Pieprasījums pēc uzturēšanās atļaujām Latvijā palielinās, to iegūtās priekšrocības vērtē augstu

Kā liecina nekustamo īpašumu kompānijas „Realia” dati, laikā no 2010. gada janvāra līdz 2013. gada septembrim attiecībā uz nekustamā īpašuma iegādi Latvijā, kopumā izsniegtas 5858 termiņuzturēšanās atļaujas un kopējais  investīciju apjoms sasniedzis 370 339 813 LVL Savukārt 2013. gadā laika posmā no janvāra līdz septembrim saistībā ar  nekustamā īpašuma iegādi izsniegtas 1739 atļaujas, un kopsummā tās ir investīcijas 116 156 606 LVL apjom ā . Palielinājies arī pieteikumu skaits atļauju saņemšanai un vislielākā aktivitāte vērojama tieši atpūtas sezonā – vasarā, kad Latvijā viesojas visvairāk ārvalstu pilsoņu. Piemēram, šī gada jūlijā kopumā tika saņemti 178 pieteikumi, augustā 158. Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, šis skaits ir ievērojami palielinājies. Piemēram, 2012. gada jūlijā tas bija 81 pieteikums, bet augustā 107. Visbiežāk uzturēšanās atļaujas tiek izsniegtas Krievijas pilsoņiem, īpaši no Maskavas un Sanktpēterburgas.

„Līdzās ieguvumam, ko investīcijām nekustamajos īpašumos saņem Latvijas ekonomika, arī pašiem uzturēšanās atļauju saņēmējiem ir virkne priekšrocību, kādēļ viņi izvēlas veikt savus ieguldījumus Latvijā un arī savu nākotni saista ar dzīvi šeit,” saka „Realia” Dzīvojamā fonda direktors Andrejs Kozels. Pirmkārt, iegādājot īpašumu, kura vērtība pārsniedz 100 000 LVL, tiek saņemta zināma garantija, ka šis īpašums ir likvīds un ar gadiem tā vērtība tikai palielināsies. Turklāt, lielākoties šī īpašumi atrodas Rīgas centrā un Jūrmalā un tie ir ļoti kvalitatīvi un augstvērtīgi projekti. „Pirms iegādes šie klienti analizē šo īpašumu visos aspektos un pievērš uzmanī bu pat vissīkākajām detaļām,” Ja iespējams, daudzi izvēlas savu biznesu vadīt attālināti, atrodoties Latvijā,” piebilst A.Kozels.

Nākamā priekšrocība ir ID kartes iegūšana, kas tās īpašniekam ļauj brīvi ceļot pa Eiropas valstīm bez ierobežojumiem. Tāpat iespējams uz Latviju uzaicināt arī savus radiniekus, vecākus un pieaugušos bērnus – šīm personām būs iespējams saņemt vīzu daudz vienkāršākā ceļā. Arī bērniem paveras plašākas iespējas iegūt izglītību dažādās Eiropas valstīs par daudz izdevīgāku mācību maksu.

Būtiska loma, kāpēc, piemēram, klienti no Maskavas un Sanktpēterburgas klienti dod priekšroku īpašuma iegādei Latvijā, ir šeit esošais klimats un atšķirīgais dzīvesveids. „Krievijas lielpilsētās dzīves temps ir ļoti straujš, tur ir miljoniem cilvēku, trūkst svaiga gaisa, pārtikas produkti nav tik augstvērtīgi. Tikai pāris stundu lidojuma attālumā ir Latvija ar pilnīgi citu vidi,” stāsta speciālists. Lai aizbrauktu no Maskavas līdz Piemaskavā esošai vasarnīcai , ceļā jāpavada ne mazāk kā 3 stundas . Savukārt lidojums no Maskavas līdz Rīgai ilgst mazliet vairāk par stundu.

A.Kozels uzsver, ka mūsdienu mobilajā laikmetā tas ir daudz ērtāk un ātrāk, turklāt cilvēks nonāk pilnīgi citā, viņam ērtā un draudzīgā vidē, kur nav jāraizējas arī par savstarpēju komunikāciju, jo Latvijā labi saprot krievu valodu. Šo iemeslu dēļ uz Latviju pārceļas šo klientu ģimenes, bērni uzsāk skolas gaitas. „Vīrs it kā paliek strādāt Krievijā, bet viņam nav problēmu regulāri atbraukt uz Latviju.

Viņš arī norāda dažādu pakalpojumu augsto servisu un pieejamās cenas . Piemēram, medicīnas un dažādi atveseļošanās pakalpojumi Latvijā ir daudz lētāki nekā citviet Eiropā, un ārvalstnieki tos labprāt izmanto.

Uzturēšanās atļauja ir jāpagarina katru gadu , tādējādi apliecinot, ka īpašums joprojām pieder konkrētajai personai, ir nomaksāti  visi attiecīgie nodokļi un personas rīcībā ir pietiekami daudz līdzekļu sevis un savas ģimenes uzturēšanai Latvijā.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

TOP10 Lielākie nekustamā īpašuma darījumi iepriekšējā nedēļā

11.12.2013

Būvvalde Rīgā konstatē iespējamu apdraudējumu 13 Maxima un 18 Rimi veikalos

12.12.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām