Ceļu un tiltu būves nozares līderis pērn - "Binders"

Ceļu un tiltu būves nozares līderis ar 55,28 miljonu latu apgrozījumu pērn bija SIA "Binders", liecina "Firmas.lv" un aģentūras LETA biznesa portāla "Nozare.lv" veidotais "Latvijas biznesa gada pārskats 2013".

Otra lielākā kompānija pēc apgrozījuma pērn bija AS "Latvijas Autoceļu uzturētājs" ar 52,92 miljonu latu apgrozījumu, bet trešā - AS "A.C.B." ar 44,27 miljonu latu apgrozījumu.

"Top 10" iekļuvuši arī tādi uzņēmumi kā AS "Ceļu pārvalde" ar 25,49 miljonu latu apgrozījumu, SIA "Tilts" ar 20,79 miljonu latu apgrozījumu, SIA "8 CBR" ar 19,46 miljonu latu apgrozījumu, SIA "Saldus ceļinieks" ar 18,23 miljonu latu apgrozījumu, AS "Latvijas Tilti" ar 17,67 miljonu latu apgrozījumu, SIA "Ceļu būvniecības sabiedrība Igate" ar 16,55 miljonu latu apgrozījumu un SIA "Lemminkainen Latvija" ar 14,9 miljonu latu apgrozījumu.

"Binders" rīkotājdirektors Aigars Sēja skaidro, ka 2012.gadā ceļu būvē nostabilizējās būvmateriālu, izejvielu un pakalpojumu cenas, kas 2011.gada sezonā piedzīvoja strauju kāpumu iepriekš neprognozētos apmēros.

Lielākā daļa ceļu būves kompāniju 2011.gadu beidza ar lielākiem vai mazākiem zaudējumiem, kuru sekas lika sevi manīt arī nākamajos ceļu būves periodos, norāda Sēja. Diemžēl atkopšanās pazīmes vienā jomā nestabilizēja biznesu kopumā, jo 2012.-2013.gadā, tuvojoties Eiropas Savienības (ES) atbalstīto projektu līdzfinansējuma beigām, aktualizējās problēmas saistībā ar nepietiekamo valsts finansējumu infrastruktūras būvēm un ilgtermiņa finansējuma modeļa neesamību.

"Ceļu būves procesu joprojām negatīvi ietekmē katastrofāli nepietiekamais finansējums ceļu būvniecībai un remontam un ilgtermiņa finansējuma modeļa neesamība Latvijā, no tā izrietošā nozares nestabilitāte, kvalificēta darbaspēka trūkums, kā arī tirgus kropļojuma elementi: negodīga konkurence, paradoksi un nepilnības iepirkumu sistēmā," piebilst Sēja.

Kā ziņots, klajā nācis kārtējais "Latvijas biznesa gada pārskata 2013" izdevums, kurā apkopota informācija par nozarē strādājošām firmām, kas veido 98% no visu Latvijas uzņēmumu apgrozījuma un kurās nodarbināti 67% darba ņēmēju Latvijā.

Pārskatā apkopota informācija no uzņēmēju iesniegtajiem 2012.gada pārskatiem. Kopumā drukātajā un interneta versijā publicēta informācija par uzņēmumiem, kuru 2012.gada apgrozījums ir lielāks par 100 000 latu. Šādu uzņēmumu Latvijā ir aptuveni 20 000, un kopējais šo uzņēmumu apgrozījums 2012.gadā bija virs 35 miljardiem latu, kas veido 98% no visa 2012.gada pārskatos uzrādītā apgrozījuma. Apskatītajos uzņēmumos strādā vairāk nekā 513 000 darbinieku, kas saskaņā ar VID datiem ir 67% no kopējā darba ņēmēju skaita.

"Latvijas biznesa gada pārskatā" iekļautas veiksmīgāko uzņēmēju un nozaru ekspertu atziņas un prognozes, kā arī padziļināts biznesa vides apskats un detalizēti nozaru uzņēmumu saraksti - "Top 10" uzņēmumi 16 industrijās, "Top 25-50" uzņēmumi 64 virsnozarēs un visi uzņēmumi, kas sadalīti 476 nozarēs.

Būvvalde Rīgā konstatē iespējamu apdraudējumu 13 Maxima un 18 Rimi veikalos

12.12.2013

Igaunijas valdība apstiprina izmaiņas būvniecības likumā

13.12.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

2

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

3

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

4

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts