Ukrainas nekustamo īpašumu tirgu ierobežo jaunu objektu trūkums un augstās kredītu procentu likmes

Laikā no š.g. 21-23 novembra , Ukrainas galvaspilsētā Kijevā norisinājās starptautiskā izstāde ,,Ярмарка Недвижимости’’. (Jamarka nedvizhimostj)  To apmeklēja arī kompānijas „Realia” Dzīvojamā fonda direktors Andrejs Kozels. Tiekoties ar ukraiņu un citu ārvalstu nekustamo īpašumu kompāniju pārstāvjiem, tika iegūts priekšstats gan par notiekošo Ukrainas nekustamo īpašumu tirgū, gan to, kāda ir šīs valsts klientu interese par īpašumu iegādi Latvijā.

Kā zināms, Ukrainas politikā šobrīd jūtama sakāpināta gaisotne un arī A.Kozels atzīst, ka politiskie notikumi nenoliedzami ietekmēja arī izstādes gaitu. Apmeklētāju skaits nav bijis tik liels kā sākotnēji plānots. Tomēr tiem, kas izstādi apmeklēja, interese par Latviju bija. „Atšķirībā no Krievijas pilsoņiem, kas, investējot nekustamajos īpašumos Latvijā, vēlas iegūt arī uzturēšanās atļaujas, Ukrainas klientus vairāk interesē kāds neliels īpašums privātām vajadzībām, ko izmantot varbūt pāris reižu gadā atvaļinājuma laikā. Daļa potenciālo klientu interesējās par iespējām iegādāties nelielu dzīvokli kādā no Rīgas mikrorajoniem padomju laika celtajās mājās vai pēdējo gadu jaunajos projektos. Bija vairāki, kam interesēja arī dārgāki un ekskluzīvāki īpašumi,” stāsta speciālists.

A.Kozels novērojis, ka lielākā daļa apmeklētāju tomēr interesējušies par vietējā, Ukrainas tirgus, piedāvājumu. Viņš uzsver, ka atšķirībā no Latvijas, ekonomiskā krīze Ukrainā nav beigusies. Daudzi projekti joprojām nav pabeigti vai arī celtniecība notiek lēnām. Tāpat tikai tagad Ukrainā sāk izmantot tās būvniecības tehnoloģijas, kas Latvijā bija pazīstamas jau krietnu laiku iepriekš. „Tirgū valda zināma stagnācija,” piebilst A.Kozels.

Viens no iemesliem, kas pēc A.Kozela domām bremzē īpašumu tirgus attīstību Ukrainā, ir augstās hipotekāro kredītu likmes. Tās ir patiesi šokējošas, piemēram, Kijevā tie ir 25% gadā (salīdzinājumam Latvijā šobrīd 2- 3% vietējiem klientiem, ap 5% ārzemniekiem). Turklāt hipotekāro aizdevumu var saņemt tikai nacionālajā valūtā – ukraiņu grivnās, kas arī apgrūtina tirgus situāciju.

„Šobrīd mēs neesam pārāk interesanti ukraiņu pircējiem. Protams, neliela interese ir, taču tiem, kas var atļauties iegādāties īpašumus, vairāk pievilcīgi ir siltie Eiropas reģioni – Spānija, Itālija, arī Turcija,” secina A.Kozels.

Pievienojies City24.lv Facebook lapas faniem un uzzini svaigākos jaunumus! 

No decembra ABLV grupa pārstāvēta arī Kiprā

20.12.2013

Vircavs vaino likumdošanu un salīdzina būvvaldes darbu ar «cīņu ar vējdzirnavām»

27.12.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

2

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas

3

Kontrastu ielenkumā: Ķīpsalas stāsta turpinājums projektā "Riverstone Residence"

4

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

5

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

6

Vecrīgas valdzinājums, elegance, plašums – dzīvoklis Kungu ielā

City24 redaktora izvēle

alt

Arī dzīvoklis var kalpot par vietu, kur nodoties pirts priekiem

alt

Pārdošanā nonākusi ekskluzīva privātmāja pašā ezera krastā

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks