"Latio": Novembrī saglabājās augsta aktivitāte Rīgas mājokļu īres tirgū

Aktivitāte Rīgas mājokļu īres tirgū novembrī salīdzinājumā ar oktobri būtiski nemainījās, tomēr kopumā tā bija augsta gan Rīgas centrā, gan mikrorajonos. Mājokļu īres maksa novembrī saglabājās iepriekšējo mēnešu līmenī. Pieprasījumu nodrošina gan vietējie iedzīvotāji, gan arī ārzemnieki, teikts nekustamo īpašumu kompānijas "Latio" mājokļu tirgus pārskatā.

Galvaspilsētas centrā labu īres dzīvokļu piedāvājums ir ierobežots, norāda "Latio". Tāpat kā iepriekšējos mēnešos, pieprasītākie ir kvalitatīvi, labiekārtoti, mēbelēti vienas, divu un trīs istabu dzīvokļi platībā līdz 80 kvadrātmetriem par īres maksu līdz 450-600 eiro (315 līdz 420 lati) mēnesī bez komunālajiem maksājumiem. Šādus dzīvokļus izdodas izīrēt īsā laikā.

Augsts pieprasījums ir arī pēc jaunajiem dzīvokļiem mikrorajonos, teikts apskatā. Īrnieki arvien biežāk izvēlas jaunos dzīvokļus, jo salīdzinājumā ar mikrorajonu tipveida mājokļiem tiem ir zemāks komunālo maksājumu līmenis, labāks ēkas tehniskais stāvoklis, augstāks komforts, sakārtota vide. Šīs priekšrocības, pēc īrnieku domām, kompensē lielāku jaunā dzīvokļa īres maksu.

Novembrī atkarībā no dzīvokļa platības vidējā īres maksa mēnesī par kvadrātmetru neremontētās mūra ēkās Vecrīgā bija seši līdz septiņi eiro (4,2 līdz 4,9 lati), klusajā centrā - seši līdz astoņi eiro (4,2 līdz 5,6 lati), tuvajā centrā - seši līdz septiņi eiro (4,2 līdz 4,9 lati), tālajā centrā - pieci eiro (3,5 lati), daļēji renovētās mūra ēkās Vecrīgā - astoņi līdz deviņi eiro (5,6 līdz 6,3 lati), klusajā centrā - astoņi līdz desmit eiro (5,6 līdz septiņi lati), tuvajā centrā - astoņi līdz deviņi eiro (5,6 līdz 6,3 lati), tālajā centrā - septiņi eiro (4,9 lati), kapitāli rekonstruētās ēkās un jaunajos projektos Vecrīgā - 14 līdz 15 eiro (9,8 līdz 10,5 lati), klusajā centrā - 11 līdz 13 eiro (7,7 līdz 9,1 lats), tuvajā centrā – 11 līdz 12 eiro (7,7 līdz 8,4 lati), tālajā centrā - septiņi līdz astoņi eiro (4,9 līdz 5,6 lati).

Rīgas mikrorajonos vidējā stāvoklī esošu sērijveida dzīvokļu vidējā īres maksa bez komunālajiem maksājumiem novembrī nemainījās un bija 4,3 eiro (3,01 lats) par kvadrātmetru.

Rīgas mikrorajonu tipveida dzīvokļu īres segmentā trūkst labā stāvoklī esošu, mūsdienīgi mēbelētu dzīvokļu. Šādi dzīvokļi par adekvātu īres maksu īrniekus atrod īsā laikā, teikts apskatā.

Tipveida dzīvokļu vidējā kapitalizācijas likme novembrī bija virs 8%. Tas nozīmē, ka no kapitāla atdeves viedokļa ir izdevīgi iegādāties dzīvokli un pēc tam to izīrēt, taču, veicot šādus darījumus, rūpīgi jāizsver ienesīguma stabilitāte un pieauguma iespējas nākotnē, norāda "Latio".

Vircavs vaino likumdošanu un salīdzina būvvaldes darbu ar «cīņu ar vējdzirnavām»

27.12.2013

Iepriekšējās nedēļas lielākais nekustamā īpašuma darījums 2 mlj/LVL vērtībā

28.12.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).
seb_house

Atrodi iedvesmu sava mājokļa iekārtošanai!

Homer ir pieejamas tūkstošiem interjera dizaina idejas Tavam mājoklim, birojam vai vasarnīcai.

  • Interjera dizaina attēlu galerijas un 360 virtuālās tūres
  • Izveido un dalies ar savu interjera dizaina ideju grāmatu
  • Pārlūko produktus no vairāk nekā 100 mēbeļu veikaliem, kas ir jau pievienojušies Homer

Lasītākās ziņas

1

Dzīvokļu pircēji atgriežas – kļuvuši jaunāki un apdomīgāki

2

IRIS SHAMPETERIS APARTMENTS aicina uz otro Atvērto durvju dienas pasākumu

3

Trīs ekskluzīvi īres dzīvokļi vilinošajā Āgenskalnā

4

Aicina uz Atvērto durvju dienu divos dzīvojamo ēku projektos Rīgā

5

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

6

Viesu nams ainaviskā vietā Kurzemē gaida jaunus saimniekus

City24 redaktora izvēle

alt

Īpašumi, kuros jūtams meža dziedinošais spēks

alt

Purvciema centrā taps jauns "Bonava Latvija" dzīvojamais projekts

alt

Trīs vasarnīcas, kur vēl šovasar izbaudīt brīvdienas pie dabas