdzniecības centra jaunbūvē, Rīgas pilsētas būvvalde atklājusi vairākas nepilnības būvobjekta dokumentācijā, aģentūru LETA informēja būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Apsekošanas brīdī būvobjektā nebija atrodams autoruzraudzības darbu žurnāls, savukārt būvdarbu žurnālā konstatētas nepilnības. Tāpat būvinspektori objektā nav atraduši nepieciešamos būvskrūvju montāžas savienojumu kvalitātes kontroles rezultātus.

Vircavs norādīja, ka ēka faktiski ir pabeigta, tāpēc attīstītājiem un būvniekiem būs jāvēršas būvvaldē ar iesniegumu par būves gatavību nodošanai ekspluatācijā. Būvvalde atkārtoti pārbaudīs ēkas konstrukcijas un lems par papildu tehniskās ekspertīzes nepieciešamību.

Septembrī "Homburg" grupa informēja, ka šā gada nogalē Biķernieku ielā durvis vērs jauns "Maxima XX" lielveikals. Jaunajā ēkā vairāk nekā 4800 kvadrātmetru platībā iecerēts "Maxima XX" lielveikals, bet aptuveni 700 kvadrātmetros - "Super Action" sadzīves preču un dažādu mājas lietu tirgotava, kā arī citas mazāka mēroga tirdzniecības vietas. Tirdzniecības centra kopējā platība - ap 7000 kvadrātmetru.

Biznesa portāls "Nozare.lv" jau ziņoja, ka nekustamo īpašumu attīstītāja SIA "Homburg Bikernieku Properties" Mežciemā attīstītā tirdzniecības centra atklāšana, kas bija iecerēta vēl šogad, patlaban ir atlikta, jo vispirms tiks veikta rūpīga ēkas pārbaude. "Homburg Bikernieku Properties" valdes loceklis Džeimss Torpejs uzsvēra, ka ēku pilnībā pārbaudīs no ārvalstīm piesaistīti eksperti, jo attīstītājs vēlas gūt 100% pārliecību par to, ka šī ēka ir pilnīgi droša.

Ēku Mežciemā būvējusi SIA "Selva būve". Būvvalde iepriekš norādījusi, ka šie būvnieki pieļāvuši vairākus pārkāpumus veikala "Maxima" būvniecībā Imantā, Dammes ielā 35a, taču "Selva būve" nepiekrīt būvvaldes viedoklim un mudinājusi būvvaldi atsaukt nekorektu informāciju.

Aģentūras LETA arhīva informācija liecina, ka "Homburg Bikernieku Properties" attīstītā objekta Mežciemā, Biķernieku ielā 121, galvenais būvuzņēmējs ir SIA "Selva būve", bet objekta projektētājs ir SIA "Arhitektu firma Kubs". Šis arhitektu birojs izstrādāja arī Zolitūdes projektu - daudzstāvu namu un lielveikalu, kura jumta iegruvumā dzīvību zaudēja 54 cilvēki.

Gan Mežciema, gan Zolitūdes projekta attīstītāji ir "Homburg" grupas uzņēmumi.

Mežciema tirdzniecības nama pārbaudei piesaistītie starptautiskie eksperti pārbaudīs arī Zolitūdes daudzdzīvokļu namu, kad piekļuvi namam ļaus tiesībsargi.

Zolitūdes projektu attīstītājs ir uzņēmums SIA "Homburg Zolitude", kura īpašnieki ir Nīderlandē reģistrētais "Homburg Eastern Europe Fund" fonds. Savukārt projektu Mežciemā attīsta "Homburg Bikernieku Properties", kura īpašnieki ir Nīderlandē reģistrētais uzņēmums "Stollburgh Capital" un Kiprā reģistrētais uzņēmums "Venturecorp Property Holdings Limited".

Nīderlandē reģistrētais "Homburg Eastern Europe Fund" fonds Latvijā ir īpašnieks arī uzņēmumiem SIA "Homburg Baldone" un SIA "Homburg Vejavas", kas attīsta projektus Baldonē un Rīgā, Purvciemā. Netālu no Baldones tiek attīstīts objekts industriālām vajadzībām, šim projektam patlaban sagatavots tehniskais projekts. Savukārt Purvciemā tiek attīstīts dzīvokļu komplekss un šis projekts ir saņēmis būvatļauju, liecina "Homburg" grupas Lietuvas uzņēmuma mājaslapā publicētā informācija.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Uzņēmēja Ķirsona jaunā ēstuve nav nodota ekspluatācijā

02.12.2013

Nekustamo īpašumu darījumu un noliktavu pakalpojumu nozares līderis pērn - "Valsts nekustamie īpašumi"

03.12.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām