Latvijas banku īpašnieki - arābu šeihi un Krievijas miljardieri

Arābu šeihi, Amerikas, Krievijas, Eiropas un Skandināvijas miljardieri – tādi ir Latvijā strādājošo banku patiesie īpašnieki
.

Nafta, gāze, transports, loģistika, aktīvu pārvalde, pensijas, nekustamie īpašumi – tādi savukārt ir biežākie naudas izcelsmes avoti, liecina DB veiktā Latvijā strādājošo banku akcionāru izpēte. Arī vairāku valstu nodokļu maksātāji, jo daudzās bankās lielāko akcionāru vidū ir valstu valdības.

Apkopotā informācija par banku patiesajiem īpašniekiem izgaismo ne vien pasaules ekonomikās labi pazīstamu, bagātu ģimeņu vārdus, piemēram, SEB bankas vieni no būtiskiem līdzīpašniekiem Vallenbergi, bet ir arī interesantas kompāniju īpašuma formas, piemēram, triljonu ASV dolāru kompānija Vanguards pieder pašas fondiem, tātad šo fondu ieguldītājiem. Daudzu, sevišķi lielu banku akcijas tiek kotētas pasaules biržās, un tām bez lielākajiem akcionāriem ir daudzos, tūkstošos mērāms akcionāru skaits.

Latvijā pēc aktīviem lielākās un klientiem bagātākās bankas Swedbank galējo īpašnieku – topošo un esošo Skandināvijas valstu pensionāru – kopējie aktīvi nebūt nav tie lielākie nedz pasaules, nedz Skandināvijas valstu līmenī. Lai arī mērāmi vairāk nekā 100 miljardu eiro apjomā, tomēr tie ir vairākas reizes mazāki, salīdzinot, piemēram, ar UniCredit Bank vai GE Money Bank galējo īpašnieku bagātību, kas tiek mērīta triljonos dolāru.

Vietējo bagātāko baņķieru bagātība, lai arī ievērojami piezemētāk – ap 100 miljonu latu apjomā, tomēr apsteidz vairāku Ukrainas banku īpašniekus. Piemēram, Latvijā pērn par bagātākajiem uzņēmējiem atzītie ABLV Bank līdzīpašnieki Oļegs Fiļs un Ernests Bernis bagātības ziņā apsteidz Trasta komercbankas lielos akcionārus no Ukrainas, kā ar Reģionālās investīciju bankas īpašniekus. Vienlaikus, saskaņā ar pētījumu, arī «visseklākās kabatas» ir vairāku Latvijas izcelsmes banku tiešajiem īpašniekiem. Tiesa, neviena no šīm bankām nav starp lielākajām nedz kredītu, nedz arī noguldījumu tirgū, nav sistēmiski svarīgu banku vidū.

Parādu dēļ apsaimniekotājs pusei no "Duntes ozolu" dzīvokļiem sola atslēgt elektrību

21.02.2013

Bankas pārstāvis: lētāki nekustamie īpašumi bez garantijas neliecina par tirgus kropļošanu

22.02.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām