Parādu dēļ apsaimniekotājs pusei no "Duntes ozolu" dzīvokļiem sola atslēgt elektrību

SIA Namu apsaimniekošana vadība vakar izdevusi rīkojumu parādu dēļ atslēgt elektroenerģijas padevi 108 dzīvokļiem projektā "Duntes ozoli", kas atrodas Rīgā, Duntes ielā 28. Desmit dzīvokļiem elektrība atslēgta jau aizvakar. Kopumā šajā namā ir vairāk nekā 200 dzīvokļu.

Kā aģentūru LETA informēja sabiedrisko attiecību speciāliste Dagnija Dižbite, konkrētās mājas iedzīvotāji uzņēmumam "Namu apsaimniekošana" ir parādā vairāk nekā 70 000 latu par dažādiem pakalpojumiem, tai skaitā arī par elektroenerģiju, siltumu, ūdeni un apsaimniekošanu. Noslēgtie līgumi paredz, ka iedzīvotāji par visiem komunālajiem pakalpojumiem, tostarp arī par elektroenerģiju un siltumu, maksā apsaimniekotājam, kas savukārt šo naudu pārskaita tālāk pakalpojumu sniedzējiem, skaidroja Dižbite.

"Dzīvojamā nama Duntes ielā 28 iedzīvotāju parāds uzņēmumam jau pārsniedz 70 000 latu, tādā veidā nedodot iespēju SIA "Namu apsaimniekošana" tālāk norēķināties ar komunālo pakalpojumu sniedzējiem - "Latvenergo", "Rīgas siltumu", "Rīgas ūdeni" un citiem. SIA "Namu apsaimniekošana" ir ilgstoši kreditējusi šī nama iedzīvotāju rēķinus par komunālajiem pakalpojumiem, tas ir, SIA "Namu apsaimniekošana" savu iespēju robežās ir centusies norēķināties par komunālajiem pakalpojumiem, taču no iedzīvotājiem nav saņēmusi atbilstošus maksājumus," informēja Dižbite.

Pēc vairākkārtējiem rakstiskiem brīdinājumiem lielākā daļa iedzīvotāju turpinot nemaksāt par sniegtajiem pakalpojumiem, tādēļ "Namu apsaimniekošana" esot spiesta sākt pakāpenisku komunālo pakalpojumu piegādes pārtraukšanu tiem dzīvokļiem, kuru parādu apmaksas termiņi jau ir pārsniegti.

Tāpat uzņēmums esot sagatavojis iesniegumu Valsts policijai par nelikumīgiem elektrības pieslēgumiem un elektroenerģijas zagšanu, jo vairāki "Duntes ozolu" dzīvokļu īpašnieki esot veikuši pretlikumīgu elektrības pieslēguma atjaunošanu pēc tam, kad viņu dzīvokļiem elektrības piegāde pārtraukta.

"Likums nosaka, ka komunālo pakalpojumu piegādātājs, iepriekš brīdinot, ir tiesīgs pārtraukt pakalpojuma nodrošināšanu, ja par pakalpojumu nav veikti savlaicīgi norēķini. Uzskatām šo par iedzīvotāju ļaunprātīgu rīcību, jo maksājumi par piegādātajiem pakalpojumiem nav veikti ilglaicīgi, tādēļ mājas parāds ir pieaudzis līdz kritiskai robežai," norāda "Namu apsaimniekošanas" prokūriste Inese Briķena.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, SIA "Namu apsaimniekošana" ir reģistrēta 1998.gadā. 99,83% uzņēmuma kapitāla daļu pieder Jānim Gailānam, bet atlikušo 0,17% kapitāla daļu īpašniece ir SIA "OVIK", kas pieder Ivo Meļķim.

SIA "Namu apsaimniekošana" apgrozījums 2011.gadā bija 5,94 miljoni latu, kas ir par 38% vairāk nekā gadu iepriekš. Savukārt uzņēmuma peļņa 2011.gadā bija 73 394 lati, kas ir par 9,7% mazāk nekā 2010.gadā, liecina "Firmas.lv" informācija.

"Rent in Riga": 2013.gadā komercplatību tirgū var iestāties deficīts; nomas maksu ietekmēs ekonomiskā aktivitāte

21.02.2013

Latvijas banku īpašnieki - arābu šeihi un Krievijas miljardieri

22.02.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

2

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

3

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

4

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

5

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

6

Kopš gada sākuma dzīvokļu cenas Rīgā palielinājušās par 3,2%

City24 redaktora izvēle

alt

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"