SEB bankas prezidents: iedzīvotājiem ir smagi

«Uzņēmumiem iet labi, iedzīvotājiem - smagi. Optimistiskie makroekonomiku raksturojošie cipari parāda, kā jūtas Latvijas spēcīgākās nozares, piemēram, kokapstrāde un farmācija,» intervijā laikrakstam Diena, jautāts, vai makroekonomikas dati par ekonomisko augšupeju Latvijā atbilst patiesībai, sacījis SEB bankas prezidents Ainārs Ozols.

«Šo nozaru uzņēmumiem pērn tiešām gājis labi, arī konkurētspēja atjaunota. Diemžēl tas bieži noticis uz darba ņēmēju rēķina. Iedzīvotāji joprojām atrodas sarežģītos apstākļos, darba samaksa radikāli nav pieaugusi, bet obligātie maksājumi palielinās aizvien vairāk, jo energoresursu cenas aug. Arī nodokļu slogs iedzīvotājiem nav būtiski sarucis,» skaidrojis Ozols.

Viņš arī norādījis: «Turklāt Latvijā joprojām ir daudz uz bankrota sliekšņa esošu uzņēmumu un lielos parādos nonākušu mājsaimniecību. Igaunijā tādu ir daudz mazāk. Un tas tāpēc, ka Latvijā lēni iet maksātnespējas process, ir tiesa tiesas galā, administratori pieņem nesaprotamus lēmumus, tiesneši pieņem neizprotamus spriedumus, iesaistītie cilvēki ir spiesti pārsūdzēt un pārsūdzēt. Maksātnespējas procesam būtu jākļūst vienkāršākam, ātrākam un caurskatāmākam.»

Runājot par hipotekāro kredītu piešķiršanu, Ozols laikrakstam norādījis, ka apjomi ir niecīgi - «no 100 līdz 150 kredītiem mēnesī».

«Tas ir nenormāli maz. Ja vērtējam, ka mums ir 35% tirgus, tad visā valstī mēnesī hipotekāro kredītu paņem un mājokli iegādājas 400-450 cilvēku. Varbūt vēl kāds nopērk dzīvokli no uzkrājumiem, bet tādi gadījumi Latvijas iedzīvotāju vidū ir reti,» teicis SEB bankas prezidents.

Jautāts par nekustamo īpašumu cenām, viņš skaidrojis: «Viss atkarīgs no nekustamā īpašuma atrašanās vietas. Rīgā cenas kāps, ārpus Rīgas - kā kurā vietā. Ja atrašanās vieta nav pievilcīga - tad nekā. Ja tuvumā nav neviena saprātīga darba devēja, tad arī nekā.»

Viedoklis:2013.gada nekustamo īpašumu attīstītāju izaicinājums būs palielināt vietējā pircēja interesi

20.02.2013

"Rent in Riga": 2013.gadā komercplatību tirgū var iestāties deficīts; nomas maksu ietekmēs ekonomiskā aktivitāte

21.02.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām