Situācija ēkā Duntes ielā, ko apsargā policija, atpoguļojot parādu nemaksāšanas kultūru Latvijā

Ar Rīgas domes priekšsēdētāja rīkojumu Rīgas Pašvaldības policija apsargās ēkas Duntes ielā 28 iedzīvotājus no ēkas apsaimniekotāja SIA Namu apsaimniekošana iebrukuma mājā, pie ēkas dežurē arī iedzīvotāji, norāda biedrības Duntes 28 valde. SIA Namu apsaimniekošana savukārt pauž, ka uzņēmums ilgstoši kreditējis nama iedzīvotājus un ka iedzīvotāji, izmanotjot sakarus un savu ietekmi, vēlas atbrīvoties no savu saistību izpildes, un radusies situācija atspoguļo parādu nemaksāšanas kultūru Latvijā.

Biedrības, kas pārstāv visu daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Rīgā, Duntes ielā 28, dzīvokļu un nedzīvojamo telpu īpašnieku intereses, valdes loceklis Edgars Vaikulis skaidro, ka uzņēmuma Namu apsaimniekošana pārstāvji nama iedzīvotājiem izteikuši ultimātu par dažādu nepamatotu maksu kopumā 30 tūkst. latu apmērā nekavējošu - līdz 22. februāra plkst.15 - pārskaitīšanu Namu apsaimniekošanai. Ja tas netiks izdarīts uzņēmums draudējis ar varu iebrukt ēkā un atslēgt elektroenerģijas, siltuma un ūdens padevi visai mājai.

Ar privāto apsaimniekošanas uzņēmumu Namu apsaimniekošana, ar to tieši saistītā uzņēmuma SIA Hausmaster, kā arī SIA Jauna Vide.lv apsaimniekoto daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iedzīvotājiem, tajā skaitā biedrības Duntes 28 valdes locekli E. Vaikuli, ticies arī Rīgas mērs Nils Ušakovs.

Viņš biedrības Duntes 28 pārstāvi informēja, ka dos rīkojumu Rīgas Pašvaldības policijai nodrošināt nepārtrauktu policijas ekipāžas dežūru pie ēkas Duntes 28, lai nepieļautu šādu patvaļīgu iebrukumu no Namu apsaimniekošanas pārstāvju un/vai to piesaistītu apsardzes komersantu puses.

Bet māju sargā ne tikai policija, savas tiesības aizstāv arī paši iedzīvotāji.

Biedrība informēja Rīgas domes vadību, ka pat likumīga mājas pārņemšana, biedrības līgumi ar pakalpojumu sniedzējiem un pat gatavība otrreiz segt apsaimniekotāja radītos parādus nav pasargājusi iedzīvotājus no bijušā apsaimniekotāja patvaļas, tāpēc, aizsargājot dzīvokļu īpašnieku intereses un nodrošinot dzīvojamās mājas kopīpašuma apsardzību, uzsāktas mājas iedzīvotāju dežūras. Tāpat biedrība norīkojusi apsardzes komersantu, ar kuru noslēgts līgums par apsardzes pakalpojumiem.

«Ņemot vērā Namu apsaimniekošanas darbības, biedrība Duntes 28 brīdina apsardzes uzņēmumus, kas piedalīsies Namu apsaimniekošanas atbalstīšanā, ka nekavējoties sekos iesniegumi Valsts policijai ar lūgumu anulēt šā apsardzes komersanta licenci,» teikts biedrības Duntes 28 izplatītajā paziņojumā.

Biedrība Duntes 28 iesniegusi iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par kriminālprocesa sākšanu pret nama apsaimniekotāju Namu apsaimniekošana par svešas mantas prettiesisku iegūšanu vai izšķērdēšanu, ja to izdarījusi persona, kurai šī manta uzticēta vai kuras pārziņā tā atradusies, informēja biedrības valde.

Tikmēr SIA Namu apsaimniekošana pārstāvji norāda, ka «ja vēl pagājušā gada oktobrī Duntes ielas 28 nama kopējais parāds SIA Namu apsaimniekošana bija 29 831,84 Ls, tad šā gada februārī tas ir sasniedzis jau 80 420,84 Ls. Tātad - kopējais iedzīvotāju parāds ir strauji pieaudzis tieši ar apkures sezonas iestāšanos».

«SIA Namu apsaimniekošana ir ilgstoši kreditējusi savus klientus - Duntes ielas 28 nama iedzīvotājus - to uzskatāmi pierāda fakts, ka iedzīvotāju parāds SIA Namu apsaimniekošana ir ievērojami lielāks nekā uzņēma saistības pret a/s Rīgas Siltums un SIA Rīgas Ūdens,» norāda apsaimniekojošā uzņēmuma pārstāvji, kā piemēru minot to, ka 2012. gada decembrī par piegādātajiem komunālajiem pakalpojumiem maksājumus ir veikuši vien 44% iedzīvotāju.

«Neņemot vērā dzīvokļu īpašnieku parādus par komunālajiem pakalpojumiem, SIA Namu apsaimniekošana ir spējusi samazināt kavēto maksājumu apjomu SIA Rīgas Ūdens par vairāk nekā 2300 Ls,» norāda uzņēmuma pārstāvji, piebilstot, ka situācija Duntes ielas 28 namā ir piemērs tam, ka izmantojot sakarus un ietekmi šī nama iedzīvotāji cenšas atbrīvoties no savu saistību izpildes.

«Duntes ielas 28 nama piemērs ir viens no vissmagākajiem un radušos situāciju centāmies risināt sarunu ceļā ar iedzīvotājiem. Diemžēl neveiksmīgi. Iedzīvotājiem ir jāsaprot, ka ar komunālo pakalpojumu sniedzējiem ir jānorēķinās laikus, un mēs varam samaksāt tikai to, ko iedzīvotāji samaksā mums. Nama apsaimniekotāja maiņa neatrisinās problēmu pēc būtības. Nākošajam apsaimniekotājam, lai kas tas būtu, būs jāsaskaras ar identiskiem sarežģījumiem,» norāda uzņēmuma prokūriste Inese Briķena.

«Šī situācija diemžēl atspoguļo un nostiprina parādu nemaksāšanas kultūru Latvijā,» viņa norāda.

SIA Namu apsaimniekošana sniedz nama pārvaldīšanas un apsaimniekošanas pakalpojumus namam Duntes ielā kopš 2007.gada.

Tāpat biedrība Duntes 28 vērsusies Valsts policijā pret Namu apsaimniekošanu par šantāžu un naudas izspiešanu no ēkas dzīvokļu īpašniekiem.

 

Nauda ir jākrāj zelta kilogramos un nekustamā īpašuma kvadrātmetros

25.02.2013

Rīgas pilsētas pašvaldības šī gada lielāko objektu izsole!

25.02.2013

Vēlaties uzzināt, cik lielu kredīta summu varat saņemt?

  • Iegādājoties mājokli jaunajā projektā, finansējuma apjoms līdz 85% no īpašuma tirgus vērtības.
  • Ar valsts garantiju finansējums var sasniegt līdz pat 95% no Jūsu nolūkotā mājokļa tirgus vērtības.
  • Pieteikties valsts garantijai Altum programmas ietvaros var jaunie speciālisti ar augstāko vai vidējo profesionālo izglītību vecumā līdz 35 gadiem, kā arī ģimenes, kuru apgādībā ir bērni līdz 23 gadu vecumam (ieskaitot).

Aktuālākie jauno projektu piedāvājumi vienuviet!

  • Piedāvājumi dažādām auditorijām: gan praktiska plānojuma ekonomiskās klases dzīvokļi ar pilnu apdari, gan energoefektīvas privātmājas Pierīgā, gan dzīvokļi Rīgas centrā.
  • Apskati projektus ne vien fotogrāfijās, bet izstaigā tos arī 360 grādu virtuālajās tūrēs.
  • Atrodi savam dzīvesstilam un iespējām piemērotāko mājokli, kā arī uzzini par jaunajiem projektiem, kurus vēl tikai attīstīs.

Lasītākās ziņas

1

Projekta CENTRUS dzīvokļiem atlaides līdz pat 80 000 EUR

2

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

3

Pieci moderni dzīvokļi, kuros novērtēt galvaspilsētas šiku

4

Pirmie Ziemassvētki jaunajās mājās - dzīvokļu projektā Tuvidi

5

Uzņēmēju pieprasījums pēc pūļa finansējuma Latvijā strauji pieaug

6

Valsts kontrole: Latvijā jāmazina administratīvais slogs privātmāju būvniecībai

City24 redaktora izvēle

alt

Attīstītāja pieredze: pērkot dzīvokli, nedrīkstam aizmirst novērtēt arī dzīvojamo ēku kopumā

alt

Četras, iespējams, ekskluzīvākās privātmājas Rīgā un tās apkaimē

alt

Klāt decembris – laiks mājokļa pārmaiņām