Ukrainas nekustamo īpašumu tirgu ierobežo jaunu objektu trūkums un augstās kredītu procentu likmes

Laikā no š.g. 21-23 novembra , Ukrainas galvaspilsētā Kijevā norisinājās starptautiskā izstāde ,,Ярмарка Недвижимости’’. (Jamarka nedvizhimostj)  To apmeklēja arī kompānijas „Realia” Dzīvojamā fonda direktors Andrejs Kozels. Tiekoties ar ukraiņu un citu ārvalstu nekustamo īpašumu kompāniju pārstāvjiem, tika iegūts priekšstats gan par notiekošo Ukrainas nekustamo īpašumu tirgū, gan to, kāda ir šīs valsts klientu interese par īpašumu iegādi Latvijā.

Kā zināms, Ukrainas politikā šobrīd jūtama sakāpināta gaisotne un arī A.Kozels atzīst, ka politiskie notikumi nenoliedzami ietekmēja arī izstādes gaitu. Apmeklētāju skaits nav bijis tik liels kā sākotnēji plānots. Tomēr tiem, kas izstādi apmeklēja, interese par Latviju bija. „Atšķirībā no Krievijas pilsoņiem, kas, investējot nekustamajos īpašumos Latvijā, vēlas iegūt arī uzturēšanās atļaujas, Ukrainas klientus vairāk interesē kāds neliels īpašums privātām vajadzībām, ko izmantot varbūt pāris reižu gadā atvaļinājuma laikā. Daļa potenciālo klientu interesējās par iespējām iegādāties nelielu dzīvokli kādā no Rīgas mikrorajoniem padomju laika celtajās mājās vai pēdējo gadu jaunajos projektos. Bija vairāki, kam interesēja arī dārgāki un ekskluzīvāki īpašumi,” stāsta speciālists.

A.Kozels novērojis, ka lielākā daļa apmeklētāju tomēr interesējušies par vietējā, Ukrainas tirgus, piedāvājumu. Viņš uzsver, ka atšķirībā no Latvijas, ekonomiskā krīze Ukrainā nav beigusies. Daudzi projekti joprojām nav pabeigti vai arī celtniecība notiek lēnām. Tāpat tikai tagad Ukrainā sāk izmantot tās būvniecības tehnoloģijas, kas Latvijā bija pazīstamas jau krietnu laiku iepriekš. „Tirgū valda zināma stagnācija,” piebilst A.Kozels.

Viens no iemesliem, kas pēc A.Kozela domām bremzē īpašumu tirgus attīstību Ukrainā, ir augstās hipotekāro kredītu likmes. Tās ir patiesi šokējošas, piemēram, Kijevā tie ir 25% gadā (salīdzinājumam Latvijā šobrīd 2- 3% vietējiem klientiem, ap 5% ārzemniekiem). Turklāt hipotekāro aizdevumu var saņemt tikai nacionālajā valūtā – ukraiņu grivnās, kas arī apgrūtina tirgus situāciju.

„Šobrīd mēs neesam pārāk interesanti ukraiņu pircējiem. Protams, neliela interese ir, taču tiem, kas var atļauties iegādāties īpašumus, vairāk pievilcīgi ir siltie Eiropas reģioni – Spānija, Itālija, arī Turcija,” secina A.Kozels.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus! 

No decembra ABLV grupa pārstāvēta arī Kiprā

20.12.2013

Vircavs vaino likumdošanu un salīdzina būvvaldes darbu ar «cīņu ar vējdzirnavām»

27.12.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Teika – zaļas vides ieskautais radošuma un tehnoloģiju epicentrs, kas uzplaukst ar jaunu sparu

2

Viens no arhitekta Modra Ģelža pēdējiem veikumiem – privātmāja Mežaparkā

3

Atvērto durvju dienas - noķer "Lielo lomu" Rīgas centra jaunajos projektos

4

Dārzciema pērle – elegants dzīvoklis ar septiņām istabām

5

Maskavas forštate – no rīdzinieku bieda līdz unikālai dzīvesvietai ar milzīgu potenciālu

6

Ķīpsala – likteņupes Daugavas un Vecrīgas ainavu ieskautā sala, kur sadzīvo pretstati

City24 redaktora izvēle

alt

Jūrmala – pašmāju "Ziemeļu Rivjēra", kur dziedē daba un priecē kultūra

alt

Radoši padomi mājokļa sienu "atdzīvināšanai"

alt

Dārzciema pērle – elegants dzīvoklis ar septiņām istabām