Stājies spēkā spriedums par vairāk nekā viena miljona latu piedziņu no Pulkinenas un Barševska

Stājies spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedums par 1 099 540 latu parāda piedziņu no uzņēmējiem Irēnas Pulkinenas un Oskara Barševska, kā arī Pulkinenas maksātnespējīgā uzņēmuma "International development group".

Kā liecina informācija tiesu portālā "www.tiesas.lv", spriedums stājās spēkā 31.janvārī.

LETA jau ziņoja, ka prasība tika apmierināta pilnībā pērn 27.decembrī. Tiesvedība šajā lietā sākās 2010.gadā, kad sākotnēji ar prasību tiesā vērsās "Parex banka". Tomēr AS "Reverta" vēlāk savas prasījuma tiesības šajā lietā bija cedējusi. Tās tika cedētas Pulkinenas vīram Esko Pulkinenam.

Prasība tiesā tika iesniegta izsniegtā kredīta un procentu līgumsoda piedziņai.

Aģentūra LETA iepriekš vēstīja, ka Pulkinena bija plānojusi Rīgā, Daugavas krastā, Ķengaraga ielā pie Dienvidu tilta, izveidot veselības centru, kurā izmantos ķīniešu tradicionālās medicīnas metodes. Projektu bija paredzēts izstrādāt "International development group" sadarbībā ar Lielbritānijas uzņēmumu "Napier Alistair Graham" un kompāniju no Ķīnas - "Jilin".

2007.gada maijā "International development group" par četriem miljoniem eiro (apmēram 2,8 miljoniem latu) nopirka īpašumu Daugavas krastā, Ķengaraga ielā pie Dienvidu tilta, ņemot "Parex bankā" kredītu - 1,4 miljonus eiro (0,98 miljonus latu) un 1,3 miljonus eiro (0,91 miljonu latu) - īpašuma iegādei.

Toreiz Pulkinena norādīja, ka 1,3 miljoni eiro (0,91 miljons latu), kas bija paredzēti īpašuma iegādei, tika pilnībā atmaksāti, bet ar "Parex banku" tika veiktas pārrunas par iespēju neatmaksāto kredīta daļu 0,98 miljonu latu apjomā pagarināt uz pieciem vai vismaz trim gadiem.

"Neviens investors nevēlas riskēt, investējot divus miljonus eiro (aptuveni 1,4 miljonus latu) ēkas rekonstrukcijas projektā, un uzņemties līdzatbildību par kredīta atmaksu, ja banka pagarina kredītlīgumu uz vienu gadu, paceļot esošo kredītprocentu dubultā no 2,5% uz 5% mēnesī un vēl prasot papildu nodrošinājumu," toreiz atzina Pulkinena.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "International development group" tika reģistrēts 2006.gadā, uzņēmuma īpašniece ar 40% kapitāldaļu ir Irēna Pulkinena, 50% uzņēmuma kapitāldaļu pieder Lielbritānijā reģistrētam uzņēmumam "Napier Alistair Graham" un 10% kapitāldaļu - Jānim Seilim. Uzņēmuma valdē iepriekš darbojās arī Barševskis.

2010.gada vasarā uzņēmumam tika pasludināta maksātnespēja, un process vēl arvien turpinās.

Uzņēmuma apgrozījums pagājušajā gadā bija 1846 lati, savukārt 2010.gadā tas bija 32 973 latu apmērā. Tikmēr uzņēmumam pagājušajā gadā bija 154 708 latus lieli zaudējumi, bet 2010.gadā - 703 239 latu zaudējumi.

Baltijas nekustamā īpašuma tirgū gaidāms pieaugums; arī Skandināvu investoru uzticība pieaug

19.02.2013

Viedoklis:2013.gada nekustamo īpašumu attīstītāju izaicinājums būs palielināt vietējā pircēja interesi

20.02.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām

3

VESTABALT uzsāk dzīvokļu iepriekšpārdošanu elitārajā dzīvojamā namā Ausekļa ielā 14

4

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

5

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

6

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām