Nacionālajai bibliotēkai ļauj par 3,5 miljoniem latu iepirkt mēbeles un virtuves iekārtas

Iepirkumu Uzraudzības birojs (IUB) atļāvis Kultūras ministrijai slēgt 3,5 miljonus latu līgumu ar uzvarētāju konkursā par Latvijas Nacionālās bibliotēkas aprīkošanu ar mēbelēm, informācijas zīmēm, interjera elementiem un virtuves iekārtām, liecina informācija IUB mājaslapā.  Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls  db.lv

IUB sūdzību iesniedzēju iesniegumus atzinis par nepamatotiem.

Atklāta konkursa ietvaros iepirkuma priekšmeta daļā par mēbelēm, zīmēm un interjera elementiem piedāvājumu iesniedza trīs pretendenti. Pēc konkursa rezultātu paziņošanas abi pretendenti, kuriem netika piešķiras tiesības slēgt iepirkuma līgumu, IUB iesniedza iesniegumus par iepirkuma procedūras pārkāpumiem.

Uzņēmēji norādīja uz vairākiem iespējamiem pārkāpumiem, tajā skaitā nodokļu parāda pārbaudes procedūrā, kas nav tikusi ievērota un ir pretrunā ar Publisko iepirkumu likumu, informē viens no sūdzību iesniedzējiem SIAErgolain design Korporatīvo klientu daļas vadītājs Aigars Kalvišs.

Izvērtējot iepirkuma procedūras norisi, viens no pretendenta - personu grupas, kas iesniedza piedāvājumu, dalībniekiem UAB Ergolain Projektai uzskata, ka piedāvājumu vērtēšanas procedūra nav notikusi atbilstoši likuma prasībām.

UAB Ergolain Projektai pilnvarotā persona Latvijā Aigars Kalvišs norāda, ka kompānija uzskata - personu grupas piedāvājums netika vērtēts vispār, jo piedāvājumu vērtēšanas procesa laikā iepirkuma komisija pat nav konstatējusi, kas ir piedāvājuma iesniedzējs. Otrkārt, pēc kompānijas domām, ir saskatāmi arī pārkāpumi nodokļu parāda pārbaudes procesā. Saskaņā ar Publisko iepirkumu likuma 39.pantu pasūtītājs nodokļu parāda esamības pārbaudi veic attiecībā uz pretendentu, kuram atbilstoši iepirkuma procedūras dokumentos noteiktajām prasībām būtu piešķiramas līguma slēgšanas tiesības, uzsver kompānijas pārstāvis.

A. Kalvišs norāda, ka iepirkuma procedūras norises protokoli liecina, ka pretēji likuma regulējumam, nodokļa parāda esamības pārbaude tika veikta vēl pirms iepirkuma komisijas sēdes, kurā tika izraudzīts pretendents, kuram būtu piešķiramas līguma slēgšanas tiesības.

«Nodokļa parāda esamības pārbaudi pasūtītājs veic, iegūstot ziņas Valsts ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu (nodevu) parādnieku datubāzē. Pretēji tam iepirkuma komisija ziņas par vienu no četriem pretendenta, kuram ir piešķirtas līguma slēgšanas tiesības, - personu apvienības dalībniekiem ieguva nevis datubāzē, bet no paša dalībnieka iesniegtās Valsts ieņēmumu dienesta izziņas,» precizē A. Kalvišs.

Papildus tam iepirkuma procedūras norises protokoliem pievienotā informācija liecina, ka iepirkuma komisija lēmumu pieņēma balstoties uz ziņām, kuras uz iegūšanas brīdi nebija aktualizētas, līdz ar to nevar būt izmantojamas lēmuma pieņemšanā. Tas ir būtisks likuma pārkāpums, saka kompānijas pārstāvis, piebilstot, ka piedāvājumu vērtēšanas process nav caurskatāms un izraisa daudz jautājumu par tā tiesiskumu.

Par šo situāciju un sūdzībām tika informēta arī sabiedrība par atklātību Delna.

Konkursā par Latvijas Nacionālās bibliotēkas aprīkošanu ar mēbelēm, informācijas zīmēm, interjera elementiem un virtuves iekārtām uzvarējusi personu apvienība, kurā ietilpst SIA Coppa LTD, SIA Kate, SIA Daiļrade koks, SIA Pinus E. Kopējā līgumcena par bibliotēkas aprīkošanu bija 3,5 miljoni latu. Konkursā paredzamā līgumcena bija 4,44 miljoni latu.

Konkursu Kultūras ministrija (KM) izsludināja jūlija vidū, taču augusta vidū tā nolikumā tika veikti grozījumi. 23. augustā IUB sūdzību saistībā ar šo konkursu iesniedza SIA Grandus, tomēr pēc tam sūdzība atsaukta, un 28. augustā KM vēlreiz veikusi grozījumus konkursa nosacījumos.

KM pārstāvji skaidroja, ka, ņemot vērā pretendentu jautājumus un ierosinājumus, ministrija augusta beigās veikusi grozījumus konkursa nolikumā, precizējot tehniskajās specifikācijās noteiktās prasības mēbelēm un mēbeļu paraugu saskaņošanas kārtību.

Septembrī IUB iesniegta sūdzība par iepirkuma konkursu. Sūdzību iesniedza uzņēmums UAB Ergolain Projektai. 

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Iepriekšējās nedēļas lielāko nekustamā īpašuma darījumu TOPS

16.12.2013

Jūrmalas dome: Nojauktais restorāns Jomas ielā nebija ne arhitektūras piemineklis, ne kultūrvēsturiski vērtīga ēka

16.12.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

4

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Arī dzīvoklis var kalpot par vietu, kur nodoties pirts priekiem

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks