Būvvalde Rīgā konstatē iespējamu apdraudējumu 13 Maxima un 18 Rimi veikalos

Apsekojot kopumā 59 Maxima un 58 Rimi un Supernetto ekspluatētos veikalus Rīgā, būvinspekcija ir konstatējusi nedrošuma pazīmes 13 Maxima un 18 Rimi un Supernetto veikalos.

Maxima gadījumā konstatētas plaisas būvju konstrukcijās. Lai konstatētu to ietekmi uz ēku nestspēju un noturību, īpašniekiem uzdots divu nedēļu laikā nodrošināt, lai tiktu veikta tehniskā apsekošana.

Tikmēr Rimi un Supernetto gadījumā konstatēts slikts konstrukciju tehniskais stāvoklis, plaisas, konstrukciju mitruma ietekmes pazīmes. 11 veikalos konstatēta ierobežota evakuācijas izeju pieejamība, 20 veikalos noliktavu un personāla telpu apsekošana nav nodrošināta. Arī šo ēku īpašniekiem uzdots divu nedēļu laikā nodrošināt, lai tiktu veikta tehniskā apsekošana.

Pēc traģiskā negadījuma Zolitūdē Rīgas pilsētas būvvaldes Būvinspekcija veikusi vairāk nekā 200 pārbaudes būvniecības stadijā esošos objektos un pēdējos gados ekspluatācijā nodotās sabiedriski nozīmīgās ēkās. Vairākos objektos konstatēti pārkāpumi vai ēkas nedrošības pazīmes, informē Rīgas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Vairāk nekā divu nedēļu laikā Būvinspekcija ir apsekojusi 94 sabiedriski nozīmīgus vēl ekspluatācijā nenodotus būvobjektus, no kuriem piecos konstatēta patvaļīga būvniecība, divos - patvaļīga ekspluatācija, vienā - atkāpes no darba veikšanas projekta, 18 - nepilnības izpilddokumentācijā. Savukārt 19 sabiedriski nozīmīgos būvobjektos uzdots uzrādīt vai pilnveidot izpilddokumentāciju, bet 25 objektos būvdarbi netiek veikti.

Tika veiktas pārbaudes visos SIA Re&Re būvobjektos. Kompānijai ir izsniegtas 14 būvatļaujas objektiem, kur būvdarbi nav pabeigti. No šiem būvobjektiem Būvinspekcija ir apsekojusi 13, no kuriem trijos konstatētas neatbilstības dokumentācijā, kas tagad ir novērstas, bet trijos objektos būvdarbi vēl nav sākti.

Pārbaudot vairāk nekā 100 ekspluatācijā nodotos lielveikalus, 31 gadījumā, spriežot pēc vizuālas apsekošanas, konstatētas iespējamas nedrošuma pazīmes – dažāda izmēra konfigurācijas plaisas, kas liecina, ka ir  kādas tehniskas problēmas. Būvvalde uzdevusi ēku īpašniekiem nekavējoties pārbaudīt ēku tehnisko stāvokli, ko vajadzētu veikt sertificētiem inženieriem.

Kā informē Maxima Latvija pārstāvis Jānis Beseris, kompānija pagaidām no Rīgas pilsētas būvvaldes saņēmusi septiņus pieprasījumus atsevišķos veikalos pārbaudīt konkrētus apstākļus, kas saistīti ar ēku tehnisko stāvokli.

Būvvalde savos pieprasījumos ir norādījusi, ka ēku īpašniekiem būvvaldē līdz noteiktam datumam jāiesniedz sertificētu būvinženieru atzinums par ēku tehnisko apsekošanu saistībā ar būvvaldes novērojumiem. Līdz šim datumam Maxima Latvija to noteikti izdarīs, iesniedzot visu nepieciešamo informāciju, un patlaban būvinženieri jau ir uzsākuši telpu apsekošanu, lai sniegtu nepieciešamos atzinumus, sola J. Beseris.

Daļai minēto veikalu īpašnieks ir Maxima, savukārt citos veikalos telpas tā īrē. Ar īrēto veikalu telpu īpašniekiem uzņēmums vienojies, ka viņi ēku apsekošanai piesaistīs kvalificētus būvinženierus, un kompānija sekos līdzi, lai apsekošanas tiek veiktas līdz būvvaldes norādītajam datumam. Ja no būvinženieriem tiks saņemti konkrēti ieteikumi, uzņēmums rīkosies atbilstoši ieteikumiem.

Negaidot būvvaldes pieprasījumus kompānija jau sākusi ārpuskārtas visu Maxima veikalu apsekošanu un šobrīd nav konstatēti ekspluatācijai bīstami defekti nevienā no veikaliem. Kopumā sākotnējā veikalu apsekošana veikta 132 veikalos.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Pieprasījums pēc uzturēšanās atļaujām Latvijā palielinās, to iegūtās priekšrocības vērtē augstu

11.12.2013

Ceļu un tiltu būves nozares līderis pērn - "Binders"

13.12.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām