Jūrmalas dome: Nojauktais restorāns Jomas ielā nebija ne arhitektūras piemineklis, ne kultūrvēsturiski vērtīga ēka

Sabiedriskā ēka Jomas ielā 37, kurā iepriekš atradās restorāns Korso (vēl iepriekš - restorāns Mascotte), nav arhitektūras pieminekļu sarakstā, kā arī, atbilstoši Jūrmalas pilsētas Teritorijas plānojuma vēsturiskās apbūves novērtējumam, nav atzīta kā kultūrvēsturiski vērtīga ēka, bet ir fona apbūvi veidojoša būve.  Par to informē biznesa un ekonomikas ziņu portāls  db.lv

Tā portālu Db.lv informēja Jūrmalas dome, paskaidrojot, ka, kā tas ir noteikts apbūves noteikumos, rekonstruējot šādas kategorijas ēkas, saglabājams ēku mērogs, apjoma proporcijas, apdares materiāli un dekora elementu stilistika. Pati ēka atrodas Valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļu teritorijā.

Iepriekš Jūrmalas aizsardzības biedrība savā interneta vietnē publicēja informāciju, ka «Jūrmalas pilsētas iedzīvotāju sašutumu ir izraisījis kārtējais uzbrukums pilsētas kultūrvides un arhitektūras nozīmīgām vērtībām».

Domē norādīja, ka zemesgabala īpašnieki nebija gatavi atjaunot agrāko restorānu, kurš jau padomju periodā bija pārbūvēts un zaudējis daļu būvdetaļu, kādēļ arī netika atzīts kā kultūrvēsturiski nozīmīgs objekts.

Rekonstrukcijas projektā autoriem bija jārisina ēkas funkcijas maiņa – agrākā restorāna pārbūve par tirdzniecības un pakalpojuma centru. Mainot funkciju, projekta risinājumā pilnībā saglabāt esošās fasādes ir problemātiski, jo jaunajai funkcijai nepieciešamas lielākas stiklojuma plaknes, objekta iekštelpai jābūt nolasāmai fasādēs. Ēkas funkcijai atbilda fasāde pret Horna dārzu, tādēļ tās stilistika tika saglabāta. Kolonnas kā būvdetaļas tika izmantotas atverot ēkas stūri galvenajai ieejai un jumta kafejnīcai, skaidro domē.

Jūrmalas dome arī atzīmē, ka saskaņotajā rekonstrukcijas projektā ir saglabāta ēkas novietne un apjoma proporcijas, arī uzsvērtais horizontālais ritms, kas raksturo Jomas ielas fasādi.

Turpmāk šajā ēkā būs tirdzniecības un pakalpojumu centrs. Jauno projektu realizē SIA Ērgļi VT. Plānotā tirdzniecības centra platība ir 4500 kvadrātmetru. Pēc SIA „Ērgļi VT” sniegtās informācijas, tirdzniecības centrā atradīsies piedāvās restorāni, jumta terase ar skatu laukumu, pārtikas, sadzīves preču, apģērbu un aksesuāru, elektropreču un bērnu preču veikali.

Komentējot Jūrmalas aizsardzības biedrības pausto informāciju, ka ēkas Jomas ielā 37 nojaukšana tikusi pasniegta kā vienkārša renovācija, bet vēlāk saskaņots ēkas rekonstrukcijas projekts, kas ir patiesībā pilnīgi jauns objekts, Jūrmalas dome norāda: «Pirmām kārtām jāuzsver, ka šeit nekādā gadījumā nevar būt runa par sabiedrības un tostarp JAB maldināšanu, jo šajā gadījumā ir divi dažādi, atšķirīgi un viens no otra neatkarīgi un savstarpēji nekādā ziņā nesaistīti procesi, un tie nav pretrunā viens ar otru. Tātad pirmais – vienkāršotā renovācija (vienkāršoti telpu iekšdarbi, lai ēku varētu izmantot, lai tā funkcionētu līdz rekonstrukcijas uzsākšanai) un otrs – ēkas rekonstrukcija.»

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus!

Nacionālajai bibliotēkai ļauj par 3,5 miljoniem latu iepirkt mēbeles un virtuves iekārtas

16.12.2013

Uzsākta 25 dzīvokļu aktīva tirdzniecība pašā Rīgas centrā

16.12.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Pārdošanā nonākusi moderna viensēta, kur saglabātas latviskās vērtības

2

Iespēja iegādāties elegantu privātmāju Jūrmalā, kurā aug pašiem savs olīvkoks

3

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

4

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

5

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

6

Rīgā samazinājies pārdošanā piedāvāto dzīvokļu skaits

City24 redaktora izvēle

alt

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

alt

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

alt

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus