Jūrmalas nekustamo īpašumu tirgū novērojamas jaunas tendences

Stagnācijas periods nekustamā īpašuma tirgū Jūrmalā ir garām un,  kā liecina zemesgrāmatas dati, Jūrmalas nekustamā īpašuma tirgū ir vērojamas nelielas, bet pozitīvas izmaiņas pircēju lokā attiecībā uz dārgo segmentu, kuru pirkuma summas pārsniedz 100’000 LVL. Ober-Haus norāda, ka lielāko interesi, ap 90 – 95%, par īpašumu iegādi Jūrmalā iepriekšējos gados izrādīja nerezidenti un tikai 5 – 10% vietējie iedzīvotāji. Šogad jau novērojams nedaudz cits pircēju sadalījums, kur no visiem darījumiem, kuru pirkuma summa pārsniedz 100’000 LVL (140’000 EUR) jau 25% gadījumu ir noslēgti darījumi ar vietējiem iedzīvotājiem vai Latvijā reģistrētām juridiskām kompānijām un 75% darījumi ar ārvalstu pilsoņiem.      

Šobrīd Jūrmalā ekskluzīvo īpašumu segmentā vidēji katru mēnesi notiek 30 nekustamā īpašuma darījumi. Vidējais proporcionālais sadalījums darījumos ir 50% ar dzīvokļu īpašumiem un 35% darījumi ar zemes un ēku nekustamajiem īpašumiem, no kuriem tikai 15% ir darījumi ar zemēm. Vietējie iedzīvotāji pārsvarā iegādājas zemes un ēku nekustamos īpašumos, kā arī atsevišķus zemes gabalus. Šis nekustamo īpašumu darījumu sadalījums izriet no zemesgrāmatas datiem, ņemot vērā reāli notikušos darījumus. Tomēr jāņem vērā arī fakts, ka Jūrmalā turpina būvēt jauno projektu ēkas, kur dzīvokļu rezervācijas neatspoguļojas zemesgrāmatas datos.

Pozitīvs ir faktors, ka vietējie iedzīvotāji  sākuši izrādīt interesi  arī par dzīvokļiem Jūrmalas jauno projektu ēkās. Kā liecina zemesgrāmatas dati, jauno projektu segmentā pēdējo mēnešu laikā no visiem pārdošanas darījumiem vidēji 15% notikuši ar dzīvokļu īpašumiem, kurus ir iegādājušies vietējie iedzīvotāji.  

Ekskluzīvajā segmentā Jūrmalā pārsvarā notiek darījumi cenu robežā no 140’000 līdz 500’000 EUR. Darījumos, kur pirkuma summa pārsniedz 500’000 EUR, pircēju sadalījums ir sadalījies proporcionāli vienādi, puse no darījumiem ir notikuši ar vietējiem iedzīvotājiem, otra puse ar ārvalstu pilsoņiem, norāda Ober Haus.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus! 

Nolūkā distancēties no "melnajām brigādēm" koka konstrukciju būvnieki iedibina savu kvalitātes sertifikātu

18.12.2013

Šodien tiek oficiāli pabeigta Gaismas pils būvniecība

20.12.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

2

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

3

Saliena Park Apartments trešajā mājā uzsākta jauno dzīvokļu rezervācija

4

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

5

Pirms iegādājies īpašumu, apciemo KALNCIEMA KVARTĀLA Rezidences

6

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

City24 redaktora izvēle

alt

R.EVOLUTION CITY vadītājs Aleksejs Zagrebeļnijs: "Mūsu mājokļos kaimiņi kļūst par draugiem!"

alt

Izplāno savu ideālo ēdamzonu

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā