Bankas pārstāvis: lētāki nekustamie īpašumi bez garantijas neliecina par tirgus kropļošanu

Īpašumi, ko pārdod bankas nereti nav «jauni un svaigi», taču vērtība tiem joprojām ir, norāda a/s Reverta Nekustamo īpašumu pārvaldīšanas direkcijas vadītājs Edgars Miļūns, komentējot YIT Celtniecība vadītāja Andra Božē pausto, ka banku sektors sekmē tirgus kropļošanu.

E. Miļūns piekrīt nekustamo īpašumu būvnieka A. Božē teiktajam, ka banku nekustamo īpašumu pārdošanas cenas veidošanas ideoloģija stipri atšķiras no tās, ko pielieto pilnvērtīgas celtniecības kompānijas. «Tam var tikai piekrist,» norāda Reverta pārstāvis.

Viņš skaidro, ka banku cena pārdodamajiem objektiem patiešām mēdz būt zemāka nekā tiem, kurus tirgo paši attīstītāji, jo bankas pārsvarā tirgo īpašumus, ko banka pati nav būvējusi un kas vairs nav pirmā svaiguma. «Taču vērtība tiem joprojām ir, un kaut kādā veidā izņemt tos no tirgus būtu gan nesaimnieciski, gan absurdi. Šie īpašumi vairs nemaksā tik, cik maksātu, ja būtu jauni un svaigi, taču tos realizējot ir iespējams atgūt kaut daļu ieguldīto līdzekļu, savukārt iedzīvotājiem tiek piedāvāta iespēja iegādāties mājokli par viņiem izdevīgāku cenu,» stāsta E. Miļūns.

Viņš atzīst, ka būvnieku un banku piedāvājumos atšķirtas arī ietvertās garantijas. «Reverta saviem «jaunajiem projektiem» nepiedāvā vispārceltniecisko garantiju, jo nevar uzņemties saistības par neveiksmīgu attīstītāju un celtnieku darbību. Šādu garantiju var nodrošināt tikai «produkta» ražotāji – būvnieki,» stāsta E. Miļūns.

«Tas ir līdzīgi kā ar automašīnu tirdzniecību – ja attīstītāji pašlaik tirgo «jaunus auto», tad mēs tomēr pārsvarā pārdodam «mazlietotus automobiļus», kuriem garantijas laiks jau diemžēl beidzies,» skaidro Reverta Nekustamo īpašumu pārvaldīšanas direkcijas vadītājs.

«Reverta ir ieinteresēta jebkuru savā pārziņā esošu īpašumu realizēt saimnieciski visizdevīgākajā veidā. Šāda pieeja sevī ietver iespēju izvēlēties – pārdot šodien par tirgus cenu vai tomēr pagaidīt vēl gadu vai divus cerībā, ka īpašumu cenas būs kļuvušas dārgākas,» stāsta E. Miļūns, skaidrojot, ka patlaban banka vairumā gadījumu pieņem lēmumu īpašumu pārdot uzreiz.

Noraidot A. Božē apgalvojumus par tirgus kropļošanu, E. Miļūns pauž, ka Reverta savā pārvaldībā esošos nekustamos īpašumus neuzdod par tādiem pašiem kā, teiksim, celtniecības kompāniju pārvaldībā esošie īpašumi. «Klienti tiek iepazīstināti ar atšķirībām, un viņiem ir iespēja izvēlēties. Tādi ir šī tirgus noteikumi – jebkuram ir iespēja piedalīties šo projektu izsolēs un tos iegādāties - arī ar nolūku pēc tam pabeigt un pārdot. Tāpēc nav nekāda pamata kategoriskiem apgalvojumiem, ka banku sektors sekmējot nekustamā tirgus kropļošanu,» viņš norāda.

A/s Reverta mērķis ir atgūt valstij līdzekļus, kas ieguldīti bankrotējušās Parex bankas pārņemšanā.

Latvijas banku īpašnieki - arābu šeihi un Krievijas miljardieri

22.02.2013

Nauda ir jākrāj zelta kilogramos un nekustamā īpašuma kvadrātmetros

25.02.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

2

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

3

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

4

Jasmine Garden izsludina Ziemassvētku akciju pēdējiem septiņiem dzīvokļiem. Īpašas dāvanas pircējiem!

5

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

6

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām